Degaje Yaka Burgu Desenli Örgü Bayan Kazak Tarifi

Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli
Degaje yakalı, saç örgüsü ve lastik modeli ile oldukça iddialı ve gösterişli olan kışlık kazak modelimiz, spor giyim de de klasik giyimde de kendini şıklıkla sunacaktır. Çok güzel bir mavi ton ile örülmesi nedeni ile de kotların üzerinde kombine şekilde uyum sağlayacaktır.

Malzemeler:
Model Adı: Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Süper İnci
Renk Numarası:  10285 – 6 yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü, burgu modeli
Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli

Yapılışı:

ÖRNEK ANLATIMI:

1. sıra: ilmekler düz örgü modelinde örülerek başlanır.
2. sıra: ikinci sıraya gelindiğin de 6 ilmek ters örgü, sonraki 6 ilmek aralarında ise 1 er dolama yapılarak ters örgü ile devam edilir. sonraki 6 ilmek ters, sonraki 6 ilmek aralarında yine aynı şekilde 1 er dolama yapılarak ters örgü ile devam edilir…. şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
3. sıra da ise ikinci sıra da örülen 6 ters ilmekler düz örgü şeklinde örülür, aralarında dolama yapılan ilmekler ise şişten bırakılarak ilmekler uzatılır. soldaki üç adet ilmek sağda ki 3 ilmeğin içinden geçirilerek 6 ilmek düz örgü örülür….. şeklinde örülerek dördüncü sıra da tamamlanır.
4. sıraya geldiğimiz de ise 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örgü örülmeye başlanır, 6 ilmek ters, 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür, 6 ilmek ters, 6 ilmek aralarına dolama yapılarak ters örülür, …… şeklinde de örülerek bu sıra da bitirilir.
5. sıra da ise 3. sıra da uyguladığımız model örgünün aynısı örülür.
6. sıraya gelindiğinde ise 1. sıradan itibaren anlatılan model tekrar edilerek örgü tamamlanır.

ARKA:
124 ilmek ile başlanır, 8 cm 2+2 lastik örgü örüldükten sonra . İlmekler; 28 ilmek 2+2 lastik, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 48 ilmek örnek uygulanır, 2 ilmek ters, 6 ilmek düz (6 sıra arayla 3+3 aynı yöne burgu yapılır), 2 ilmek ters, 28 ilmek 2+2 lastik şeklinde sıra ile dizilir.

Beden boyu için 35 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+3+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm e geldiğin de  yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 42 ilmek bir defa da kesilir, omuzlarda kalan 28’er ilmek ise 2 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
Ön modele 124 ilmek ile  başlanır, arka beden de olduğu gibi aynı şekilde örülür. Beden boyu 35 cm e geldiğinde  kol evi ile aynı sırada, ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 5+3+2+2+3 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 57 cm de omuzda kalan 28 ilmek ise 2 aşamada kesilerek parça bitirilir.

KOLLAR:
İki kol da aynı örgü modelinde örülecektir. başlayacağınız ilk kol parçası için 62 ilmek çekilir.  2+2 lastik örgü ile başlanır. Kol boyu 6 cm örülerek her iki taraftan 4 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 80 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan 4+2+26 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan diğer ilmekler de  ise  16 ilmek her iki taraftan 5’er ilmek kesilir, sonraki sırada kalan 6 ilmekle bitirilir.

YAKA:
Yaka örülmeye 75 ilmek ile başlanır, 60 cm 2+2 lastik örülüp, bitirilir. Başlama ve bitiş yerleri birleştirilerek birbirine dikilir, dikiş yeri arka ortasına getirilerek yaka etrafına dikilir.
Degaje Yaka Burgu Desenli Bayan Kazak Modeli şeması

Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli

 Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli;  Acur, haraşo örgü ve jakar modeli ile örülen bebek kazak modeli örgü sever bayanların aradığı en yeni modeller arasında, minik bebekler için sıcacık örgü modelleri ile örülmüş bir kazak modeli arıyorsanız, bu modelimizi incelemenizi tavsiye ederim.
Malzemeler:
Model Adı: Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: zor 
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: bebe color – bebe 100 kazak
Renk Numarası:  1036 – 1 yumak, 31370 – 1 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur örgü, jakar
Aksesuar: 1 adet düğme
Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli
 Yapılışı:
ARKA: 87 ilmek olarak 31370 renk numaralı ip ile başlanır, 2 diş haraşo örgü modeli örülüp 1 nolu diyagram uygulanarak model verilir. beden boyu bu şekilde 9 cm olduğunda düz örgüye geçilerek devam edilir. örgü boyu 18 cm olduğunda 1036 renk numaralı iplik ile 2 nolu diyagram da ki model uygulanır. beden boyu 28 cm örülerek 28 cm e gelindiğinde kol evi için her iki taraftan 2 şer ilmek olmak üzere kesilir. her iki taraftan da 2 sıra arayla 12 defa olmak üzere, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak kesilir, ….. şeklinde toplam da 52 ilmek kesilir. kol evi kesimi ile aynı sırada 3 nolu diyagram da ki uygulanmaya başlanır. beden boyu 39 cm de kalan 35 ilmak ise bir defa kesilerek bitirilir.
ÖN: ön tarafa 31370 renk nolu iplik ile 87 ilmek çekilerek başlanır, arka beden de anlatılan model açıklaması gibi örülür.  beden boyu 40 cm olana kadar örülerek 40 cm e gelindiğin de yaka için ön ortasından 15 ilmek kesilerek örgüye iki parça halinde devam edilir, yakanın her iki tarafından, 3+3+2+2 ilmek kesilerek beden boyu 39 cm e geldiğinde ilmekler sıfırlanır.

KOLLAR: İki adet kol da aynı model açıklamasına uygun olarak örülür; 31370 renk nolu iplik ile 36 ilmek başlanarak 2 cm haraşo örgü modeli örülüp düz örgü ile devam edilir. her iki taraftan da 2 sıra arayla 9 defa da 1 er ilmek artış yapılarak toplamda 54 ilmeğe ulaşılır.kol boyu 10 cm örülerek 2 nolu diyagramda ki model açıklaması uygulanır. kol boyu 20 cm boyuna geldiğin de kol evi için her iki taraftan 11 defa; 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, …. şeklinde 44 ilmek eksiltilerek, kol boyu 32 cm de kalan 10 ilmek de bir defa da kesilerek bitirilir.

YAKA: 31370 renk nolu iplik ile yaka etrafından şişe 90 ilmek çekilir, 2 cm 1+1 lastik örgü örülüp yaka bitirilir, sol tarafa 1 adet ilik açılarak düğme dikiniz.
Acur Desenli Örgü Bebek Kazak Modeli şeması

Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli

Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli
2014 – 2015 yaz ve kış modası modelleri arasında yerini alan tunik örgü modelleri yaz aylarında da kış aylarında da çok beğenilerek giyiliyor. Rahatlığı ve Şıklığı aynı anda yaşamak isteyen bayanlar genellikle tunik modelli giyimden yana tercihlerini kullanıyorlar. Siz de kendi tuniğinizi ve modanızı kendiniz tasarlayarak zevk ile örebilirsiniz.

Malzemeler:
Model Adı: Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 5
Gerekli Malzemeler: Nako Superlambs Tweed
Renk Numarası:  35022 – 7  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, çatlak kahve örneği
Çatlak Kahve Örnekli Tunik Bayan Örgü Kazak Modeli

Yapılışı:

ARKA:
Örgüye 97 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü , 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü, 2 ilmek ters örgü … şeklinde dizilerek devam edilir. , 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği parçaya uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm olana kadar örüldükten sonra  ilmekler ortalanır ve ortadaki 33 ilmek bir defada kesilir , sonraki sırada ise omuzlarda kalan 26’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:
Ön parçaya 102 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü, 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü ……  şeklinde örülerek devam edilir. 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Beden boyu 34 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm e kadar örülerek yaka için ön ortasından 12 ilmek kesilerek örgü 2 parça haline getirilir ve bu şekilde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, 3 er  sıra arayla, 9 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm e geldiğinde omuzlarda kalan 26 ’şar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
iki kol parçasını da örmeye 52 ilmek ile başlanır ve her iki kol için de aynı açıklamalı model uygulanır. İlmekler; 3 ilmek düz örgü , 2 ilmek ters örgü , 3 ilmek düz örgü …   şeklinde sıralanarak 2 sıra bu şekilde örülür. 2 sıra örüldükten sonra çatlak kahve örneği uygulanır. Kol boyu 3 cm örülerek her iki taraftan 8 sıra arayla 13 defa 1’er ilmek artış yapılarak 78 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 42 cm olarak örüldükten sonra  kol evi için her iki taraftan 3+20 defa 1’er+2+3+4 ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan diğer  14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:
Yaka için şişe 170 ilmek alınır, 15 cm 2+2 lastik örgü örüldükten sonra 5 ilmek arayla 25 defa 1’er ilmek kesilerek 145 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Başlama ve bitiş yerlerinden iki ucu birleştirilir. dikiş yeri arka ortasına getirilecek şekilde yaka etrafına dikilir.

Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli

Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli
Karlı bir Ankara gününde sıcacık evinizde oturup kendiniz veya sevdikleriniz için güzel bir bluz örmek isterseniz anlatımlı örgü bluz modelimiz örülmesi kolay şık bir modeldir.

Malzemeler:
Model AdıÇizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli
Zorluk Derecesi: Kolay
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Moonlight
Renk Numarası: 217G  – 5 yumak
Örgü Şekli: düz – ters örgü, 3+3 lastik örgü
Çizgili Desenli Bayan Bluz Modeli
YAPILIŞI
Arka: Bluzun örülmesine arkasından başlanarak 4 numaralı tığ ile 125 ilmek çekilir, her iki taraftan 60 adet ilmek 3+3 lastik örgü örülerek ortada kalan 5 adet ilmek ters örgü şeklinde örülür. arka sırada ilmekler geldiği gibi örgüye devam ederek örülür. her düz sıraya gelindiğinde ortada bulunan 5 ilmek her iki tarafından 1 er ilmek kesilerek devam edilirken, aynı sırada her iki taraftan 1 er ilmek artırılarak verev modeli verilir ve ilmek sayısı sabit tutulur. beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 ar ilmek bir defada kesilerek kol kol evi hazırlanır. Diğer sıralarda ilmekler aynı şekilde dizilerek artırma ve kesme işlemleri uygulanır. beden boyu 62 cm e geldiğinde yaka için ilmekler ortalanarak ortada bulunan 29 ilmek bir defada kesilir. Sonraki sırada omuzlarda kalan 38 er ilmek de aynı şekilde bir defada kesilerek arka model tamamlanır.

Ön: Ön model de bir parça şeklinde örülmeye başlanırken 125 ilmek çekilerek arka beden de uygulanan işlemler tekrar edilir. beden boyu 50 cm e geldiğinde yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 4 ilmek hep birlikte alınır, 3 ilmek kesilir ve ön örgüsüne iki parça şeklinde devam edilir. Devam eden modelde artırma veya kesme işlemi yapılmaz. Yakanın her iki tarafından 1 er ilmek her sırada 13 defa kesilir. kol evine gelindikten sonra 23 cm de omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilir. omuzda kalan toplam 38 er ilmek.
Çizgili Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli Şeması
Kollar: İki kol için de 60 ilmek çekilerek örmeye başlanır, 1 cm düz, 1 cm ters, 1 cm düz,, 1 cm ters …. ieklinde toplam da 7 cm örülür ve düz örgü ile devam edilir modele. kol boyu 16 cm örülerek kol evine gelindiğinde her iki taraftan her sırada olmak üzere 5+4+4+3+3+2+2+1+1 ilmek şeklinde kesilir. kol boyu 33 cm de kalan ilmekler toplamda 10 ilmek kalır, bu ilmekler bir defada kesilerek kol bitirilir. Diğer kol için de aynı örgü sırası takip edilerek örülür.
Yaka: Yaka üzerinden şişe 105 adet ilmek takılır, lastik örgü modeli ile bitirilecek olan yaka 2 cm boyunca 2+2 lastik örgü şeklinde örülüp bütün ilmekler bir defada kesilerek yaka tamamlanır.

Trend Bayan Örgü Modelleri

Günlük giyim de ve de özel günlerde şıklıkla giyebileceğiniz veya aksesuar olarak kıyafetleriniz ile kombine sağlayacak yeni sezonun en yeni örgü kıyafet modelleri arasında yerini şıklıkla alan örgü şal, elbise çanta takımları,  fular, bolero ve şapka modellerini bir arada bulabileceğiniz sayfamızda örgünün tüm örneklerini en güzel renklerde örülmüş olarak görme imkanınız var. Tığ  veya şiş ile örülebilecek ayrı ayrı modellerde yazlık ve kışlık olarak her mevsim kullanabileceğiniz örgü modellerini sizler için bir araya getirdik. Modellerimizi incelemeye geçtiğiniz de ilk olarak kasnakta örülen çiçek motifli beyaz renkli şal modeli sizi karşılıyor olacak. motiflerin hazırlanması oldukça kolay olan şal modeli dikdörtgen şekli ile de hem fular hem şal olarak da sizlere kullanım imkanı sunuyor. Kasnak da yapılmış olması nedeni ile de oldukça zarif ve kibar duran şal modelini özel günleriniz de dahi kullanabilirsiniz.
İkinci modelimiz ise spor bir örgü kazak modeli;geniş yuvarlak yaka olarak tasarlanan bluz modeli delikli acur modeli ile tasarlanırken etek kenarları kol ağızları fırfırlı pileli modeli ile farklılık yakalanmıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Üçüncü modelimiz ise tığ ile örülmesi nedeni ile çok daha kolay örülen bluz hırka takımından oluşuyor. file modelli pembe ve beyaz renkli tasarlanan takımın etek kısımlarına verilen model ile basit bir takım olmaktan çıkmış, zarif ve şık bir hal almıştır. Etek uçlarına verilen modeli tunik hırkanın yarım kol ağızların da da görmek mümkün özellikle annelerimiz için oldukça güzel bir takım tasarlanmıştır. Hangi tarzda giyim tercihiniz olursa olsun sitemizde ve örgü sayfalarımızda sizin için sizin tarzınızı ve renginizi yansıtacak  mutlaka bir model bulacaksınız.

Örgü Çocuk Kıyafetleri Modası

Modayı takip edenlerin sadece biz bayanlar olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz bayanlar 😉  Minik kızlarımız bizden daha iyi birer moda takipçisi, onların seçerek aldığı kıyafetleri bir gözden geçirin bakalım, sezonun en yeni modelleri, en güzel renkleri ile tasarlanan kıyafetleri seçtiklerini göreceksiniz. Bizler de çocukların beğeneceğini düşündüğümüz en canlı renkler ile birbirinden şirin, sevimli sezonun trendleri arasına girmeyi çoktan başarmış örgü kıyafetleri bir araya getirdik ki siz anneler onların gardrobuna uygun en güzel kaliteli kıyafetleri kendi elleriniz ile örmenizi sağlamak için. Gelin yeni sezonun modern ve trend örgü çocuk kıyafeti modellerini yanınıza da minik kızlarınızı alarak incelemeye başlayalım.
İlk modelimiz, kız çocuklarının en çok sevdiği renklerden biri olan canlı bir pembe rengi il örülmüş üzerine baklava dilimi kabartma modeli verilerek tasarlanmış şık ve gösterişli bir örgü hırka modeli. Örneğimizi daha yakından incelersek   ana modelin düz örgü ile örüldüğü, kol ağızları, etek kısmı ve yuvarlak yakasının lastik örgü ile örüldüğünü görebiliyoruz, bunun dışında yuvarlak yaka seçimi yapılmış, beden kısmı düz örgü ile örülmüş ancak iki yandan yukarıdan aşağıya doğru kabartmalı bir şekilde küçük baklava dilimlerinin indiği güzel bir desen verilmiş. açık pembe papatya şekilli düğmeler ile de hırka tamamlanmış.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimize ise kızlarımızın bayılacağı ve üzerlerinden çıkarmayacağının garantisini tereddütsüz size verebilir. havlu ip ile örülen civciv sarısı renk ile örülen kapişonlu yelek modelimiz sevimli bir hayvan figürü ile tasarlanmış. kapişon üzerindeki kulaklar, ponpon ile yapılan minik bir burun ve iki küçük ponpon siyah renkli göz ile muhteşem bir tasarım olmuş. Tabi ki arka kısımdaki ponpon tavşan kuyruğunu da unutmamak gerek.

Şık Örgü Bayan Bluzlar

Şık Örgü Bayan Bluzlar

Malum kış aylarında kazaklar bluzlar trikotaj türü ürünlere sıklıkla başvururuz.. Örebiliyorsak da örerek giyeriz..Bende siz örgü sever hanımlara daha çok kışlık kazak ve bluzların olduğu modelleri seçerek beğeninize sunup fikir vermek istedim..Kışlık kapşonlu ajur desenli V yakalı bluz modeli modern bir şıklık havasında..
Ajurlu şiş ile örülen askılı örgü bluzu siz kışlık havasına sokarak kol örebilirsiniz yada bolerolarla kullanabilirsiniz..
Beyaz dantel tığ işi askılı örgü bluzu da takımlarınızın içine kullanarak ince ip yerine kalın iple örerek kullanabilirsiniz..
Beyaz kırık beyaz V yakalı süveter tarzı bluzu da sıcak tutması için gömleklerinizle kombinleyebilirsiniz..
 Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Cepli V yaka kırmızı örgü bluzu örüp kotlarınızla kot gömleklerinizle kullanabilirsiniz spor seviyorsanız eğer..Dantel beyaz örgü tığ işi bayan bluzu da yazlık olarak örebilir yaza saklayabilirsiniz:) Düşük kollu ajurlu kruvaze bluzun içinede bir şeyler giyerek kullanabilirsiniz..
File olarak örebileceğiniz isterseniz kazaklarınızın üzerine yada yazın bikininizin üzerine kullanabileceğiniz file bir kolsuz örgü bluz..Gri arkası çapraz askılı örgü bluz modelini de çok beğendim sizde görün istedim..
Gri devrik yakalı ve alt kısmı üçgen görünen örgü bluz resimde çok şık kombinlenmiş zaten.. Kırcıllı yün ile düşük kollu örgü bluzu süveter olarak sıcak sıcak kullanabilirsiniz..Kırmızı siyah zikzak desenli kazak ve daha fazlası için galerimizi ziyaret edebilirsiniz..

Bayan Örgü Bluz Modelleri

Bayan Örgü Bluz Modelleri

Yaka kısmı saç örgülü deve tüyü renkli bluz düz kolsuz bluz modeli, mint yeşili yakası eteği ve kolları fırfırlı bluz, yeşil örülmüş krem ve lila motiflerle süslenmiş kolsuz bluz, krem tam ortada kocaman saç örgülü kolsuz bluz modeli, uçuk mavi tonlarının hakim olduğu baklava desenli bluz ve hırkası, mavi delikli uzun kollu bayan tunik modeli,  abiye olarak şiş ile örülmüş krem renkli beli lastik kemerli bluz, marin renkleri hakim olduğu merserize iple şiş kullanılarak örülmüş V yakalı bluz modeli, beyaz ajur desenli ince bluz modeli..

 Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Kahve tonlarının hakim olduğu motiflerle ve tığla örülmüş bluz, tığ işi çiçek desenli bayan kolsuz bluz, yaka kısmında beyaz ve lacivertinde kullanıldığı V yakalı saks mavisi triko bluz, şiş ile düz örgü ve lastik örgü tekniği kullanılarak örülmüş kırcıllı  polo yakalı kolsuz triko bluz, krem rengin hakim olduğu,çizgili kruvaze dolamalı ve bağlamalı bluz, krem yarasa kollu saç örgülü bluz, yeşil düşük kollu bluz, füme etek kısmı kalp desenli örgü tunik, beyaz cepli uzun tunik, beyaz şiş ile örülmüş baklava dilimi deseni kullanılmış kolsuz bluz, tığ ile örülen yaka kısmına incili gül desenleri işlenmiş arkası açık bayan örgü bluz ve diğerlerini görmek için lütfen galerimizi ziyaret edin..

 

Dikkat Çekici Bayan Örgü Bluz Modelleri

Yaz aylarında en çok tercih edilen renkler ile tasarlanmış birbirinden güzel ve modelleri , dekolteleri ile dikkat çekici en yeni desenler ile tasarlanan bayan örgü bluz modelleri sayfamız, örgü sever bayanların  yaza hazırlaması için örüldü.
En yeni desenleri, modelleri ve şekilleri ile trend örgü bluz modelleri arasına girmeyi başaran yeni örgü bluz örneklerimiz sizin de modaya ayak uydurmanızı, şıklığınızla göz kamaştırmanızı sağlayacak modellerden oluşuyor.
İlk modelimiz lila renkli, köşeli yakalı, yarım kollu yazlık örgü bayan bluz modeli, kolları ve etekleri file modeli ile tasarlanmış ön ve arka beden kısmı ise çiçek motifleri ile hazırlanan bluz yaz ayları için bayanların en çok tercih edilen modelleri arasında.
İkinci modelimiz ise şiş ile örülen yünlü krem rengi ip tercihi ile tasarlanan kolları ve göğüs kısmı delikli model de göğüs altından sonra delikli acur deseni ile hemen hemen bir tunik boyunda örülen dar, göğüs altından kurdele kemerli şık bir örgü bluz modeli, çalışan bayanlarımız için de çok kullanışlı ve zarif bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üçüncü modelimiz ise açık mavi renk ile örülen, dökümlü boğazlı tasarlanan, kol uçları boğazlı yakası ve etek uçları lastik modeli ile hazırlanan, ana deseni saç örgüsü ve baklava dilimleri ile model verilmiş bahar aylarında rahatlıkla giyilebilecek hafif tunik bluz modelli spor bir örgü bayan bluz tasarımı.
Sizlerde istediğiniz model ve renklerde örneklerimizden fikirler alarak tasarlayacağınız bluz modelleri ile tarzınızı yansıtabilir. isterseniz de bluz, şal ve çanta üçlüsü gibi takım örgü modelleri ile arkadaşlarınıza yeni fikirler vermekte yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın örgü dünyası çok çeşitli, renkli ve her gün kendini yenileyen farklı tasarımlar ile siz bayanların yanında olmaya devam ediyor.