Kolay Fular Yapılışı Yeni Başlayanlar İçin

Kolay Fular Yapılışı Yeni Başlayanlar İçin

Kolayca hemen hemen aynı örgü çeşidi ile örebileceğiniz yeni başlayanlar için bir kaç modeli bir araya topladım ve sizler çin anlatmaya çalışacağım..
Malzemeler
Rengarenk ipler
Tığ
Makas
Yapılışı
Zincir ve dolgularla yapılan kolyeler ve fular olarak kullanabileceğiniz modeller var işleyişi hemen hemen aynı olduğu için bir arada göreceksiniz..
İlk model atkı ya da fular olarak takabileceğiniz renk için bir kaç fikrin bir arada olduğu modelde İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz..
Hemen hemen 200 zincir çekin bakın istediğiniz büyüklükte ise bırakabilirsiniz..
İki ucuna ister kalp ister çiçek hangisini beğendiyseniz çiçek yada kalp yaparak başlayın..
Kalp yapılışını BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.
Diğer renge geçtiğinizde yine çiçek ya da kalp motifinizi yapın uzun gözler ve 5 tane dolgu yaparak sırayı bitirin..
Diğer renge başlayınca çiçek yada kalbi yapın yeniden ve deliğin üzerine dolgu dolgunun üzerine ise delikler yaparak istediğiniz uzunlukta yapıp bitirin..

Not: Uçlarındaki kalp ya da çiçekleri sonradan da örüp üzerine dikebilirsiniz..

Zincirlerin dibine batmak zor gelecekse boşluğa batarakta dolguları yapabilirsiniz..

çiçekli fular örelim çiçekli fular örüyoruz çiçekli fular tarifi çiçekli fular ucundaki çiçekler çiçekli fular yakından görünümü çiçekli fular yapılışı siyah nar çiçeği fular yapılışı siyah nar çiçeği fular uçları kalbli fular kalpleri uçları kalbli fular yapılışı uçları kalbli fular

 

Örgü Şapka Kaşkol ve Eldiven Modelleri

Örgü Şapka Kaşkol ve Eldiven Modelleri

Bu galerimizde birbirinden güzel bere şapka atkı kaşkol ve eldiven modelleri ile sizlerleyim arkadaşlar..

Çok ince şişler kullanarak örebileceğiniz bu modelleri beğeneceksiniz..İlk modelimiz krem renkli kasket vari üzerine saç örgüsü dolama çiçek deseni verilmiş ayrıntısı ile şık bir bere modeli..

Gri tonlarının kullanıldığı üzerine çiçekleri kürklerle yapılmış çiçek ve dallarını göreceğiniz çok şık bir takım.. Kahverengi ve sütlü kahve tonlarının tonlarında örülen çiçeklerle süslenmiş üçlü takım.. Krem ile örülen siyah beyaz fiyonkla süslenip yerleştirilen bere, gri bere yan kısmı çiçeklerle süslenmiş, gri olarak tasarlanmış üçlü takım çiçeklerle süslenmiş, ön kısmı gri beyaz kaşkol ve bere, lastik olarak başlanmış haroşo olarak devam edilmiş bere ve pelerin, pembe ve grinin muhteşem uyumu ile kombinlenmiş çiçeklerle süslenmiş yine bir üçlü, gri şapka gümüş zımbalı ve katlı gülü ile dikkat çeken şapka modeli, gül kurusu lastik ve düz örgü ile tasarlanan şapka kaşkol ve eldiven modeli, kırmızı ters örgü ile örülmüş kaşkol be bere takımı çok hoş görünüyor, yine ters olarak örülen üzerine kocaman bir çiçek yerleştirilen şapka, siyah beyaz çizgili çiçek süslemeli şapka kaşkol ve eldiveni, lila şapka ve kaşkolu ve daha fazlası galerimizde..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Delikli Damla Modelli Atkı Yapılışı

Delikli Damla Modelli Atkı Yapılışı

Bu delikli örnek için o kadar çok soruldu ki nasıl yapılır diye sizler için yaptığım araştırmalar sonucunda ulaştığım modele bir göz atacak olursak..

Basit görünse de kafa karıştırıcı diyede düşülebilir..

Malzemeler..

Misinalı Şiş

Yün

Delikli Damla Modelli Atkı Yapılışı

Şişinize ilmek attıktan sonra ilk sırada 2 ilmeği birlikte ters yani içe doğru örün ve şişe 2 kere dolayın sonra yine 2 ilmeği birlikte örün şişe 2 kez ip dolayın bu şekilde sırayı bitirin..

Diğer sırada düz olarak o ilk ilmeği ve doladığınız ilmeklerden birini ikisini birden örün..

Şişe iki kez daha ip dolayın ve önünüzdeki 1 dolama 1 asıl ilmek 1 dolama ipi olmalı 3 ünü birden örün.. Şişe tekrar 2 kere dolama yapıp önünüzdeki 3 ilmeği örün ve bu şekilde sırayı bitirin..

Damla şeklini oluşturmak içinse ilk 2 ilmeği örüyoruz 2 kez şişe ip doluyoruz.. 2 yanında dolama ortada ise 1 asıl ilmek olan 3 lü ilmeği örüyoruz. Şişe 2 dolama yapıyoruz..Aynı yerden ilmek çıkarıyoruz.. Burası bademin başladığı çatal.. Direğin birine badem yaparken diğerine yapmıyoruz.. sıra sonuna kadar da bu şekilde örüyoruz..  .

Sonraki sırayı ters, sonraki sırayı düz, tekrar ters olarak altta ördüğümüz gibi örgüye devam ediyoruz.

Tekrar düz sıraya geçtiğimizde damlayı oluşturan ilk direği şişe ip dolayarak 3 lü olarak örüyoruz… Bademin içinde üstüste duran 3 ipin altından, arkadan ipi alarak ilmek alıyoruz.. Bu ilmeği bir kez düz örüyoruz. Sıradaki 3lü ilmeği şişe ip dolamadan örüyoruz.

Sıra sonuna kadar damlaları bu şekilde, normal direkleri ise önce ördüğümüz gibi örüyoruz.

Bir sonraki sırada ilk 2 ilmeği ters olarak örüyoruz.. Damlayı oluşturacak 5 ilmeği birden örüyoruz ve damlamız hazır oluyor.. Sıradaki direkleri önce 3 li sonrkini 5 li olarak örerek sırayı sonlandırıyoruz..

Sonraki sırada yeniden damlayı oluşturmaya başlayarak devam ediyoruz..

damla modelli şal (3)

1 ilmek atın

2 örerken çoğaltın

3 damla modeini oluşturma

4 damla modeli

5 damla modeli

6 damla modeli

7 damla modeli

8 damla modelini bitirme

9 damla modeli örgü

11 damla modeli

damla modelli şal (1)

damla modelli şal (2)

damla modelli atkı

Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli

Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli; Havlu ip ile örülen bu muhteşem ve şık örgü çanta ve atkı takımını sahip olmayı her bayanın isteyeceğinden eminim, oldukça güzel ve şık görüntüsü, havlu ip ile örülmesinden kaynaklanan yumuşacık yapısı ile çocuklarını için de örebilirsiniz.
Malzemeler:
Model Adı: Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli
Zorluk Derecesi:Orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Carmen, Super İnci 2000, Moher Special 2000
Renk Numarası: 21237 – 2 yumak, Super İnci 2000 – 1 yumak, Moher Special 2000 – 1 yumak
Örgü Şekli: düz – ters örgü
Gerekli Aksesuarlar : Çanta sapı, ponpon

havlu ip ile örülen atkı çanta takımı
Yapılışı: 
Çanta : Pembe renkli küçük el çantası modeline super inci 2000 renk numaralı ip ile 40 ilmek çekerek başlanır, düz örgü ile devam edilir. 1 cm ördükten sonra, 21237 renk numaralı ip ile 1 sıra devam edilir, 1 cm ise yine super inci 2000 renk numaralı ip ile örülerek, tekrar 1 sıra 21237 renk nolu iplik ile örgüye devam edilir, ….. şeklinde toplamda 34 cm örüldükten sonra 1 cm super inci 2000 renk numaralı ip ile düz örgü örülüp, bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örülen dikdörtgen parça iki ucundan birleştirilerek bu iki uç çantanın ağız kısmı olarak kullanılır ve buraya çanta sapı dikilir. Her iki yan tarafta birbirine dikilerek havlu çantamız tamamlanır.

Atkı : Moher special 2000 renk numaralı ip ile atkı örülüşüne başlarken 200 ilmek çekilir ve 2 sıra düz örgü ile devam edilir. 21237 renk numaralı iplik ile 1 sıra moher special  2000 renk numaralı iplik ile de 7 cm düz örgü örüldükten sonra 21237 renk numaralı iplik ile tekrar 1 sıra örülür ve moher special 2000 renk numaralı ipliğimiz ile 7 cm düz örgü ile atkı örmeye devam edelim, 21237 renk numaralı iplik ile 1 sıra, mohar special 2000 renk numaralı iplik ile 2 sıra daha düz örgü örüp,  bütün ilmekleri bir defada keserek bitirelim. Her iki ucuna büyük boyutlarda moher special 2000 renk numaralı ipliğimiz ile iki ponpon yaparak uçlarına dikelim.

Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli

Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli; nakonun yeni çıkardığı iplik olan Nako Polka isimli ip ile örülen yeni sezon fular modeli ipin kendi özelliği nedeni ile bildiğimiz standart iplerden ayrılarak üzeri ilik şeklinde yani yuvarlak şekillere sahip bir ip tasarımı, bu güzel tasarımlı ip ile de örülebilecek en gösterişli en güzel örgü galiba bir fular ile kendini gösterir diyerek polka ipi ile ebruli bir renk ile çok şık bir fular örülüşünü sizlere anlattım. Örülmesi çok kolay ve zevkli olan fular modeli hem spor giyim hem klasik giyim için oldukça uygun bir örnek. 

Malzemeler:
Model Adı: Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli
Zorluk Derecesi: Kolay
Tığ Numarası: 2,5
Gerekli Malzemeler: Nako polka, Astra
Renk Numarası: 85801  – 1 yumak, 217 – 1 yumak
Örgü Şekli: zincir, sık iğne
fırfırlı ebruli örgü bayan fular modeli
 Boyunluk Yapılışı:
Polka ipliği üretimi özelliği sonucunda üzerinde ilik şeklinde ilmekler bulunmaktadır. İpliğin üzerinde bulunan ilmekler üzerinden örgüye başlanacaktır;

1. sıra: 1 zincir 217 renk numaralı iplik ile çekilerek, polka  ipliğinin üzerinde bulunan ilmeklerden 5 adedi tığ üzerine alınarak başlanır, bu ilmekler tığ üzerindeki 217 renk numaralı iplik ile toplanır, bu iki ilmek birbirinin içerisinden geçirilerek sık iğne yapılır ve böylece tığ üzerindeki ilmekler 1 ilmeğe düşürülür.

2. sıra: ve sonraki sıralar da da ilk sıradaki şekilde örgüye devam edilerek 160 cm örülüp fular modeli ortaya çıkarılarak tamamlanır.

7 den 70 e Erkek Örgü Modelleri

Yedi den Yetmişe erkek örgü modelleri arasında küçük prenslerimiz için olan örgü kıyafet modellerinin yanında gönlümüzün prensleri olan babalarımız ve eşlerimiz için de birbirinden şık modeller de örülmüş kazaklar, yelekler, hırkalar ve atkı örneklerinden oluşuyor sayfamız. Daha çok bayanlar ve çocuklar için yoğunlaştığımız sitemizde erkekler için de örgüsünü konuşturmak isteyen bayanlarımızın model arayacağını da düşünerek yeni modellerle dolu bir sayfa daha hazırlamak istedim.
Renk kullanımı açıcından önceki yıllara oranla erkekler de kıyafet de renk seçimlerini genişleterek modaya ayak uydurmayı başardılar. Sadece koyu ve hep bilinen kahve ve mavi renkler ve bunların değişik tonları dışında, kırmızı renginde bile tasarlanan kıyafetlerden yana seçim yapan erkekler için canlı renklerde ve yeni modeller de hazırlanmış örgü kıyafet örnekleri sizin de eşinizin veya babanızın tarzını yansıtarak yeniden tasarlanmak için modellerini sizlerin eline bırakıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İlk modelimiz babalar için tasarlanmış harika bir örgü hırka modeli; süt kahve renginde örülen hırka modeli, yaka ve iki ön kenarlarından aşağı inen saç örgüsü modeli ile tasarlanmıştır.Hırkanın kol ve teke uçlarından kullanılan kalın lastik modeli ile de bitirilen hırka modeli orta yaş üstü erkekler için oldukça şık bir model.
İkinci modelimiz ise küçük yakışıklı oğullarımız için, günlük olarak giyebilecekleri gibi okul üniforması üzerine giyebilecekleri gibi de tasarlanan mavi renkli yandan tek cepli renkli baklava dilimli şık bir hırka modeli. Yaka kol ve etek uçlarında yine örgümüz lastik modeli ile sonlandırılmış, Sağ önüne renkli ipler ile baklava dilimleri deseni verilirken sol tarafa ise küçük bir cep yerleştirilmiştir. Okul üniforması üzerinde giyilmesi planlanıyor ise okul çıkartmalarını da hırka üzerine dikebilirsiniz.

Örgü Bayan Atkı ve Kaşkollar

Örgü Bayan Atkı ve Kaşkollar

Hanımlar bu soğuk kış günleri için yada aksesuar olarak kullanabileceğiniz kaşkol atkı ve eşarp modellerinde şimdi sıra.. Kolayca örüp çeşit çeşit kullanabilirsiniz.. İlk örneğimiz mavi tonlarında şiş ile örülmüş delikli ve ajur desenli şık bir atkı modeli..
Ajur desenli örgü krem atkı modelini de beğenerek kullanabileceğiz bir örgü örneği ile sizlerin şıklığını tamamlayacak güzellikte..
Beyaz olarak örülen ince ip kullanılan dikdörtgen örgüyü de arkı kaşkol yada sal olarak kullanmanız mümkün..
Beyaz örgü atkı ve bere modeli de şık bir ikili olarak göze çarpıyor.. Renkli hoş renklerin bir araya getirilerek yapılan kaşkol ve eldiven modeli kış günleri için keyifli bir renk cümbüşünü anımsatıyor..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Askeri yeşil delikli pirinç ve düz örgü tekniği ile örülmüş atkı modeli daha çok aksesuar tarzında bir örnek..Ekru kırmızı kar desenli püsküllü örgü kaşkol tam kışlık bir model..
İnce ip ile örülmüş antresit renkli kaşkol atkı modeli..
Üzeri çiçek işlemeli düz örgülü moher örgü atkı..Renkli ebruli iplerle örülmüş çok şık fularlar, kesme şeker örgü tekniği ile örülen kaşkollar, kırcıllı kırmızı ağırlıklı şık fularlar.. Şiş ile ve tığ ile örülen bir çok şık modelle birlikte severek kullanacağınız bir modele mutlaka rastlayacak ve öreceksiniz diye düşünüyorum bu yüzden diğer modellerimize bir göz atın derim..