Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Tarifi

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli:  
Dikdörtgen şeklinde tığ ile örülen şal modelinde birbirine geçirilmiş zincirler şeklinde model oluşturulmaktadır. Ebruli renk seçeneği ile örülen şal modelin de şal uçlarından sarkıtılan püsküller ise kendi içinde ayrı bir model oluşturmaktadır. İç içe girmiş zincir modeli şeklindeki şalın aralarda kalan bölümlerine ise küçük çiçek motifleri örülerek dikilmiştir. Örülmesi sizleri biraz zorlayacaktır ancak güzelliği buna değecek olan ebruli oval motifli dikdörtgen şal modelini omuzlarından indirmeyeceksiniz.

Malzemeler:
Model Adı:Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli
Zorluk Derecesi: zor
Tığ Numarası: 3
Gerekli Malzemeler: Nako Moher Special 
Renk Numarası:  80474 – 4 yumak
Örgü Şekli: Trabzan, sık iğne, zincir, trabzanlı pıtırcık oyası

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli
YAPILIŞI:
Motif motif örülecek olan şal örneğimizde iki farklı motif modeli bulunmaktadır: bu modelleri ise ayrıntılı olarak diyagram üzerinde göreceksiniz.
İlk motifimiz için 1 nolu diyagram modeli uygulanarak örülecektir.

İkinci motifimiz de ise 1 nolu diyagrama başlarken; çekilen 10 adet zincir ilk ördüğümüz motif örneğinin ortasından geçilerek birleştirilir.  Örgüye devam ederken sonraki sıralarda ise yine 1 nolu diyagram uygulanır ve 1 adet motif bitirilmiş olur. 1 ve 2 inci bölümler örülerek toplam da altmış adet motif yapılır.   Üçüncü sıra örülürken şemada gösterildiği gibi motifler birbirine eklenir. motifleri birbirine eklediğimiz orta sıra da oluşan boşluklara 2 nolu diyagram da ki model uygulanır. şalın her iki tarafına 3 cm ara ile 3 nolu diyagram uygulanarak şal etrafına püsküller örülür.

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli diyagram şeması

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli şeması

Örgü Bayan Şal Modelleri

Örgü Bayan Şal Modelleri

Giysilerimizin üzerine her zaman almak istediğimiz bir şeyler ararız bunlara en iyi örnekte bir şal almanız olacaktır.. Galerimizdeki modellerden yola çıkarak kendinize şallar örebilirsiniz diye düşündüm ve size şık modeller hazırladım..

Hardal renkli şiş ile örülen oval şal modelinin uçları çiçek desenleri ile süslenmiş modelinin sadece şemasını bulabildim sizde kendinize göre modeller uygulayıp kendinize şık bir şal örebilirsiniz..

Kahve ve bej tonlarının kullanıldığı uçtan başlayarak örebileceğiniz fıstıklı ve örümcek desenli şal modeli hem kolay hemde akıcı hemen bitirebilirsiniz ve giysilerinizin üzerinde kullanabilirsiniz..

Gri tığ işi şalı aynı zamanda pelerin olarakta kullanabilirsiniz, örneği delik dolgu olarak örülen şalı kirazdan süslemelerle pembe kırmızı ve yeşil renk katarak süslenmiş, pelerin olarak kullanmak istediğinizde yine kirazdan şık bir broşu iliştirip kullanabilirsiniz.. Yine rengarenk motiflerle tığ le örülen şal modeli krem zemine sahip kolayca örülebilir cinsten orta motifler için yün değerlendirmesi yapabilirsiniz.. Petrol yeşili olarak şiş ile lastik türünde örülen pelerini de örmesi çok kolay üst kısmını bir bütün halinde örebileceğiniz gibi kenarlarından dikerekde örebilirsiniz.. Alt kısmına tığdan gözler oluşturulmuş ve ucuna püskül takılmış şık bir model.. Yine şişle yaprak modelli şalı örmesi beceri isteyen bir model onuda maharetli hanımlara bırakıyorum.. Diğer modellere göz atmak için galerimizi ziyaret edebilirsiniz..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Nako Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli

Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli:

Kayık yaka olarak ajur modeli ve ikili pirinç modeli ile örülen bayan panço modelinin uçlarına kordon püskül ile model ve farklılık verilmiş, küçük baklava dilimi desenli panço örneği tüm bayanlarımızın örebileceği kolaylıkta ve bahar aylarında şıklıkla kullanacağı bir model.

Malzemeler:
Model Adı: Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli
Zorluk Derecesi: kolay
Şiş Numarası: 4
Tığ Numarası: 3
Gerekli Malzemeler: Nako Superlambs Tweed
Renk Numarası:  10390SE – 3  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ikili pirinç, ajur modeli, ilmek kaydırma
Aksesuar: Kordon püskül
Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli
Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:
Vizon Renkli Püsküllü BayanPanço Modelinin örülüşüne  118 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 18 ilmek 2 nolu diyagrama uygun olarak , 32 ilmek 1 nolu diyagrama uygun olarak , 18 ilmek 2 nolu diyagrama uygun olarak … şeklinde sırasıyla örülür. Panço boyu 70 cm e kadar örülerek ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Panço parçasından 2 adet örülerek bu parçalar birbirine dikilerek birleştirilir.

PÜSKÜL YAPILIŞI:
İki parça olarak örülen ve birbirine dikilen Pançonun  kenarına 1 adet sık iğne yapılır, ilmek tığ da 15 cm uzatılır, aynı yöne 22 defa döndürülür ve ilmek tığdan çıkarılmadan döndürülen iplik 2’ye katlanarak kordon yapılır, panço kenarına sık iğne ile bağlantı yapılarak , 2  adet zincir çekilir, 1 cm ara verilir, 1 adet sık iğne yapılır, tığ da ki ilmek 15 cm uzatılır… şeklinde pançonun etrafına kordon püskül modeli uygulanır.

Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli şeması

Renkli ve Üçgen Örgü Bayan Şal Modeli

 

Renkli ve Üçgen Örgü Bayan Şal Modeli;

Her bayanın gardrobunda olması gereken bir model ve renkte şal örneğidir, günlük hayat dışında özel gün ve geceler de hatta giyim da abiye tercih ettiğiniz nikah düğün törenlerinde doğum günleri ve akşam gezmelerinde sırtınıza atacağınız muhteşem renklerdeki şık ve zarif şal ile her yerde her zaman kendinize giyiminize özen gösterdiğinizi bir kez daha belli edeceksiniz.
Diyagramı takip ederek çok kısa sürede ve kolayca örebileceğiniz şal modeli sizlere örgü hazzını fazlasıyla yaşatacak ve bir değil bir kaç tane örerek aile dostlarınıza sevdiklerinize hediye edeceksiniz. Sizin emeğiniz, göz nurunuz ile örülmüş bu muhteşem şal modelinden daha güzel bir hediye düşünülemez.
2 yumak ip ile bütçenizi de zorlamadan örülecek şal modeline kendi fikirleriniz ile farklı bir şal tasarımı da ortaya çıkarabilirsiniz; üçgen şeklinde ve modelinin de bir çok üçgenden tasarlanması nedeni ile oluşan aralıklara içinde bulunan renklere sahip istediğiniz renkte ki bir kurdelayı geçirebilirsiniz mesela …..

Malzemeler:
Model Adı: Renkli ve Üçgen Örgü Bayan Şal Modeli
Zorluk Derecesi:kolay
Tığ Numarası: 2,5
Gerekli Malzemeler: Nako Angora Granit Sim 80716
Renk Numarası: 80716 – 2 yumak
Örgü Şekli: Örümcek örgü, zincir, sık iğne, trabzanlı pıtırcık oyası
renkli üçgen örgü şal modeli

Yapılışı:
80716 renk numaralı ip ile 7 zincir çekilerek başlanır, çekilen 7 adet zincir birleştirilir ve üzerine 80 cm olarak diyagramda bulunan model uygulanıp bitirilir. Şalın kenarlarına 4 lü trabzanlı pıtırcık oyası yapılarak tığlanır.
renkli üçgen örgü şal modeli şeması

Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli

Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli; nakonun yeni çıkardığı iplik olan Nako Polka isimli ip ile örülen yeni sezon fular modeli ipin kendi özelliği nedeni ile bildiğimiz standart iplerden ayrılarak üzeri ilik şeklinde yani yuvarlak şekillere sahip bir ip tasarımı, bu güzel tasarımlı ip ile de örülebilecek en gösterişli en güzel örgü galiba bir fular ile kendini gösterir diyerek polka ipi ile ebruli bir renk ile çok şık bir fular örülüşünü sizlere anlattım. Örülmesi çok kolay ve zevkli olan fular modeli hem spor giyim hem klasik giyim için oldukça uygun bir örnek. 

Malzemeler:
Model Adı: Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli
Zorluk Derecesi: Kolay
Tığ Numarası: 2,5
Gerekli Malzemeler: Nako polka, Astra
Renk Numarası: 85801  – 1 yumak, 217 – 1 yumak
Örgü Şekli: zincir, sık iğne
fırfırlı ebruli örgü bayan fular modeli
 Boyunluk Yapılışı:
Polka ipliği üretimi özelliği sonucunda üzerinde ilik şeklinde ilmekler bulunmaktadır. İpliğin üzerinde bulunan ilmekler üzerinden örgüye başlanacaktır;

1. sıra: 1 zincir 217 renk numaralı iplik ile çekilerek, polka  ipliğinin üzerinde bulunan ilmeklerden 5 adedi tığ üzerine alınarak başlanır, bu ilmekler tığ üzerindeki 217 renk numaralı iplik ile toplanır, bu iki ilmek birbirinin içerisinden geçirilerek sık iğne yapılır ve böylece tığ üzerindeki ilmekler 1 ilmeğe düşürülür.

2. sıra: ve sonraki sıralar da da ilk sıradaki şekilde örgüye devam edilerek 160 cm örülüp fular modeli ortaya çıkarılarak tamamlanır.

Beyaz Renkli Örgü Şal Modelleri

Her geçen gün örgü şal kullanımı bayanlar arasında hızla yaygınlaşıyor, artan kullanım da üretici örgü sever bayanlarımız için yeni modellerin yeni tarz ve şekilde örgü şal tasarlamaya yöneltiyor. Tamamı beyaz renk ile tasarlanan yeni şal modelleri arasında dantel şal modelleri görmek sizleri sevindirecektir eminim, bayanlar arasında dantelin çok ayrı bir yeri vardır, örgüden özellikle ipinin inceliği ve bu inceliğin yarattığı zarif görüntü dantel örgüyü diğer ipler ile örülen örgüden ayırır ve tercih sebebi olur. Genelde üçgen şeklinde tasarlanan şal modellerinin yanı sıra bu sayfamızda yeni sezon da kendini gösteren dikdörtgen şal modellerini de bulabileceğiniz gibi hem şal hem de fular şeklinde kullanım imkanı sunan şal örnekleri de yerini alıyor.
İlk modelimiz de bunlardan bir tanesi dikdörtgen şeklinde tasarlanan beyaz renkli örgü şal örneği şiş ile örülmüş çam ağacı modeli ve delikli acur modeli boydan boya desen verilerek ince ip ile tasarlanmış şık ve zarif bir model. Kullanılan ipin inceliği ile de ayrı bir incelik ve zariflik katılan örgü şal önemli günleriniz de de kullanım rahatlığı sağlar sizlere.  Fular olarak da spor giyim de boynunuzu saracak sıcacık bir şal fular olarak da kullanabilirsiniz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Dantel ip ile örülen ikinci modelimiz şemalı olarak açıklaması da verilerek sizlere daha rahat ve örgü örme kolaylığı sağlayacağını düşünüyorum. üçgen şeklinde örülen kenarları dalga dalga şekil verilmiş olan dantel örgü şal modelini önemli günleriniz de ve abiye kıyafetlerinizin üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Farklı şekil ve desende tasarlanan modern ve çağdaş çizgiler de hazırlanan örgü şal örnekleri  emeğinizin karşılığını size görüntüsü ile sunacaktır.

Örgü Bayan Fular Modelleri

Son yıllarda moda dünyasına ve bayan örgü aksesuarları arasına hızla giriş yapan örgü fular modelleri, farklı renk, farklı şekil ve tasarımları ile ilk sıralarda yerini korumaya devam ediyor. Spor giyim veya klasik giyim olsun her tarza hitap eden örgü fular modelleri dantel örgü ve normal örgü olarak da seçim olanağı sunuyor bayanlarımıza. iş hayatından, pazar gezmesine çıkan her bayanın üçte ikisinin boynunda örgü fular görmek kadar doğal bir şey yok artık. Talep de bu kadar artınca tasarımcılar örgü fular modeli tasarımına daha fazla zaman ayırdılar ve ortaya çıkan modeller ile bayanlar fular kullanmakta ne kadar haklı olduklarını gösterdiler.
İlk modelimiz, podyumlardan bayanların boynunu saran şiş ile örülmüş ve saç örgüsü modeli verilmiş daha çok panço şeklini anımsatan ancak ebat olarak daha küçük olan şık bir fular modeli.
İkinci modelimiz ise tığ ile örülen dantel çiçek desenli yakalık ve fular olarak da kullanılan şık ve zarif bir fular örneği.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise yine kullanım şekli çokluğu ile karşımıza çıkan dantel örgü motifli beyaz renkli büyük çiçek motiflerinin birleştirilmesi ile tasarlanan dikdörtgen şekilli oldukça gösterişli ve zarif bir şal fular modeli. Birbirinden farklı desenlerde şiş veya tığ ile de örme seçeneği sunan rengarenk fular modelleri ile tarzınıza uygun modellerde yeni tasarımlar ile yaratıcılığınızı ortaya çıkararak veya tercihinize sunduğumuz yeni fular modellerinden beğendiğinizi örerek üzerinde bir kaç değişiklik veya ekleme yaparak kendi fularınızı tasarlayabilirsiniz. Renk sizin tercihiniz, model sizin tercihiniz, hal böyle olunca da örgü fularınız da sizin tasarımınız olacaktır. Birbirinden değişik modern ve modaya uygun fular modellerimizi incelemeye devam edin.

Renkli Örgü Bayan Şal Modelleri

Renkli örgü bayan şal modelleri sayfamızda sizler için sezonun en çok tercih edilen renklerinden olan lila ve mor renkleri ile örülmüş birbirinden şık ve gösterişli örgü şal modellerini seçtim. Lila ve mor renk seven bayanların zevkle örecekleri farklı renk seçen bayanların ise modelleri istediği renk ile örebilecekleri en güzel modeller de şallar ile hem aksesuar hem de omuzlarınızı ısıtarak kıyafetleriniz ile kombine kullanabileceğiniz yeni şal modellerini incelemeye başlayalım.
İlk modelimiz panço şeklinde tığ ile örülmüş örülmesi zevkli ve kolay bir model, bunun yanında çok şık ve zarif bir modele sahip örgü şal modeli. Kabartmalı çiçek modeli ile motif motif örülerek birleştirilen, uçlarına küçük püsküller takılarak püsküllerin de uçlarına küçük motifler şeklinde çiçekler ile tamamlanmıştır. İsterseniz panço şeklinde isterseniz şal şeklinde örebileceğiniz bu yeni sezon örgü şal modelini minik kızlarınıza da uyarlayabilirsiniz. En yeni örnekleri sizlere sunmak bizim görevimiz bu modeller ve örneklerden yani tasarımlar yaratmak sizin işiniz bayanlar.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz de ise aynı örnek kullanılarak iki farklı renk ile örülmüş yeni bir şal modeli var: Yelpaze örneği ile tasarlanan şal üçgen şekli verilerek örülmüş, isterseniz tek renk ile isterseniz de ebruli ip ile örebileceğiniz iki değişik ip ile de modeli sizlere göstermek istedik ki seçiminiz ve karar vermeniz kolaylaşsın. Yine tığ ile örülen modelimiz iki ucundan tercihinize göre farklı iğnelikler kullanarak birleştirebilirsiniz.
Model, renk ve şekil seçimini sizlere bıraktığımız birbirinden farklı örgü şal modellerini sizler için bir araya getirerek model açıklamaları ile sizlere sunuyoruz, sizlerde renk model ve şekillerini kendi tercih ve giyim tarzınıza göre değiştirebilir, modeller ile oynayabilir ve en yeni en güzel sizin kendi tasarımınız olacak örgü modellerini yaratabilirsiniz.

Yeni Sezon Örgü Şal Modelleri

Örgü Şal Modelleri

Hanımlar şimdide örgü şallar var sırada tığ ve şiş ile örebileceğiniz birbirinden güzel modelleri ile işte şallar.. Basit tığ ile örülmüş kırmızı püsküllü dikdörtgen şal modeli.
Beyaz ince ip ve şiş ile örülmüş ajur desenli şal.. Yine beyaz kolayca örüp kullanabileceğiniz beyaz tığ ile örülen şık bir şal..
Rengarenk çizgili bir şal örneği kilim desenli.. Tığ ile örülen çiçek ve yaprak desenlerinin birleştirilmesi ile ortaya çıkmış şık bir şal modeli.. Delikli ve basit örgülü şal modeli.. Yine tığ ile örülmüş rengarenk bir şal modeli renklierin uyumu ve tonları çok hoş.
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Gri yakalı şiş ile örülmüş ajur desenli şalı abiyelerinizle bile kullanabiileceğiniz güzellikte.. Beyaz püsküllü tığ ile örülmüş kelebek desenli uzun şal modeli..
Üçgen şeklinde kırcıllı iple ve düz örgü örülelerek yapılmış şal modeli..Kırmızı tığ işi dikdörtgen şal.. Motiflerin birleştirilmesi ile tığ işi olarak örülmüş ve püskül takılmış şal.
Krem renkli alt kısmı volanlı şal yakalı şal modeli örgü örmeyi çok iyi bilenler için.. Rengarenk motiflerle birleştirilmiş şal
Mavi modern çizgileriyle şiş ile örülmüş ajurlu şal..modelleri isterseniz evinizde omzunuza alarak kullanın yada kıyafetlerinizle kombinleyip günlük hayatınızda dışarıda kullanın ve fazlasını görmek için galerimize göz atın..