Degaje Yaka Burgu Desenli Örgü Bayan Kazak Tarifi

Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli
Degaje yakalı, saç örgüsü ve lastik modeli ile oldukça iddialı ve gösterişli olan kışlık kazak modelimiz, spor giyim de de klasik giyimde de kendini şıklıkla sunacaktır. Çok güzel bir mavi ton ile örülmesi nedeni ile de kotların üzerinde kombine şekilde uyum sağlayacaktır.

Malzemeler:
Model Adı: Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Süper İnci
Renk Numarası:  10285 – 6 yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü, burgu modeli
Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli

Yapılışı:

ÖRNEK ANLATIMI:

1. sıra: ilmekler düz örgü modelinde örülerek başlanır.
2. sıra: ikinci sıraya gelindiğin de 6 ilmek ters örgü, sonraki 6 ilmek aralarında ise 1 er dolama yapılarak ters örgü ile devam edilir. sonraki 6 ilmek ters, sonraki 6 ilmek aralarında yine aynı şekilde 1 er dolama yapılarak ters örgü ile devam edilir…. şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
3. sıra da ise ikinci sıra da örülen 6 ters ilmekler düz örgü şeklinde örülür, aralarında dolama yapılan ilmekler ise şişten bırakılarak ilmekler uzatılır. soldaki üç adet ilmek sağda ki 3 ilmeğin içinden geçirilerek 6 ilmek düz örgü örülür….. şeklinde örülerek dördüncü sıra da tamamlanır.
4. sıraya geldiğimiz de ise 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örgü örülmeye başlanır, 6 ilmek ters, 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür, 6 ilmek ters, 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür, …… şeklinde de örülerek bu sıra da bitirilir.
5. sıra da ise 3. sıra da uyguladığımız model örgünün aynısı örülür.
6. sıraya gelindiğinde ise 1. sıradan itibaren anlatılan model tekrar edilerek örgü tamamlanır.

ARKA:
124 ilmek ile başlanır, 8 cm 2+2 lastik örgü örüldükten sonra . İlmekler; 28 ilmek 2+2 lastik, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 48 ilmek örnek uygulanır, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 28 ilmek 2+2 lastik şeklinde sıra ile dizilir.

Beden boyu için 35 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+3+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm e geldiğin de  yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 42 ilmek bir defa da kesilir, omuzlarda kalan 28’er ilmek ise 2 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
Ön modele 124 ilmek ile  başlanır, arka beden de olduğu gibi aynı şekilde örülür. Beden boyu 35 cm e geldiğinde  kol evi ile aynı sırada, ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 5+3+2+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm de omuzda kalan 28 ilmek ise 2 aşamada kesilerek parça bitirilir.

KOLLAR:
İki kol da aynı örgü modelinde örülecektir. başlayacağınız ilk kol parçası için 62 ilmek çekilir.  2+2 lastik örgü ile başlanır. Kol boyu 6 cm örülerek her iki taraftan 4 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 80 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan 4+2+26 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan diğer ilmekler de  ise  16 ilmek her iki taraftan 5’er ilmek kesilir, sonraki sırada kalan 6 ilmekle bitirilir.

YAKA:
Yaka örülmeye 75 ilmek ile başlanır, 60 cm 2+2 lastik örülüp, bitirilir. Başlama ve bitiş yerleri birleştirilerek birbirine dikilir, dikiş yeri arka ortasına getirilerek yaka etrafına dikilir.
Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli şeması

Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli

 Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli;  Acur, haraşo örgü ve jakar modeli ile örülen bebek kazak modeli örgü sever bayanların aradığı en yeni modeller arasında, minik bebekler için sıcacık örgü modelleri ile örülmüş bir kazak modeli arıyorsanız, bu modelimizi incelemenizi tavsiye ederim.
Malzemeler:
Model Adı: Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: zor 
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: bebe color – bebe 100 kazak
Renk Numarası:  1036 – 1 yumak, 31370 – 1 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur örgü, jakar
Aksesuar: 1 adet düğme
Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli
 Yapılışı:
ARKA: 87 ilmek olarak 31370 renk numaralı ip ile başlanır, 2 diş haraşo örgü modeli örülüp 1 nolu diyagram uygulanarak model verilir. beden boyu bu şekilde 9 cm olduğunda düz örgüye geçilerek devam edilir. örgü boyu 18 cm olduğunda 1036 renk numaralı iplik ile 2 nolu diyagram da ki model uygulanır. beden boyu 28 cm örülerek 28 cm e gelindiğinde kol evi için her iki taraftan 2 şer ilmek olmak üzere kesilir. her iki taraftan da 2 sıra arayla 12 defa olmak üzere, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak kesilir, ….. şeklinde toplam da 52 ilmek kesilir. kol evi kesimi ile aynı sırada 3 nolu diyagram da ki uygulanmaya başlanır. beden boyu 39 cm de kalan 35 ilmak ise bir defa kesilerek bitirilir.
ÖN: ön tarafa 31370 renk nolu iplik ile 87 ilmek çekilerek başlanır, arka beden de anlatılan model açıklaması gibi örülür.  beden boyu 40 cm olana kadar örülerek 40 cm e gelindiğin de yaka için ön ortasından 15 ilmek kesilerek örgüye iki parça halinde devam edilir, yakanın her iki tarafından, 3+3+2+2 ilmek kesilerek beden boyu 39 cm e geldiğinde ilmekler sıfırlanır.

KOLLAR: İki adet kol da aynı model açıklamasına uygun olarak örülür; 31370 renk nolu iplik ile 36 ilmek başlanarak 2 cm haraşo örgü modeli örülüp düz örgü ile devam edilir. her iki taraftan da 2 sıra arayla 9 defa da 1 er ilmek artış yapılarak toplamda 54 ilmeğe ulaşılır.kol boyu 10 cm örülerek 2 nolu diyagramda ki model açıklaması uygulanır. kol boyu 20 cm boyuna geldiğin de kol evi için her iki taraftan 11 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, …. şeklinde 44 ilmek eksiltilerek, kol boyu 32 cm de kalan 10 ilmek de bir defa da kesilerek bitirilir.

YAKA: 31370 renk nolu iplik ile yaka etrafından şişe 90 ilmek çekilir, 2 cm 1+1 lastik örgü örülüp yaka bitirilir, sol tarafa 1 adet ilik açılarak düğme dikiniz.
Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli şeması

Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli

Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli
2014 – 2015 yaz ve kış modası modelleri arasında yerini alan tunik örgü modelleri yaz aylarında da kış aylarında da çok beğenilerek giyiliyor. Rahatlığı ve Şıklığı aynı anda yaşamak isteyen bayanlar genellikle tunik modelli giyimden yana tercihlerini kullanıyorlar. Siz de kendi tuniğinizi ve modanızı kendiniz tasarlayarak zevk ile örebilirsiniz.

Malzemeler:
Model Adı: Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 5
Gerekli Malzemeler: Nako Superlambs Tweed
Renk Numarası:  35022 – 7  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, çatlak kahve örneği
Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli

Yapılışı:

ARKA:
Örgüye 97 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü , 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü, 2 ilmek ters örgü … şeklinde dizilerek devam edilir. , 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği parçaya uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm olana kadar örüldükten sonra  ilmekler ortalanır ve ortadaki 33 ilmek bir defada kesilir , sonraki sırada ise omuzlarda kalan 26’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
Ön parçaya 102 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü, 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü ……  şeklinde örülerek devam edilir. 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm e kadar örülerek yaka için ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgü 2 parça haline getirilir ve bu şekilde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, 3 er  sıra arayla, 9 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm e geldiğinde omuzlarda kalan 26 ’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
iki kol parçasını da örmeye 52 ilmek ile başlanır ve her iki kol için de aynı açıklamalı model uygulanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü , 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü …   şeklinde sıralanarak 2 sıra bu şekilde örülür. 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Kol boyu 3 cm örülerek her iki taraftan 8 sıra arayla 13 defa 1’er ilmek artış yapılarak 78 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm olarak örüldükten sonra  kol evi için her iki taraftan 3+20 defa 1’er+2+3+4 ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan diğer  14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:
Yaka için şişe 170 ilmek alınır, 15 cm 2+2 lastik örgü örüldükten sonra 5 ilmek arayla 25 defa 1’er ilmek kesilerek 145 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Başlama ve bitiş yerlerinden iki ucu birleştirilir. dikiş yeri arka ortasına getirilecek şekilde yaka etrafına dikilir.

Burgu Desenli Erkek Bebek Kazağı Tarifi

Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli, Erkek bebekler için model açıklaması ile birlikte verdiğimiz burgu desenli erkek bebek kazak modelini isterseniz büyük çocuklarınız için de örebilirsiniz, kış ayları için oldukça kullanışlı bir örgü modeli. 

Malzemeler:
Model Adı:Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Hoş Geldin Kazak
Renk Numarası:  4779 – 3 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo, burgu modeli, 1+1 lastik örgü, nohut örneği
Aksesuar: 2 adet düğme
Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli
Yapılışı:
ARKA:  Modelin arkasının örülüşüne 56 adet ilmek ile başlanır, 1 cm haraşo modeli ile devam edilir. ilmekler sırası ile; 8 ilmak düz örgü, 10 ilmek diyagramdaki model, 20 ilmek nohut örneği, 10 ilmek diyagramdaki model, 8 ilmek düz örgü şeklinde sıralanır. beden boyu bu şekilde örülerek 29 cm olduğunda yaka için ilmekler toplanarak, ortadaki 26 adet ilmek bir defada çekilir, sonraki sırada omuzlarda kalan 15 er ilmek de 2 aşamada kesilerek arka beden bitirilir. 

ÖN: arka model örüldükten sonra ön bedene başlanır, 56 ilmek çekilerek arka beden de ki model anlatımına uygun olarak ön beden de örülür. beden boyu arka beden modeli gibi 26 cm örülür ve ilmekler 28 + 28 şeklinde ayrılarak örgüye iki parça halinde devam edilir.

SOL ÖN: ortada ki 3 ilmek haraşo modeli ile örülerek  başlanır beden boyu 28 cm e gelindiğinde yaka için ön ortasından 4+4+3+2 ilmek kesilir ve beden boyu 30 cm olduğunda omuzlarda kalan 15 ilmek 2 aşamada kesilerek örgü bitirilir. ön ortasından 2 adet ilik açınız.

SAĞ ÖN: beden boyunun 23 cm olduğunu yerden ön ortasında, örgünün arka kısmından şişe 3 ilmek çıkarılarak başlanır, örgüye toplamda 31 ilmek olarak devam edilir. ön ortasında kalan 3 ilmek haraşo örgü modeli ile örülerek beden boyu 28 cm örülerek ön ortasından yaka için 7+4+3+2 ilmek kesilir. beden boyu 30 cm e geldiğin de kalan 15 ilmek 2 aşamalı olarak kesilir.

Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli şemasıKOLLAR: kolların örülmesine 30 ilmek olarak başlanır, 1 cm haraşo örgü modeli örülerek düz örgü ile devam edilir. her iki taraftan 3 cm ara ile 9 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplamda 48 ilmeğe ulaşılır. kol boyu 23 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı model tarifine uygun olarak örülür.

YAKA: yaka etrafından şişe 50 ilmek çıkarılarak başlanır, 1 cm 1+1 lastik örgü, 3 cm düz örgü,  1 cm haraşo örgü modeli örülüp bitirilir.

Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli

Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli
Karlı bir Ankara gününde sıcacık evinizde oturup kendiniz veya sevdikleriniz için güzel bir bluz örmek isterseniz anlatımlı örgü bluz modelimiz örülmesi kolay şık bir modeldir.

Malzemeler:
Model AdıÇizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli
Zorluk Derecesi: Kolay
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Moonlight
Renk Numarası: 217G  – 5 yumak
Örgü Şekli: düz – ters örgü, 3+3 lastik örgü
Çizgili Desenli Bayan Bluz Modeli
YAPILIŞI
Arka: Bluzun örülmesine arkasından başlanarak 4 numaralı tığ ile 125 ilmek çekilir, her iki taraftan 60 adet ilmek 3+3 lastik örgü örülerek ortada kalan 5 adet ilmek ters örgü şeklinde örülür. arka sırada ilmekler geldiği gibi örgüye devam ederek örülür. her düz sıraya gelindiğinde ortada bulunan 5 ilmek her iki tarafından 1 er ilmek kesilerek devam edilirken, aynı sırada her iki taraftan 1 er ilmek artırılarak verev modeli verilir ve ilmek sayısı sabit tutulur. beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 ar ilmek bir defada kesilerek kol kol evi hazırlanır. Diğer sıralarda ilmekler aynı şekilde dizilerek artırma ve kesme işlemleri uygulanır. beden boyu 62 cm e geldiğinde yaka için ilmekler ortalanarak ortada bulunan 29 ilmek bir defada kesilir. Sonraki sırada omuzlarda kalan 38 er ilmek de aynı şekilde bir defada kesilerek arka model tamamlanır.

Ön: Ön model de bir parça şeklinde örülmeye başlanırken 125 ilmek çekilerek arka beden de uygulanan işlemler tekrar edilir. beden boyu 50 cm e geldiğinde yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 4 ilmek hep birlikte alınır, 3 ilmek kesilir ve ön örgüsüne iki parça şeklinde devam edilir. Devam eden modelde artırma veya kesme işlemi yapılmaz. Yakanın her iki tarafından 1 er ilmek her sırada 13 defa kesilir. kol evine gelindikten sonra 23 cm de omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilir. omuzda kalan toplam 38 er ilmek.
Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli Şeması
Kollar: İki kol için de 60 ilmek çekilerek örmeye başlanır, 1 cm düz, 1 cm ters, 1 cm düz,, 1 cm ters …. ieklinde toplam da 7 cm örülür ve düz örgü ile devam edilir modele. kol boyu 16 cm örülerek kol evine gelindiğinde her iki taraftan her sırada olmak üzere 5+4+4+3+3+2+2+1+1 ilmek şeklinde kesilir. kol boyu 33 cm de kalan ilmekler toplamda 10 ilmek kalır, bu ilmekler bir defada kesilerek kol bitirilir. Diğer kol için de aynı örgü sırası takip edilerek örülür.
Yaka: Yaka üzerinden şişe 105 adet ilmek takılır, lastik örgü modeli ile bitirilecek olan yaka 2 cm boyunca 2+2 lastik örgü şeklinde örülüp bütün ilmekler bir defada kesilerek yaka tamamlanır.

7 den 70 e Erkek Örgü Modelleri

Yedi den Yetmişe erkek örgü modelleri arasında küçük prenslerimiz için olan örgü kıyafet modellerinin yanında gönlümüzün prensleri olan babalarımız ve eşlerimiz için de birbirinden şık modeller de örülmüş kazaklar, yelekler, hırkalar ve atkı örneklerinden oluşuyor sayfamız. Daha çok bayanlar ve çocuklar için yoğunlaştığımız sitemizde erkekler için de örgüsünü konuşturmak isteyen bayanlarımızın model arayacağını da düşünerek yeni modellerle dolu bir sayfa daha hazırlamak istedim.
Renk kullanımı açıcından önceki yıllara oranla erkekler de kıyafet de renk seçimlerini genişleterek modaya ayak uydurmayı başardılar. Sadece koyu ve hep bilinen kahve ve mavi renkler ve bunların değişik tonları dışında, kırmızı renginde bile tasarlanan kıyafetlerden yana seçim yapan erkekler için canlı renklerde ve yeni modeller de hazırlanmış örgü kıyafet örnekleri sizin de eşinizin veya babanızın tarzını yansıtarak yeniden tasarlanmak için modellerini sizlerin eline bırakıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İlk modelimiz babalar için tasarlanmış harika bir örgü hırka modeli; süt kahve renginde örülen hırka modeli, yaka ve iki ön kenarlarından aşağı inen saç örgüsü modeli ile tasarlanmıştır.Hırkanın kol ve teke uçlarından kullanılan kalın lastik modeli ile de bitirilen hırka modeli orta yaş üstü erkekler için oldukça şık bir model.
İkinci modelimiz ise küçük yakışıklı oğullarımız için, günlük olarak giyebilecekleri gibi okul üniforması üzerine giyebilecekleri gibi de tasarlanan mavi renkli yandan tek cepli renkli baklava dilimli şık bir hırka modeli. Yaka kol ve etek uçlarında yine örgümüz lastik modeli ile sonlandırılmış, Sağ önüne renkli ipler ile baklava dilimleri deseni verilirken sol tarafa ise küçük bir cep yerleştirilmiştir. Okul üniforması üzerinde giyilmesi planlanıyor ise okul çıkartmalarını da hırka üzerine dikebilirsiniz.

Kız Çocuklar İçin Örgü Kazak Modelleri

Yepyeni modeller ile çocuklarınızın bayılacağı modern ve 2013 modasını takip eden desenler de hazırlanmış, hello kity, twety ve sevimli hayvan figürleri kullanılarak tasarlanmış örgü kazak modellerine sizler bile bayılacaksınız.en yeni modeller de yapım aşamaları ve şemaları ile de sizlere örme kolaylığı ve örnek çıkarma imkanı sunan modellerimizi çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun hatta genç kızlarınız için bile bedenini değiştirerek örebilirsiniz. tığ ile ya da şiş ile örebileceğiniz isterseniz yazlık isterseniz de kışlık modeller de en yeni desenler ile öreceğiniz trend kız çocuk örgü kazak modelleri sizler için geliyor.
İlk modelimiz koyu kırmızı bordoya yakın bir ton ile hazırlanan yarım boğazlı uzun kollu düz örgü ile örülen ancak kazağın ön kısmına yerleştirilen sevimli ayıcık deseni ile çok şirin bir model. atkılı deseni ile ayıcık kafası şeklinde verilen desen kazak örülürken aynı anda deseni de verilerek tamamlanıyor. yakın çekim resimleri ile size örme kolaylığı ve model çıkarma kolaylığı sağlayacağını düşündüğüm modeli örerken büyük bir haz duyacağınıza eminim.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise yine ön ergen genç kızlarımız için yazlık olarak tasarlanmış, tığ ile örülen omuzları açık kolsuz tunik şeklindeki bluz modeli. dantel bluz modeli olarak yaz aylarında çok şirin bir kız olarak şıklıkla giyilebilecek büyük çiçek desenli örgü bluz modeli kırmızı renk seçimi ile hemen dikkatleri çekiyor.
Diğer modelimiz ise herkesin merakla beklediği modellerden bir hello kity desenli örgü kazak modeli; beyaz renk ile örülen yarım boğazlı kazak modelimizi fazla anlatmaya gerek yok yakın çekim resimler örnek şeması ile ortaya harika birhello kity desenli kazak çıkaracaksınız.

Erkek Çocuk Kışlık Örgü Kazak Modelleri

Erkek çocuk annelerinin bize sitem ettiğini duyar gibiyim…. Bu site de hep kız çocuklar için mi örgü modelleri var diye onlar sormadan ben hemen yakışıklı prensler için de birbirinden güzel desen ve renklerde olan erkek çocuk örgü kazak modellerini paylaşmak istedim. Hemde ne modeller; siz de oğlunuz da bayılacaksınız. Genellikle koyu renkler ile örülen erkek çocuk kıyafetlerindeki bu anlayışı yıkarak küçük delikanlılar için mavinin tüm tonlarında örülmüş desenli, açık yeşil, koyu yeşil ve vizon renklerinde ki muhteşem örgü kazak modellerini bir araya getirdim.
Sadece modelleri değil, şemaları ile yakından çekilmiş desenlerinin örnekleri ile sizleri model çıkartırken zorlamayacak şekilde hazırladım kazak örneklerimizi.
İsterseniz hemen göz atmaya başlayalım modellerimize; ilk modelimiz de uzun kollu kazak örneğimizin kolları lastik örgü veya ter düz örgü olarak adlandırdığımız desen de tasarlanmış, beden kısmında ise alt tarafa lastik modeli verilmiş ve yukarı doğru çıkıldıkça orta da boydan boya iki sıra şeklinde saç örgüsü deseni verilirken yanlar düz örgü ile bitirilmiş. Yaka kısmı ise yine lastik örgü ile bitirilmeden saç örgüsü v yaka olarak tasarlanan yakanın etrafında dolanıyor. Çok şık hazırlanan erkek çocuk kazak modelimiz prenslere çok yakışacak.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise lacivert ve beyaz renkli ipler ile hazırlanmış, yine kollardan başlayacak olursak düz örgü ile örülen kollar lastik örgü ile bitirilmiştir.Beden kısmı yine lastik örgü ile başlanmış ve yakaya doğru çıkarken çizgili bir desen ile beyaz ip kullanılmış ve çizgiler aşağıdan yukarı doğru kalınlığı incelerek şık bir desen verilmiştir. v yakadan lastik örgü ile tamamlanmış ve yakanın bir tarafı üzerine üç düğme dikilerek hoş bir ayrıntı verilmiştir.

Örgü Çocuk Kıyafetleri Modası

Modayı takip edenlerin sadece biz bayanlar olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz bayanlar 😉  Minik kızlarımız bizden daha iyi birer moda takipçisi, onların seçerek aldığı kıyafetleri bir gözden geçirin bakalım, sezonun en yeni modelleri, en güzel renkleri ile tasarlanan kıyafetleri seçtiklerini göreceksiniz. Bizler de çocukların beğeneceğini düşündüğümüz en canlı renkler ile birbirinden şirin, sevimli sezonun trendleri arasına girmeyi çoktan başarmış örgü kıyafetleri bir araya getirdik ki siz anneler onların gardrobuna uygun en güzel kaliteli kıyafetleri kendi elleriniz ile örmenizi sağlamak için. Gelin yeni sezonun modern ve trend örgü çocuk kıyafeti modellerini yanınıza da minik kızlarınızı alarak incelemeye başlayalım.
İlk modelimiz, kız çocuklarının en çok sevdiği renklerden biri olan canlı bir pembe rengi il örülmüş üzerine baklava dilimi kabartma modeli verilerek tasarlanmış şık ve gösterişli bir örgü hırka modeli. Örneğimizi daha yakından incelersek   ana modelin düz örgü ile örüldüğü, kol ağızları, etek kısmı ve yuvarlak yakasının lastik örgü ile örüldüğünü görebiliyoruz, bunun dışında yuvarlak yaka seçimi yapılmış, beden kısmı düz örgü ile örülmüş ancak iki yandan yukarıdan aşağıya doğru kabartmalı bir şekilde küçük baklava dilimlerinin indiği güzel bir desen verilmiş. açık pembe papatya şekilli düğmeler ile de hırka tamamlanmış.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimize ise kızlarımızın bayılacağı ve üzerlerinden çıkarmayacağının garantisini tereddütsüz size verebilir. havlu ip ile örülen civciv sarısı renk ile örülen kapişonlu yelek modelimiz sevimli bir hayvan figürü ile tasarlanmış. kapişon üzerindeki kulaklar, ponpon ile yapılan minik bir burun ve iki küçük ponpon siyah renkli göz ile muhteşem bir tasarım olmuş. Tabi ki arka kısımdaki ponpon tavşan kuyruğunu da unutmamak gerek.