Mavi ve Kahve Tonlarındaki Örgü Bayan Elbise Modelleri

Tamamı tığ ile örülmüş mavi ve kahve tonları ile tasarlanan yeni örgü elbise modelleri örnek şemaları ve örülüş aşamaları resimlendirilerek anlatılmaya çalışılmıştır. Bütün modellerimiz yaz aylarında giyilebilecek tarzda hazırlanan elbise modelleri trend elbise modelleri olarak vitrinlerdeki yerini almıştır. moda takipçisi bayanlarımız için tasarlanan örgü elbise modelleri örülüşü kolay bir şekilde tığ ile örülmüştür.  2012 ve 2013 yazının moda renkleri olan mavi ve kahve tonları ile tasarlanmış elbiseleri kendi tasarımlarınız ile yeniden renklendirerek veya model vererek kendi tasarımlarınız ile modaya yeni yön verebilirsiniz.

İlk modelimiz, Yarım kollu yuvarlak geniş yakalı bir model ile karşımızda olan açık kahve renginde ki boncuk işlemeli kurdele kemerli elbise örneğimiz de ana desen file modeli olmakla birlikte çam ağacı ve çiçek desenli örneği ile de yaz ayları için oldukça uygun desenler ile tasarlanmıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise kalın askılı v yakalı dantel örgü elbise modelleri arasında en çok tercih edilen çiçek deseni ile örülmüş etekler genişleyerek dizlere doğru inmiştir. eteklerde kullanılan desen delikli acur modelini andırsa da incelediğimizde ters v şeklinde örüldüğünü görebiliyoruz. Etek uçları zik zaklı şekli ile spor bir tarz yaratmaktadır.

Model şemaları ile sizlere daha rahat ve zevkli bir örme hazzı sunan modellerimiz ile kendi tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz. Dantel örgü elbise modellerini isterseniz çocuğunuz içinde ebatlarını küçülterek ve biraz da süsleyerek tasarlamanız hiç de zor değil. En güzel örgü örneklerine sahip olmak için sitemizi ziyaret etmeniz, sadece örgü kıyafet modellerinde değil örgü ile tasarlanabilecek aklınıza gelmeyecek yüzlerce modeli burada rahatlıkla bulabilirsiniz, özellikle örgü hobi dünyası sayfalarımızı şiddetle tavsiye ederim.

Kahve Rengi ve Yeşil Renkli Örgü Elbise Modelleri

2013 ün yazının yeni sezonuna damgasını vuran iki renk ile tasarlanan iki farklı elbise modeli ile sayfamızı hazırladık. Yeşil ve kahve rengi 2013 yaz sezonunun en gözde moda renkleridir. Geçen yıldan beri moda renkler arasında olan kahve ve tonları bu sene de modasını korudu ancak yanına yeşil rengi de alarak vitrinlere renk kattılar. Şiş ile örülen kahve rengi elbise modeli ve tığ ile örülen sarı renkli iki farklı elbise modelimiz ile siz de modanın takipçisi olduğunuzu göstereceksiniz. İki farklı örgü tekniği iki farklı model ve birbirnden şık muhteşem renklerde ki iki farklı örgü elbise ile sizde 2013 yazına imzanızı atacaksınız.
Kahve rengi ile örülen ilk modelimiz şiş yardımı ile örülmüştür, birden fazla ayrıntıya yer verilen elbise de ufak ayrıntılar elbisenin farkını ortaya koymaya yetiyor. ilk ayrıntı olarak benim gözüme çarpan; ense kısmına verilen acur desenli kelebek şeklidir, gerçekten ince düşünülerek tasarlanmış bir ayrıntı. yaka kısmı ise krem rengi ile örülmüş ve sonradan elbise üzerine dikilerek tamamlanmıştır. Bunun dışında etek  uçlarına verilen acur modeli ile de hoş bir hava verilmiştir. Sıfır kollu tasarlanan elbise ve  burgu ip tekniği ile elbisenin bel kısmından elbiseye takılan kemeri ise elbisenin hem spor hem de klasik giyim için uygun hale getirilmek istendiğinin göstergesidir.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Sarı renkli dantel örgü elbise modeli ise güneşi kıskandıracak renk ve güzellikte kendini gösteriyor. Fotoğraf çekimlerinden dolayı renk farklı gibi gözükse de çekim esnasındaki yoğun ışıktan dolayı rengi farklı gözükmektedir, bu hatırlatmanın dışında kare yaka olarak tasarlanan kısa kollu elbise modelinde eteklerde yağmur damlası deseni kullanılmıştır.

Desenli Bayan Örgü Elbise Modelleri

Yaz aylarında her güne, her geceye ayrı bir elbise giymeniz ve şıklığınız ile göz doldurmanız için tasarlanan yüzlerce örgü elbise modelini bir araya getirdiğimiz sitemize yeni bir örgü elbise sayfası daha eklemenin heyecanı içindeyim, her yeni elbise yeni bir model yeni bir renk yeni bir desen yeni bir tarz ve yeni bir moda akımı yaratmak için tasarlandı. Şiş örgüsünden tığ ile örülen elbise modellerine bir çok değişik desen ve model verilerek hazırlanan elbiseler eminim ki sizlerinde üzerinde değişiklikler yaparak yeni tasarımlara imza atmanıza vesile olacaktır.
İlk modelimiz şiş ile açık yavru ağzı renk ile örülmüş dirseklere kadar inen kol uçlarına ve yaka kenarlarına verilen deseni ile acur modeli birleştirilerek tasarlanmış şık bir elbise modeli, bel kısmı büzdürülerek kemer edasında güzelliğinizi gözler önüne serecektir. geniş yakalı olarak tasarlanan elbisenin yakası içinde yakası var desek güzel bir deyim olur; yuvarlak yaka olarak tasarlanan elbisenin yuvarlak yakası ön kısımda v şeklini alarak v yaka olarak da tasarlanmış ve v şeklinde oyulan yerden burgu ip yöntemi ile yaka birleştirilmiştir. Acur deseninin arasına itinayla yerleştirilen saç örgüsü ve file modeli ile gösterişli bir elbiseye sahip olabilirsiniz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Modellerimizin çoğunda örülüş aşamaları resimlendirilerek modelleri daha yakından çekilerek daha net gösterilmeye çalışılmıştır. İkinci modelimiz ise, beyaz renkli dantel örgü ile tasarlanan geniş kare yakalı dört yapraklı yonca şeklinde örülen büyük motiflerin birleştirilmesi ile oluşmuştur. Örgünün trend modelleri arasına giren şapka kol bu elbise modelinde de kullanılmış çok da uyumlu olmuştur. Mini dantel elbise modeli yaz aylarında üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz şık bir model.

2014 Yazı İçin Trend Örgü Elbise Modelleri

Fırfırlı, pileli, dekolteli, mini, boyundan bağcıklı, bolerolu, uzun kollu, askılı birbirinden değişik model ve renkte yaz aylarında üstünüzden çıkarmak istemeyeceğiniz, şık, zarif, iddialı ve oldukça seksi tasarlanan örgü elbise modelleri ile yaz aylarında güneş gibi doğacaksınız. Örgü tutkunu bayanların kendileri için, geç kızları için veya sevdiklerine kendilerinden kalıcı ve emek dolu bir hediye vermek istediklerinde ilk akla gelen örgü ile  tasarlaya bilecekleri   kıyafet ve aksesuar modelleri oluyor, bir kişinin satın alacağı hediye ile kendi emeğini ve sevgisini katarak o kişiye özel tasarlayarak ördüğü bir elbisenin değeri paha biçilmezdir.
İlk modelimiz buz mavisi renkte örülen model açıklamaları verilen, desenli bel üstünden burgu ip kemerli şık örgü elbise modeli. yarım kollu yuvarlak yaka olarak tasarlanan yuvarlak halka şeklinde desen verilen elbise boyu diz altına kadar iniyor. tığ ile örme kolaylığı sağlayan modelimiz vücudu saran şekli ile de güzel bir tasarım olmuş.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise gelin adaylarının bile aklını çelebilecek şıklık ve güzellikte beyaz renkli ip ile örülen askılı, kat kat pileli dantel şeridi ile süslenmiş etekleri ve geniş kare yakalı tasarımı ile oldukça iddialı ve gösterişli bir model. göğüs altından kurdele şekli ile bağlanan kalın krem renkli kurdele ile de bir gelinlik edasında sergiliyor kendini. Örme aşamaları ile model şemalarını da bir arada bulabileceğiniz elbise modellerimiz yaz aylarında rahat bir kıyafetten yana tercih hakkını kullanan ve şıklığından vazgeçmeyen bayanlarımız için tasarlanmış modern çizgilerdeki şık elbise modelleri yaz aylarında size eşlik edecektir.  Örgünün hazzını, şıklığını ve kalitesini her kıyafet modelinde size yaşatacak olan tasarımları ile göz dolduran elbise modellerimizi incelemeye devam edin.

Renkli Dantel Örgü Bayan Elbise Modelleri

Dantel örgü ile tasarlanan yazlık örgü dantel elbise modelleri en seksi, en güzel halleri ile bizlere modellik yapmaya, örgü elbiseler hakkında yeni tasarımlar yapmak için fikir sunmak için bir araya getirildiler. Sezonun en gösterişli, modern ve çağdaş çizgilerine sahip olan elbise modelleri örgü modası takipçileri için oldukça yeni modeller sunuyor. Dantelin zarifliğini ve şıklığını örgü kalitesi ile birleştirmek isteyen bayanlar için son derece gösterişli modellerimiz ile size örgünün giyim ve örme hazzını yeniden yaşatmak istiyorum. Özellikle dantel örgü olması nedeni ile özel geceler de kullanım imkanı ve şıklığı sağlayan dantel örgü elbise modellerini evlilik yıl dönümlerinde, doğum günlerinde, nikah törenlerinde ve düğünleriniz de rahatlıkla giyebilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.
İlk modelimizin açıklaması ile bu şık elbiseye herkesin sahip olmak isteyeceğini ve daha görür görmez ayrıntılarını bile incelemeden beğeneceğinize eminim. uçuk hoş ve yaz aylarının rengi pembe renk ile tasarlanan elbise modeli yuvarlak yaka kalın askılı olarak tasarlanmıştır. etek ve yaka kısmında kullanılan motifli deseni ile oldukça seçici bir elbise modelidir. Eteklerin altından aşağı doğru inen pileli beyaz astarı ile de uyum içinde kendini tamamlayan dantel örgü elbise modeli üzerinize çok yakışacak.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise kış aylarında sizi sıcacık tutacak ebruli yün ip ile örülmüş, sıfır kollu mini eteği ile çok şık ve gösterişli bir elbise modeli etek kısmına yine aynı ebruli yün ip ile örülen oval çiçek motifleri dikilerek hoş bir tarz yaratılmıştır. Hazır elbiseleri aratmayacak şıklık da ve güzellikte olan örgü elbise modellerimiz, günlük hayattan iş hayatına, özel günlerden özel gecelerinize kadar her an sizinle birlikte olabilecek ve size  hazır elbise modellerinden daha çok yakışacak örgü elbise modelleri.

Yeni Sezon Örgü Elbise Modelleri

Pembe, mor ve beyaz renkli üç farklı, şık ve zarif örgü elbise modelini sizlerle paylaşmak istedim, yine örgü aşamaları resimli olarak size örgünüzde kolaylık sağlayacak ve yeni sezon elbise modellerinden sizin renginize giyim tarzınıza uygun olan modeli örerek modadan vazgeçmeyeceğinizi göstereceksiniz. İlk iki modelimiz spor ve klasik iki tarza da uygun genç kızlar ve genç bayanlar için çok şık iki model, üçüncü modelimiz ise orta yaş bayanlarımız için tasarlanan zarif bir elbise modeli. Örgü kıyafet modelleri arasından yeni sezonun trend modelleri arasında olan bu üç muhteşem model ile şıklığınıza şıklık katacaksınız. Örgü tutkunu çalışan bayanlarımız için de iş yerlerinde, müşteri ziyaretlerinde rahatlıkla giyebilecekleri elbise modellerimiz size istediğiniz mekan ve durumda giyim şansını veriyor.
İlk modelimiz tığ ile örülmüş, kalın büyük çiçek tokalı bir kemer kullanılarak tasarlanmış çok şık bir model, file modeli ve küçük baklava dilimli deseni ile uyum içinde tasarlanan muhteşem modeli ile yaz günlerinde rahatlıkla giyilebilecek bir elbise modeli. Köşeli yaka olarak tasarlanan elbise göğüs üstüne verilen modelden sonra bele kadar diz bir örnek verilmiş, belden alt kısmı ise genişleyerek ve desen verilerek tasarlanmıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise kış aylarında giyilebilecek, uzun kollu, fırfırlı geniş yuvarlak yakalı, etekleri desenli ve pileli zarif bir model, beyaz renkli ip ile bele verilen ince desen adeta bir kemer havası yaratmış, yine etek uçlarında ve kol uçlarında bir şerit şeklinde kullanılan beyaz renk elbisenin havasını değiştirmek için yeterli bir ayrıntı olarak kendini gösteriyor.  mor renk ile tasarlanan örgü elbise modelini kırmızı renk ile düşünemiyorum, oldukça iddialı ve canlı bir elbise halini alacağından eminim, bilmiyorum belki bu düşüncem kırmızıya olan tutkum yüzünden de kaynaklanıyor olabilir.

Şiş İle Örülen Bayan Elbise Modelleri

Şiş ile örgü örme tutkunları için kırmızı ve pembe renklerde tasarlanmış değişik modeller verilen şık ve zarif örgü elbise modelleri sayfamızda kendiniz için bir model mutlaka bulacaksınız. Klasik giyim ve spor giyim için değişik tasarımları ile sizlere tercih şansı sunan trend örgü elbise modelleri bayanların en çok sevdiği pembe ve kırmızı renkler de tasarlanmıştır. Modellerimi arasında kırmızı ve pembe renk dışında asil bir renk olan siyah renk ile de tığ ile örülmüş çok şık ve asil bir model ile sayfamızdaki örnekleri sonlandırıyoruz.
İlk modelimiz yünlü ip tercihi ile hazırlanmış açık pembe renkli oldukça fazla örneği bünyesinde toplamış sevimli ve şık bir örgü elbise modeli; üzerindeki örneklerin hepsi kabartma şekli verilerek hazırlanan elbise yakası ceket yaka olarak tasarlanmış, kısa kollu,  kabartma yaprak deseni ve delikli acur modeli verilerek örülmüş oldukça iddialı elbise modelleri arasında. Beyaz kalın bir kurdele ile kemer şeklinde bağlanarak hoş bir haza verilmiştir. Bu modelimiz de de örülme aşamaları resim resim açıklanarak sizlere yardımcı olması amacı ile gösterilmiştir.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise oldukça iddialı iki renk ile tasarlanan; siyah ve kırmızı renklerdeki mini elbise modeli. Kollar ve beden kısmı kırmızı renk ile düz örgü şeklinde şiş ile örülmüş yine aynı modelde etekleri ve yakası da siyah renk ile tamamlanmıştır.  Yakası tığ ile motifli olarak örülen elbise modeli trend elbise modelleri arasında yerini aldı. Etek sonuna ve kol uçlarına ince birer lastik örülerek tamamlanan elbise örülme aşamasında sizlere yardımcı olması için yine aşama aşama resimlendirilmiştir. Çiçek motifleri ile tek sıra halinde yaka etrafına dolandırılan yaka ise elbiseyi tamamlayan güzel bir ayrıntı.

Bayanlar İçin Mini Örgü Elbise Modelleri

Kendine güvenen bayanlarımız ve genç kızlarımız için tasarlanan örgü  mini elbise modelleri oldukça iddialı modellerden oluşmaktadır. İstediğiniz renkte elbiseyi bulabileceğiniz değişik model ve tasarımlardaki örgü elbiseleri bir araya getirdiğimiz mini örgü elbise modelleri sayfamızda sizin ışığınızı tarzınızı ve renginiz yansıtacak bir model bulmanız hiç de zor değil.  İster şiş ile olsun ister tığ ile örülmüş olsun, dantel veya şiş örgüsü modelleri ile hazırlanan mini  elbise modelleri yaz aylarında üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz şekilde tasarlandılar. özellikle moda takipçisi bayanların ilk anda far edecekleri trend elbise modellerini ister günlük hayatınız da isterseniz de iş yerinizde bile rahatlıkla ve şıklıkla giyebilirsiniz.
İlk modelimiz krem rengi ile örülmüş etek altları tüller ile süslenmiş ve şık bir tasarım halini almıştır. Model olarak file deseni verilen elbise de dirseklere kadar inen kollar genişleyerek aşağı doğru iniyor. Belden daralan şekli ile eteklere doğru inerken genişleyen etek şekli ile de oldukça hoş bir tasarım elde edilmiştir. yuvarlak yaka olarak tasarlanan elbise modelinde etek kısmı iki katlı ve hafif pile verilerek bitirilmiştir.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise yine tığ ile örülen dantel kırmızı renkli çiçek bahçelerini andıran tasarımı ile şık bir elbise modeli kendini gösteriyor. Yuvarlak yaka ve kısa kol olarak hazırlanan elbise modelinde üç nokta da yine kırmızı motif motif örülen çiçekler karşımıza çıkıyor. Yukarıdan aşağı doğru bakıldığında ilk önce yaka kısmına verilen çiçek desenleri göze çarpıyor;  Göğüs üstüne kadar çiçekler ile desen verilen yaka gerçekten çok hoş gözüküyor, yine aynı şekilde kol uçlarında da bir sıra şeklinde sıralanan çiçek motifleri bulunuyor. Etek uçlarında da kol uçlarına yerleştirilen çiçek motiflerini görebilirsiniz.

Yazlık Örgü Bayan Elbise Modeller

Rahatına düşkün olduğumuzu yaz aylarında kıyafet seçimimize bakarak da rahatlıkla gösterebiliriz. Yazın bir çok bayanın kıyafetleri arasında kendini gösteren şık elbise modelleri, hem zarif, hem rahat hem de rahatlık açısından bayanlar arasında tercih edilen kıyafet modelleri arasında yer alıyor. Modern ve çağdaş çizgileri yakalamış yazlık örgü bayan elbise modellerimiz sizin de tarzınızı şıklığınızı ve rahatlık seçiminizi temsil etmek için zevkinize sunuluyor. İsterseniz tığ ile örülen, yazlıklarda, akşam sahil gezintilerinde ve gün içerisinde yazlık bölgelerimizde büyük bir şıklık ve gösteriş ile giyebileceğiniz 2013 ün yazının modern ve trend modelleri arasında yerini alan, örme aşamanızda sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm yakın çekim resimleri ile de kolaylık sağlayacak yazlık örgü bayan elbise modelleri.
İlk modelimiz, yaz aylarını sahil bölgelerinde yazlıklarında geçiren bayanlarımız için günün her saatinde şıklıkla giyebilecekleri iddialı bir dantel örgü elbise modeli; beyaz renk kullanılarak tasarlanan elbise modelimizin kenarları açık mavi renkli ip ile sonlandırılmıştır.  İç içe girmiş delikli baklava deseni verilen etek kısmı ile daha küçük şekilde boyutlandırılan baklava dilimi ise göğüs kısmında kendini gösteriyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Son yılların modası olan tek omuz düşük bluzların ardırdan bayanların üst giyimde sıklıkla tercih ettikleri şekil elbise modellerinde de kendini gösterdi; geniş yakalı, tek omuz açık şekilde kol üstüne düşen yakası ile bayanların ilgisini kazanan tek omuzu düşük tasarımlar örgü de de kendini gösteriyor. fuşya rengi ile tasarlanan mini dar etekli düşük ve açık omuzlu belden üst kısmı geniş olan elbise modelimiz oldukça şık ve iddialı bir model. bel üstüne takılan kemeri ve dar eteği ile düşük omuzlu tasarlanan örgü elbise modeli moda takipçileri için mükemmel bir örgü elbise modeli.