Kapüşonlu Örgü Yelek Tarifi

Küçük kızlarımız için değişik bir model. Kullanışlı bir örnek. Kızlarımız severek kullanacaklardır.

fuşya-renkli-kapişonlu-örgü-yelek-modeli

 • Yeleğimize 50 ilmek atarak 1 ter 1 düz lastik örerek başlıyoruz. İstenen uzunlukta lastik örüyoruz.
 • Daha sonra 7 ilmek kenar lastiği bırakıp yanına 1 ilmek ters 8 ilmek düz 1 ilmek ters diğer ilmek le düz olarak örülür.
 • Arkadan gelerek ilmekler gelişine göre yapılır.
 • Sonra 8 adet ağaç kökü örneği yapılır. Koltuk kısmında 7 ilmek lastik örüp yandan gelen düz ilmeklerden 3 ilmek eksilterek koltuk kesilir. Bu şekilde yukarı doğru eksilterek devam edilir.
 • İstenen omuz genişliği elde edilince ayrı bir şişe aktaralım.
 • Diğer önde aynen örülür.
 • Arka bedene 100 ilmek başlayalım 1 ters 1 düz lastik örülür.
 • Daha sonra ön bedende yapıldığı gibi örnek kurulur ve koltuk kısımları kesilir.
 • Sonra ön beden, arka diğer ön beden aynı şişe aktarılır.
 • Şimdi de önlerdeki lastik ve örnek sabit devam edilerek diğer düz örülür.
 • İstenen kapişon uzunluğu oluşunca bitirilir ve dikilir.
 • Ağaç Kökü Modeli
 • Örnek 4 bölünen sayılarla kurulur.(örneğin 12 )
 • İlk 6 ilmek sağa doğru burgu örülür.
 • Diğer 6 ilmek sola doğru burgu örülür.
 • Tersten ilmekler gelişine göre örülür.
 • İstenen aralıkla örnek tekrarlanır.

Örgü Bebek Yeleği Tarifi

Değişik ve yapımı kolay bebek yeleğimiz var. İster kendi bebeklerimiz ister hediyelik örebilirsiniz.

beyaz pembe yelek

Örgü Bebek Yeleği Tarifi

 • Yeleğimize yakadan 136 zincir ile başlıyoruz. Üzerine 136 trabzan örüyoruz.
 • Sonraki sırada 22 trabzan 3 zincir  24 trabzan 3 zincir 44 trabzan 3 zincir 24 zincir 3 zincir 22 trabzan örüyoruz.
 • 8 trabzan ör 1 fıstık yap tığın üzerine tut daha sonra 1 fıstık daha yapıp alttan gelen trabzana batıp bir kerede toplayın. Sonra tekrar fıstık yapın yandaki trabzana batın. Dönüşte tekrar 2 fıstık yapıp batıyoruz.
 • Bu işlem iki ön ve kolları tam ortasına uyguluyoruz.
 • Böyle 11 sıra trabzan örüyoruz yalnız aradaki yuvalara 4 trabzan örüp artmasını sağlıyoruz.
 • Sonra 8 trabzan örün yukardaki yapılan fıstık örneğini uygulayın istenen uzunluk oluşunca 2 sıra trabzan ile bitirin.

7 den 70 e Erkek Örgü Modelleri

Yedi den Yetmişe erkek örgü modelleri arasında küçük prenslerimiz için olan örgü kıyafet modellerinin yanında gönlümüzün prensleri olan babalarımız ve eşlerimiz için de birbirinden şık modeller de örülmüş kazaklar, yelekler, hırkalar ve atkı örneklerinden oluşuyor sayfamız. Daha çok bayanlar ve çocuklar için yoğunlaştığımız sitemizde erkekler için de örgüsünü konuşturmak isteyen bayanlarımızın model arayacağını da düşünerek yeni modellerle dolu bir sayfa daha hazırlamak istedim.
Renk kullanımı açıcından önceki yıllara oranla erkekler de kıyafet de renk seçimlerini genişleterek modaya ayak uydurmayı başardılar. Sadece koyu ve hep bilinen kahve ve mavi renkler ve bunların değişik tonları dışında, kırmızı renginde bile tasarlanan kıyafetlerden yana seçim yapan erkekler için canlı renklerde ve yeni modeller de hazırlanmış örgü kıyafet örnekleri sizin de eşinizin veya babanızın tarzını yansıtarak yeniden tasarlanmak için modellerini sizlerin eline bırakıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İlk modelimiz babalar için tasarlanmış harika bir örgü hırka modeli; süt kahve renginde örülen hırka modeli, yaka ve iki ön kenarlarından aşağı inen saç örgüsü modeli ile tasarlanmıştır.Hırkanın kol ve teke uçlarından kullanılan kalın lastik modeli ile de bitirilen hırka modeli orta yaş üstü erkekler için oldukça şık bir model.
İkinci modelimiz ise küçük yakışıklı oğullarımız için, günlük olarak giyebilecekleri gibi okul üniforması üzerine giyebilecekleri gibi de tasarlanan mavi renkli yandan tek cepli renkli baklava dilimli şık bir hırka modeli. Yaka kol ve etek uçlarında yine örgümüz lastik modeli ile sonlandırılmış, Sağ önüne renkli ipler ile baklava dilimleri deseni verilirken sol tarafa ise küçük bir cep yerleştirilmiştir. Okul üniforması üzerinde giyilmesi planlanıyor ise okul çıkartmalarını da hırka üzerine dikebilirsiniz.

Kız Çocuklar İçin Yeni Örgü Yelek ve Bluz Modelleri

Kız çocuklarının kıyafetleri arasında en çok kullanılanlar arasında olan örgü yelek ve bluzların en güzel model ve örnekleri ile sizlerin ve çocuklarınızın tercihine sunuluyor; acur modeli, saç örgüsü, baklava dilimi, kabartmalı baklava dilimi, düz ters örgü ….. gibi örnekler ile örgü sever bir bayanın bildiği tüm örgü modelleri kullanılarak tasarlanan, zevkle öreceğiniz en güzel çocuk örgü modelleri ile çocuklarınızı hem ördükleriniz ile hem de sevginiz ile ısıtacaksınız.
Tığ veya şiş ile örülen yelek ve bluz modelleri arasındaki örnek ve model çokluğu seçiminizi zorlayacak olasa da işlemeli, askılı, yazlık elbiselerin yanında kapişonlu kapişonsuz rengarenk yelek modelleri ile örgünün hazzını bir kez daha yaşayacaksınız.
İlk modelimiz de sizlere örme aşamalarını resimler ile anlatmaya çalıştığımız model, kapişonlu, fuşya renkli şiş ile örülen sıcacık bir yelek modeli. Saç örgüsü modeli ile tasarlanan capcanlı rengi ile de çocuklarınız isteyerek ve zevkle giyecekler. Saç örgüsü modeli dışındaki yerleri düz örgü ile örerek hızlı bir şekil de ve fazla zaman harcamadan örme kolaylığı sağlayan bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise mavi renkli tığ ile örülen örmesi zevkli ve şık bir model; omuzları motif motif örülerek birleştirilen ve alt kısmı ise delikli dolgu şeklinde tamamlanan bluz modelini boyutlarını büyülterek kendiniz için bile tasarlayabilirsiniz. Resimler ile de bluzun parçalarının örülme aşamasını ve birleştirilme şekli gösterilen modelde sıfır kol seçimi yapılmış yine sizin de eklemeleriniz ile tercihinize göre motifli ve delikli model ile kol kısmını uzatabilirsiniz.
Çocuklarımızın kıyafetlerinde özellikle örgü seçimi yapan marifetli annelerimiz için kendi elleri ile örebilecekleri ve gönül rahatlığı ile de kullanacakları en yeni örgü modelleri sayfalarımız sizler için yenilenerek hazırlanmaya devam ediyor, iyi örgüler hanımlar.

Kız Çocuk Örgü Yelek Modelleri

Çoğunluğu tığ ile örülen, örmesi kolay ve zevkli olan örgü yelek modelleri sayfamız örgü sever bayanlar için en yeni modelleri bir araya getirdi. kız bebekler ve kız çocuklar için tasarlanan yeni örgü modelleri her annenin dikkatini ve ilgisini çekecek güzellikte renkleri ve modelleri ile yeni desenleri ile çocukları için örgü yelek örmek isteyen annelerin en büyük yardımcısı olacaktır. Model arama zahmetinden sizleri kurtaran örgü modellerinin en yeni ve yeni sezon modelleri ile örgülerinizi zevkle örebileceksiniz. Arkadaş çevrenizden model almak için size gelecek olan kişilerin sayısı kesinlikle artacaktır. Bilgisayarınızın başında yeni modelleri en güzel renkler ile hazırlanmış yelek modellerini bir arada bulma ve inceleme fırsatı artık sizin elinizde. Çocuklar için tasarlanmış örgü yelek modellerinden ilk modelimiz; vizon rengi ile örülmüş modayı takip eden küçük mankenler için oldukça uygun yaz aylarında mini elbiselerin üzerine bolero olarak da kullanabileceğiniz bu modelimiz küçük boyutlu olması ve tığ ile rahatça örülebilmesi gibi nedenler ile sizi hiç yormadan ve fazla zamanınızı da almadan bitirebileceğiniz bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise yine yazlık bembeyaz bir renk ile örülen tığ ile örülmesi kolay dantel bir örgü çocuk yeleği modeli; yaka ve iki ön kısmının uçlarından kurdele geçirilerek renk katılan, önden dürmeli ve tam düğmelerin üzerine kondurulan kurdele papyon ile çok şık bir model. kolları yani sezonun modelleri arasında olan şapka kol şeklinde bitirilmiş. Kolları ve etek kısımları desenli omuz ve göğüs kısmı file modeli ile tasarlanan yelek da şapka kollara da desenli bir model verilmiş. Kenarları tığlanarak bitirilen dantel yelek modeli her çocuğun gardrobunda olması gereken bir model.

Örgü Yelek Modelleri

Örgü Yelek Modelleri

İçinde bulunduğumuz kış aylarında örerek kullanabileceğiniz yelek modelleri ile sizlerleyiz.. Evde oturuyorsanız ev hanımıysanız ve örgü örnekten hoşlanıyorsanız tv izlerken arkadaş toplantılarında günlerde sizde bunlardan birini örün ve kullanın..

Moher ince iple ve şiş kullanılarak örülen ajur desenli şal yakalı beli kuşaklı yelek modeli abiye şık ve gösterişli mağazadakileri aratmayacak kadar güzel..
Ebruli iple örülmüş rengarenk tek düğmeli günlük hayatınızda kullanabileceğiniz geniş lastikli yelek modeli..
Nil yeşili ajur yaprak desenli önü açık yelek modeli..
İki düğmeli şık beyaz uzun yelek bel kısmına lastik örgü ile yapılan kemeri ile bele oturan şık bir yelek modeli..
Yine beyaz desenli şiş ile örülmüş kruvaze yelek modeli beli kısmından kemer ile bağlanmış..
Kalın şaç örgülerle örülmüş krem renkli kısa yelek modeli..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Saçaklı yakası ve ön kısmındaki üçgen şekli ile dikkat çeken şık beyaz bir yelek modeli..
Krem ve siyah kullanılarak örülmüş pirinç örgü tekniği kullanılmış kruvaze siyah biyeli yakalı yelek modeli..
Kırcıllı yün ile örülen lastik örgü tekniği kullanılarak örülen şal yakalı yelek modeli..
Yandan üç düğme ,ile birleştirilmiş kırcıllı yün ile örülen kruvaze yelek modeli..Rengarenk ebrulü iplerle örülmüş kapişonlu uzun saç örgülü bayan yelek modeli.. ve daha fazlası için galerimizi ziyaret edin..