Nako Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli

Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli:

Kayık yaka olarak ajur modeli ve ikili pirinç modeli ile örülen bayan panço modelinin uçlarına kordon püskül ile model ve farklılık verilmiş, küçük baklava dilimi desenli panço örneği tüm bayanlarımızın örebileceği kolaylıkta ve bahar aylarında şıklıkla kullanacağı bir model.

Malzemeler:
Model Adı: Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli
Zorluk Derecesi: kolay
Şiş Numarası: 4
Tığ Numarası: 3
Gerekli Malzemeler: Nako Superlambs Tweed
Renk Numarası:  10390SE – 3  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ikili pirinç, ajur modeli, ilmek kaydırma
Aksesuar: Kordon püskül
Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli
Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:
Vizon Renkli Püsküllü BayanPanço Modelinin örülüşüne  118 ilmek çekilerek başlanır. İlmekler; 18 ilmek 2 nolu diyagrama uygun olarak , 32 ilmek 1 nolu diyagrama uygun olarak , 18 ilmek 2 nolu diyagrama uygun olarak … şeklinde sırasıyla örülür. Panço boyu 70 cm e kadar örülerek ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Panço parçasından 2 adet örülerek bu parçalar birbirine dikilerek birleştirilir.

PÜSKÜL YAPILIŞI:
İki parça olarak örülen ve birbirine dikilen Pançonun  kenarına 1 adet sık iğne yapılır, ilmek tığ da 15 cm uzatılır, aynı yöne 22 defa döndürülür ve ilmek tığdan çıkarılmadan döndürülen iplik 2’ye katlanarak kordon yapılır, panço kenarına sık iğne ile bağlantı yapılarak , 2  adet zincir çekilir, 1 cm ara verilir, 1 adet sık iğne yapılır, tığ da ki ilmek 15 cm uzatılır… şeklinde pançonun etrafına kordon püskül modeli uygulanır.

Vizon Renkli Püsküllü Bayan Örgü Panço Modeli şeması