Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Tarifi

 Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli

Fuşya renkli çatlak kahve örneği ile örülmüş çok şeker bir kız çocuk hırka modeli var karşımız da, geniş yuvarlak yaka modeli ile de genel de boğaza yapışan yuvarlak yaka kıyafetleri pek sevmeyen çocuklar için tasarlandığını apacık belli eden hırka modeli o kadar şık ve gösterişli ki bileğine güvenen bayanlar kendileri için de örebilir, kızları ile takım giyebilirler.

Malzemeler:
Model Adı: Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Bebe 100
Renk Numarası: 236 – 2  yumak, 
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, haraşo, çatlak kahve örneği
Aksesuar: 4 adet düğme

Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:
Hırkanın örülmesine Roba kısmından başlayarak 112 ilmek çekilerek 2 diş haraşo örgü modeli le devam edilir. İlmekler ön ortasından itibaren; 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz…şeklinde örülür. 3 düz ilmeklere çatlak kahve örneği uygulanarak ters örülen ilmeklerden  2 sıra arayla 7 defa 1’er ilmek artış yapılır ve artış yapılan ilmekler ters örgü yapılır. Beden boyu 12 cm e kadar örülerek 42’şer ilmek ön bedenler için, 48’er ilmek kollar için, 69 ilmek arka beden için ayrılır.

Kol Yapılışı:

İki adet olarak öreceğimiz kol parçalarında iki parça için de aynı model uygulanacaktır. Kollar örülürken kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek artış yapılır. Kol boyu 30 cm e kadar örülerek 2 ilmek arayla 1’er ilmek kesilerek 36 ilmeğe düşülür. 3 diş haraşo örgü modeli örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Beden Yapılışı:

Ön+arka+ön şeklinde ilmekler tek şişe toplanır, beden boyu 30 cm e kadar örülerek diş haraşo örgü modeli örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 6 cm arayla 4 adet ilik açılır.

Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli şeması

Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli

Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli

Şeker gibi çocuklarımız için şeker gibi bir hırka örmek isteyen anneler için çok şık ve örülmesi kolay rengarenk göğüs üstünden tek düğme ile süslenmiş şık bir çocuk hırka modeli. Renkli pembe tonları ile çizgi çizgi örülen hırka modelini siz de çocuğunuz da çok beğenecekler.

Malzemeler:
Model Adı: Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli
Zorluk Derecesi: kolay
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Lolipop
Renk Numarası:  80436 – 3  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli
Aksesuar: 1 adet düğme

Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli
ARKA:

Ajur desenli çocuk örgü hırka modeline arka kısmından örmeye başlayalım, 62 ilmek çekerek , 2 sıra düz örgü örülüp, aşağıda resmi bulunan beden diyagramı uygulanır. Beden boyu 20 cm e geldiğinde kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm örüldükten sonra kalan 56 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
İki parça halinde örülecek olan iki ön parça da aynı model uygulanacaktır. Ön parçanın örülmesine 15 ilmek çekilerek başlanır, 2 sıra düz örgü örülüp, beden diyagramı uygulanır. Her sırada ön ortasından 15 defa 1’er ilmek artış yapılarak 30 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 15 cm e geldiğinde yaka için ön ortasından 13 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm olduğunda ise omuzda kalan 11 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
İki kol parçasın da da aynı model uygulanır. Örgüye 30 ilmek çekilerek  başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü örülüp , 2 sıra düz örgü örülüp, diyagramda ki model uygulanır. Her iki taraftan 2 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 50 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 22 cm olduğun da kol evi için her iki taraftan 3+2+3 defa 1’er+3 defa 5’er ilmek kesilir. Kol boyu 28 cm de kalan diğer 4 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:
Yaka parçası örülmeye 248 ilmek çekilerek başlanır, 2 cm yaka diyagramı uygulanıp, 2+2 lastik örgüye geçilir. 6 sıra örüldükten sonra ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Yaka etrafına, ön ortalarına ve arka etek ucuna dikilir.
Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli diyagramı Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli şeması

Örgü Bayan Hırka Tarifi

Genç hanımlara her yerde rahatça kombin yapılabilecek bir hırkamız var. Gerçekten harika bir hırka ….

sarı bayan hırka

Örgü Bayan Hırka Tarifi

  • İstenen beden ölçüsüne göre zincir örülür. 3 trabzan örün, tekrar 3 trabzan örün birden topla sıra sonuna kadar devam edin.
  • Üst sırada birden trabzan örün .
  • Bu sırada örgüyü ortalayalım trabzan örelim. Sonra orta kısımda 3 zincir çek 3 trabzan atlayıp 3 trabzan ör,tekrar 3 zincir çek trabzan örün.
  • Bu sıralama ile yukarı doğru örüp beden tamamlanır. Diğer beden ,kollar ve arkada aynen örülür.
  • Sonra istenen uzunlukta zincir örüp aynı örnek kurularak cepler örülür ve monte edilir.
  • Daha sonra ön bedenin birine trabzan diğerine küçük pupucuklar örelim.

7 den 70 e Erkek Örgü Modelleri

Yedi den Yetmişe erkek örgü modelleri arasında küçük prenslerimiz için olan örgü kıyafet modellerinin yanında gönlümüzün prensleri olan babalarımız ve eşlerimiz için de birbirinden şık modeller de örülmüş kazaklar, yelekler, hırkalar ve atkı örneklerinden oluşuyor sayfamız. Daha çok bayanlar ve çocuklar için yoğunlaştığımız sitemizde erkekler için de örgüsünü konuşturmak isteyen bayanlarımızın model arayacağını da düşünerek yeni modellerle dolu bir sayfa daha hazırlamak istedim.
Renk kullanımı açıcından önceki yıllara oranla erkekler de kıyafet de renk seçimlerini genişleterek modaya ayak uydurmayı başardılar. Sadece koyu ve hep bilinen kahve ve mavi renkler ve bunların değişik tonları dışında, kırmızı renginde bile tasarlanan kıyafetlerden yana seçim yapan erkekler için canlı renklerde ve yeni modeller de hazırlanmış örgü kıyafet örnekleri sizin de eşinizin veya babanızın tarzını yansıtarak yeniden tasarlanmak için modellerini sizlerin eline bırakıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İlk modelimiz babalar için tasarlanmış harika bir örgü hırka modeli; süt kahve renginde örülen hırka modeli, yaka ve iki ön kenarlarından aşağı inen saç örgüsü modeli ile tasarlanmıştır.Hırkanın kol ve teke uçlarından kullanılan kalın lastik modeli ile de bitirilen hırka modeli orta yaş üstü erkekler için oldukça şık bir model.
İkinci modelimiz ise küçük yakışıklı oğullarımız için, günlük olarak giyebilecekleri gibi okul üniforması üzerine giyebilecekleri gibi de tasarlanan mavi renkli yandan tek cepli renkli baklava dilimli şık bir hırka modeli. Yaka kol ve etek uçlarında yine örgümüz lastik modeli ile sonlandırılmış, Sağ önüne renkli ipler ile baklava dilimleri deseni verilirken sol tarafa ise küçük bir cep yerleştirilmiştir. Okul üniforması üzerinde giyilmesi planlanıyor ise okul çıkartmalarını da hırka üzerine dikebilirsiniz.

Kız Çocuk Örgü Hırka Modelleri

Kız çocuklarımızın bahar ve kış aylarında şıklıkla giyebileceği en güzel örgü hırka modelleri sayfamıza hoş geldiniz örgü tutkunu bayanlar, anneler, anneanneler, teyzeler, halalar….. Örgü hakkında ve modelleri konusunda arayacağınız a dan z ye her şeyi bulabileceğiniz kadınların örgü sitesinde bu sayfamızda büyük bir ustalıkla hazırlanmış örgü kız çocuk hırka örnekleri yer alıyor. Aradığınızdan daha fazlasını sizlere sunmak içi büyük bir özen ile çalışıyoruz, değişik örgü modelleri bulabileceğiniz gibi bu modeller üzerinde değişiklikler oynamalar yaparak kendi tasarımlarınızı yaratmanızı sağlamak benim asıl amacım. Bir çok değişik renk üzerinde bulacağınız farklı desenleri inceleyerek karar vermenize yardımcı olacak örgü çocuk hırkası modellerimizi kazağa, elbiseye, yeleğe dönüştürmek de sizin yaratıcılığınıza bağlı, gelin sınırlarımızı zorlayalım ve birbirinden iddialı yeni hırka modelleri tasarlayalım.
İlk modelimiz limon sarısı rengi ile örülmüş baklava dilim, şeklince acur deseni verilen örneği ile tamamlanmış şık bir örgü hırka modeli, yuvarlak yakalı hırka modelimiz de iki kat fırfırlı bir yaka sonradan örülerek hırkamıza dikilmiş ve yaka hırkanın en çok dikkat çeken ayrıntıları arasında ilk sırada yer alıyor. önden beş adet düğme iki ön birbirine bağlanıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise baklava dilimli ve saç örgüsü deseni ile  kan kırmızısı renkte şal yaka tasarımı ile modellere taş çıkartan bir örnek. Şal yaka kısmı lastik örgü deseni ile tasarlanmış, kol üstleri ve iki ön beden kısmı ise boydan saç örgüsü ve baklava dilimi ile tarz yakalamış. Şiş yardımı ile öreceğiniz kırmızı renkli bol desenli hırka örneğimiz oldukça iddialı ve emek isteyen modellerimiz arasında. Kendinize bile örebileceğiniz bu model örgü sever bayanların aklına gelmiştir, belki de örmeye başlamışlardır bile…

Örgü Çocuk Kıyafetleri Modası

Modayı takip edenlerin sadece biz bayanlar olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz bayanlar 😉  Minik kızlarımız bizden daha iyi birer moda takipçisi, onların seçerek aldığı kıyafetleri bir gözden geçirin bakalım, sezonun en yeni modelleri, en güzel renkleri ile tasarlanan kıyafetleri seçtiklerini göreceksiniz. Bizler de çocukların beğeneceğini düşündüğümüz en canlı renkler ile birbirinden şirin, sevimli sezonun trendleri arasına girmeyi çoktan başarmış örgü kıyafetleri bir araya getirdik ki siz anneler onların gardrobuna uygun en güzel kaliteli kıyafetleri kendi elleriniz ile örmenizi sağlamak için. Gelin yeni sezonun modern ve trend örgü çocuk kıyafeti modellerini yanınıza da minik kızlarınızı alarak incelemeye başlayalım.
İlk modelimiz, kız çocuklarının en çok sevdiği renklerden biri olan canlı bir pembe rengi il örülmüş üzerine baklava dilimi kabartma modeli verilerek tasarlanmış şık ve gösterişli bir örgü hırka modeli. Örneğimizi daha yakından incelersek   ana modelin düz örgü ile örüldüğü, kol ağızları, etek kısmı ve yuvarlak yakasının lastik örgü ile örüldüğünü görebiliyoruz, bunun dışında yuvarlak yaka seçimi yapılmış, beden kısmı düz örgü ile örülmüş ancak iki yandan yukarıdan aşağıya doğru kabartmalı bir şekilde küçük baklava dilimlerinin indiği güzel bir desen verilmiş. açık pembe papatya şekilli düğmeler ile de hırka tamamlanmış.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimize ise kızlarımızın bayılacağı ve üzerlerinden çıkarmayacağının garantisini tereddütsüz size verebilir. havlu ip ile örülen civciv sarısı renk ile örülen kapişonlu yelek modelimiz sevimli bir hayvan figürü ile tasarlanmış. kapişon üzerindeki kulaklar, ponpon ile yapılan minik bir burun ve iki küçük ponpon siyah renkli göz ile muhteşem bir tasarım olmuş. Tabi ki arka kısımdaki ponpon tavşan kuyruğunu da unutmamak gerek.

Bayan Örgü Hırka ve Yelek Modelleri

Bayan Örgü Hırka Modelleri
Bayan bluz ve kazak modelleri ile bu galerimizdeyiz.. İlk modelimiz uçuk pembe renkli ajur desenli yarım kollu çok şık bir ince hırka modeli..
Askeri yeşil beli kuşaklı devrik yakalı şık bir yelek modeli, kol cu etek kısmı ve yanları desen krem renkli hırka modeli çok hoş ve şirin görünüyor, konulan desenler hırkayı modern ver tarz bir hale getirmiş..
Bebe yakı buz mavisi renkli düğmeli hırkanın bir tarafına gül deseni işlenmiş cici bici bir hırka olmuş..Beyaz kapişonlu kruvaze hırkanın kenarlarından siyah lastikler örülmüş çok şık hazır alacağınız bir hırkanın yerini tutamayacak kadar güzel bir hırka..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Kırcıllı renkli düğmeli ve cepli hırka modeli de oldukça şık bir örgü olmuş..
Gri krem roba kısmı çizgili üç düğmeli hırka modeli de basit ve şık bir örgü örneği..
Çok şık nar çiçeği ve bordonun tonları ile örülmüş tığ ile yapılan motiflerin birleştirilmesi ile meydana gelen ince şık abiye hırkanın dört farklı resmi size örülmesi hakkında fikir sahibi yapacaktır çok şık örmek isteyebilirsiniz çünkü..
Şal yakalı kırmızı kruvaze hırka modelinin örülüşü hakkında hiç bir fikrim yok ama eminim siz örgü sevenler bu işin üstesinden geleceksinizdir..

Dikkat Çekici Bayan Örgü Bluz Modelleri

Yaz aylarında en çok tercih edilen renkler ile tasarlanmış birbirinden güzel ve modelleri , dekolteleri ile dikkat çekici en yeni desenler ile tasarlanan bayan örgü bluz modelleri sayfamız, örgü sever bayanların  yaza hazırlaması için örüldü.
En yeni desenleri, modelleri ve şekilleri ile trend örgü bluz modelleri arasına girmeyi başaran yeni örgü bluz örneklerimiz sizin de modaya ayak uydurmanızı, şıklığınızla göz kamaştırmanızı sağlayacak modellerden oluşuyor.
İlk modelimiz lila renkli, köşeli yakalı, yarım kollu yazlık örgü bayan bluz modeli, kolları ve etekleri file modeli ile tasarlanmış ön ve arka beden kısmı ise çiçek motifleri ile hazırlanan bluz yaz ayları için bayanların en çok tercih edilen modelleri arasında.
İkinci modelimiz ise şiş ile örülen yünlü krem rengi ip tercihi ile tasarlanan kolları ve göğüs kısmı delikli model de göğüs altından sonra delikli acur deseni ile hemen hemen bir tunik boyunda örülen dar, göğüs altından kurdele kemerli şık bir örgü bluz modeli, çalışan bayanlarımız için de çok kullanışlı ve zarif bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üçüncü modelimiz ise açık mavi renk ile örülen, dökümlü boğazlı tasarlanan, kol uçları boğazlı yakası ve etek uçları lastik modeli ile hazırlanan, ana deseni saç örgüsü ve baklava dilimleri ile model verilmiş bahar aylarında rahatlıkla giyilebilecek hafif tunik bluz modelli spor bir örgü bayan bluz tasarımı.
Sizlerde istediğiniz model ve renklerde örneklerimizden fikirler alarak tasarlayacağınız bluz modelleri ile tarzınızı yansıtabilir. isterseniz de bluz, şal ve çanta üçlüsü gibi takım örgü modelleri ile arkadaşlarınıza yeni fikirler vermekte yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın örgü dünyası çok çeşitli, renkli ve her gün kendini yenileyen farklı tasarımlar ile siz bayanların yanında olmaya devam ediyor.

Haraşo Örnekli Erkek Bebek Kapüşonlu Hırka Modeli

Haraşo Örnekli Erkek Bebek Kapüşonlu Hırka Modeli; Gök kuşağı renklerinde cıvıl cıvıl sevimli mi sevimli bir hırka örmek istemez misiniz, erkek bebekler için verilen bu renkli hırka modelini sevimli kız bebekleri için de tasarlamanız mümkün, yeni gelecek olan misafiriniz için bence oldukça güzel bir model, böylelikle siz de örgü ile tanışmış olursunuz.
 Malzemeler:
Model Adı: Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli
Zorluk Derecesi: kolay
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler Nako 100 Hırka
Renk Numarası:  208 – 2 yumak, 214 – 1 yumak, 1036 – 1 yumak, 1249 – 1 yumak, 1256 – 1 yumak, 5090 – 1 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo
Aksesuar: 4  adet  düğme
Haraşo Örnekli Erkek Bebek Kapişonlu Hırka Modeli
Yapılışı:
MODEL DE UYGULANACAK RENK SIRALAMASI:
Elimizde ki tüm renkler ile 1 diş haraşo örgü modeli  örülürken, örülen her renk sırasından sonra araya 208 renk numaralı iplik ile düz örgü örülerek diğer renge geçiş yapılır.
208 renk numaralı iplik dizilimi; 2 sıra düz örgü, 2.5 cm düz örgü, 2 cm düz örgü , 2 cm düz örgü, 3 cm düz örgü, 2 sıra düz örgü, 2 sıra düz örgü, 3 cm düz örgü , 3 cm düz örgü , 2 sıra düz örgü , 3 cm düz örgü , 4 sıra  düz örgü, 4 sıra düz örgü örülür,
Aralarına ise sırasıyla 1’er diş haraşo örgü modeli  örülecek olan renk dizilimi; 1256, 1249, 214, 5090, 1036, 1256, 1249, 214, 5090, 1036, 1256, 1249, 214, 1036 renk numaralı  iplikler ile bu sıralamaya göre örgü şeklinde yapılır.

ARKA: 70 adet ilmek ile 208 renk numaralı iplik ile başlanır, 1 cm haraşo örgü modeli örülerek düz örgüye geçilir, 2 sıra düz örüldükten sonra 1256 renk numaralı iplik ile verilen renk sıralamasına göre örgüye devam edilir. beden boyu 20 cm olana kadar bu şekilde örülür ve beden boyu 20 cm olduğun da kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. beden boyu 32 cm e geldiğinde bütün ilmekler bir defada kesilerek arka beden bitirilir.
SAĞ ÖN: sağ ön parçanın örülmesine 39 ilmek ile başlanır, arka beden de verilen model ve renk sıralamasına göre örgüye devam edilir. beden boyu 29 cm e gelindiğin de ön ortasından 28 ilmek bir defa da kesilir ve yine beden boyu 32 cm e kadar örgüye devam edilir, 32 cm e gelindiğinde kalan 11 ilmek de aynı şekilde bir defada kesilerek bitirilir.

SOL ÖN: Sol ön parçaya ise 41 ilmek çekilerek başlanır, sağ ön parçasında olduğu gibi örülür  ve ön ortasından 30 adet ilmek kesilerek ön ortasından başlanarak 5 cm ara ile 4 adet ilik teri açılır.

Haraşo Örnekli Erkek Bebek Kapişonlu Hırka Modeli şemasıKOLLAR: Kol parçalarını örmeye 208 renk numaralı iplik ile 34 ilmek çekilerek başlanır. 3 diş haraşo örgü modeli örülüp düz örgü ile devam edilir. 2 sıra düz örgü örüldükten sonra 1256 renk numaralı iplik ile beden de ki renk sıralamasına uygun örgüye devam edilir.  her iki taraftan 4 sıra ara ile 7 defa  1 er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe çıkılır. kol boyu 20 cm e kadar örülerek 20 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+7 defa 1 er ilmek kesilir. kol boyu 30 cm de kalan 24 ilmek ise bir defada kesilerek bitirilir.

KAPÜŞON: örgüye 100 ilmek çekerek başlanır, 3 diş haraşo örgü modeli örülerek düz örgü ile devam edilir. kapüşon boyu 4 cm e geldiğin de yukarı da sıralamasını verdiğimiz renk sıralaması uygulanarak 18 cm örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir, örülen kapüşon yaka etrafına dikilerek birleştirilir.