Yeni Sezon Bayan Örgü Trençkot ve Tunik Hırka Modelleri

Şıklığına, zarafetine ve görünüşüne önem veren bayanlar ve bu bayanlar arasında örgü sever bayanların olması ile birlikte örecekleri örgünün ne kadar uzun olacağı veya sabır isteyen bir iş olması artık çok da önemli değil, örgücü bayanlar büyük bir sabır ve istek ile kendilerine en çok yakışacak, modern ve trend kıyafet modellerini örmek ve tasarlamak için hazırlar. İşte bunlar arasında bakıldığında insanın gözünü korkutan örmesi büyük sabır ve meşakkatli olan trençkot ve uzun hırka modelleri isterseniz örgü olarak isterseniz de dantel olarak karşımıza çıkıyor. Son yılların modası olan bu uzun ve tunik hırka modelleri veya trençkot modelleri bayanlar arasında seçilen kıyafetler arasında yerini aldı. Tabi örgü sever bayanlar da bu modellerde örgü hırka ve trençkot modelleri tasarlayarak büyük bir zevk ile ördüler ve sizlerinde modellerini alabileceğiniz fikir edinebileceğiniz birbirinden güzel modern örgü hırka modellerini zevkinize sundular. İşte bu modeller ile hazırladığım sayfamıza birlikte göz atalım ve modellerimizi inceleyelim istedim. İlk modelimiz, hem şiş hem de tığ ile örülen kolları ve arkası  lastik örgü ile tamamlanmış iki önü ise çiçek motifleri ile tasarlanan, neredeyse ayak bileklerine kadar inen yazlık uzun örgü hırka modeli, krem rengi ile güzel renk seçimi yapılmış ve yine lastik örgü modelinde şık bir kemer ile örgü hırka bitirilmiştir. İkinci modelde ise, tamamen dantel örgü olarak tasarlanan uzun örgü hırka modeli diz kapaklarının hemen altında sonlandırılmıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üzerinde baklava dilimi, file modeli gibi bir çok desen ile hazırlanan ikinci dantel uzun hırka modelimiz oldukça şık ve gösterişli bir model. Önden tek düğme ile tasarlanan uzun hırka modelimiz oldukça fazla emek ve sabır isteyen bir örgü modeli.
Sizlerde modellerimizden örnekler alarak veya tasarlanan modeli yeni tasarımlar şeklinde hazırlayarak kendi örgü tunik hırka modelinizi hazırlayabilirsiniz.

2013 Bayan Örgü Tunik Hırka Modelleri

Tunik modellerin rahatlığı örgü ile birleştikten sonra bu rahatlık ve şıklıktan vazgeçmek istemeyen bayanlar tunik modeli kazaklara, yeleklere ve hırkalara da getirdiler; bu sayfamızda size örgü tunik hırka modellerinden örnekler sunarak kendi tunik hırka modelinizi tasarlamanıza veya beğendiğiniz modeli örmenize yardımcı olmak istiyorum. İlk modelimiz de yaz ayları için tasarlanmış siyah renkli file modeli ile örülmüş, dirseklerden sonra genişleyen kol modeli ile şık bir örgü tunik hırka modeli. Aslında onu farklı kılan model bu değil üzerine işlenen ebruli pembe renkli ipler ile örülen küçük çiçek ve kelebek motifleri. yuvarlak yaka olarak tasarlanan kelebek ve çiçek motifli örgü tunik hırka modeli örülmesi kolay giymesi zevkli modeller arasında yerini alacaktır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci model ise kışlık olarak örülen örgü tunik hırka modelleri arasında, lastik modeli ile örülen krem rengi tunik hırka modeli katlı yakası ve uzun örülen kolları yine katlanarak kullanılan spor bir tunik hırka modeli.  Hırkanın arka tarafında lastik modelinin arasında bel hizasına yerleştirilen tek sıra saç örgüsü modeli ise ayrı bir görüntü sağlamış. Yine aynı saç örgüsü modeli tek sıra olarak sağ ve sol ön yanlarda birer adet bulunuyor.  Düşük yakalı örgü tunik hırka modelinin boydan fermuarlı olması ise hırka modelini daha da spor giyime uygun hale getirmiş. İsterseniz yazlık, isterseniz kışlık birbirinden güzel, renkli, motifli veya desenli tunik hırka modellerinden tarzınızı zevkinizi yansıtacak olanları örebilir, yaklaşan yıl başı için sevdiklerinize hediye edebilir veya tamamen beni eserim olan bir tunik örmek istiyorum diyorsanız modellerden fikirler alarak kendi örgü tunik hırka modelinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Başaramayacağımız hiç bir şey yok, biliyorsunuz değil mi bayanlar ? 😉

En Güzel Örgü Bayan Takım Modelleri

Örgü bayan takım örneklerinin en yeni modelleri ile yine birlikteyiz, takım örmek sabır işidir, fazla emek ister bir bluz bir etek bir hırka örmekten çünkü aynı model de üç parça giysiyi öreceksiniz veya iki parça bu da sizin sabrınızı zorlayacaktır, bu sabra sahip bayanlara diyecek sözüm  yok, tebrik etmekten başka onları; ancak ben de o kadar sabır yok diyen bayanlara ise bir fikir vermek istiyorum. beğendiğiniz bir takımın hırkasını, eteğini yada bluzunu örerek de tek parça olarak kullanabilirsiniz. Bizim amacımız örgü örmek, yeni modeller tasarlamak ise bunun takım olması ya da olmaması tercih meselesidir. Sizin tercihiniz hangisi ise ona göre hareket ederek modellerimizi seçmeye başlayalım. İlk modelimiz tığ ile örülen pembe ve lila renkleri ile tasarlanmış üç parça olan örgü bayan takım modeli; mini bir bluz onu tamamlayacak tunik bir hırka ve diz altına kadar örülmüş dar bir etekten oluşuyor. Mini bluzun etekleri zik zaklı olarak tasarlanmış ayrı bir motif ile örülmüş, ana modeli de aynı şekilde file modeli içinde zikzak örneği verilerek tamamlanmış sıfır kollu bir tasarım.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Hırka ise kısa kollu olarak örülmüş üzeri çiçek işlemeli desenli şık bir tunik hırka modeli. Gelelim eteğimize dar ve düz model olarak dizlere kadar inen etek burdan sonra renk ve model değiştirerek yine etek uçlarına zikzaklı model verilerek tamamlanmış. ikinci modelimiz ise yarım kollu bir bluz ve etek olarak iki parçadan tasarlanmış ve vizon rengi kullanılarak örülmüş tığ işi yuvarlak yakalı bluzu ile zarif bir model. eteği kare kare motifler birleştirilerek farklı desenler kullanılarak örülmüş. Bluzunda ise yine aynı kare deseni ara ara bluzun önlerine ve arkalarına desen olarak verilmiş.

Yeni Baharlık Örgü Bayan Tunik Modelleri

2013 yılının yaz ve kış trendleri arasında olan örgü tunik modelleri 2013 yılında da vitrinlerde sizlere sunuluyor, uzun yıllarda vitrinlerden ve bayanların üstünden çıkmayacak olan örgü tunik modelleri rahatlığı ve şıklığı ile tercih sebebi olmaya devam ediyor. 2013 Yazı için tasarlanan en yeni modelleri ile örgü tunik örnekleri rengarenk, farklı etek şekillerinde ve boylarında sizlere seçim hakkı sunuyor. İlk modelimiz de tığ ile örülen küçük yuvarlak motifler ile süslenmiş, v yaka ve sıfır kollu tasarımı ile en çarpıcı hali etek kısmının belden aşağı çapraz olarak inmesi ile dikkatleri çekiyor. Model yandan bakıldığında baklava dilimi şeklinde örülmüş, örneği ve tığ ile örülmesi bakımından kolay ancak zarif ve gösterişli bir model. İkinci modelimiz ise oldukça sevimli ve renkli bir tasarım olmuş, hafif geniş yuvarlak yaka olarak tasarlanan uzun kollu mavi ve tonları ile örülmüş modeli itibari ile boyutları küçülterek kız çocuklarınıza bile örebileceğiniz sevimli farklı bir model. Yakasından aşağı doğru inen balıklar ve hava kabarcıkları ile işlenmiş bakanların kendilerini deniz altında hissedecekleri mükemmel bir örgü tunik modeli.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üçüncü modelimizde renk seçimi mor renklerden yana kullanılmış, yine tığ ile örülen tunik modeli, kabartmalı çiçek motifleri ve bu motiflerin file modeli ile birleştirilmesinden oluşuyor. el üstüne kadar inen spor kolları ile omuz altından kollara doğru giderken motifsiz boş bırakılan tunik de ilgi çekici noktalardan birisi bu tasarım. Sizlerinde kendi tasarımlarınıza fikir alabileceğiniz birbirinden farklı modellerde örgü tunik örnekleri anlatmak ile bitmiyor, isterseniz aynı örneği de örebilirsiniz, ya da aynı örnek üzerinde biraz değişiklik eklemeler yaparak da kendi tuniğinizi ve modanızı yaratın.

Örgü Bayan Tunik Modelleri

Bayanların şıklığı ve rahatlığı bir arada bulduğu örgü tunik modellerinden vazgeçmeye niyetleri yok, bence iyi bir fikir, hem şık hem rahat hemde gösterişli bir kıyafet de kolay kolay bırakılmaz. Ancak bir düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum, özellikle kilolu bayanların tunik seçimlerinde daha dikkatli olmalarını, bedenlerinden bir beden daha büyük tunik seçmelerini rica ediyorum, ben böyle yapıyorum mesela, her bayanda olduğu gibi bende gördüğüm diğer bayanları incelerim ve kıyafeti şöyle olsaydı, böyle olsaydı daha çok yakışırdı ve ya bedeni için daha uygun olurdu gibi yorumlar yapıyor, gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki, zayıf bayanlara tunik çok yakışıyor özellikle dar paça pantolon veya tayt ile ama kilolu bayanlar dediğim gibi alacakları veya örecekleri tuniği biraz daha bol seçerlerse çok da güzel olacağından eminim… Şimdi gelelim bu muhteşem örgü tunik modellerine; ilk modelimiz çok farklı bir model de tasarlanmış bir tunik modeli; kalın ip ile örülmüş uzun bir boğaz oldukça gösterişli olmuş, sıfır kollu oluşu ise tezatlıkların birbiri ile uyumlu olacağının da göstergesi halinde, en önemli ayrıntı ise göbek kısmında ki şapka şeklinde örülmüş ve oraya dikilen cep, gerçekten çok farklı bir tasarım, aslına bakarsanız farklılık tamamen bu muhteşem tasarım olan cepten kaynaklanıyor, siz ne dersiniz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz de ise, Birbirinden farklı renk ve desenlerde tunik modelleri bulunuyor; özellikle file şeklindeki desen ve yuvarlak yaka seçeneği çoğunlukta gözüküyor. İlk örneğimizi ele alacak olursak uzun kolları file modeli ve çok dar kayık yaka şeklinde tasarlanmış, rahat bir model.  Sizler de istediğiniz renk ve model de bir tunik örebilirsiniz örneklerimizden fikirler alarak.