Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli

Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli

Şeker gibi çocuklarımız için şeker gibi bir hırka örmek isteyen anneler için çok şık ve örülmesi kolay rengarenk göğüs üstünden tek düğme ile süslenmiş şık bir çocuk hırka modeli. Renkli pembe tonları ile çizgi çizgi örülen hırka modelini siz de çocuğunuz da çok beğenecekler.

Malzemeler:
Model Adı: Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli
Zorluk Derecesi: kolay
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Lolipop
Renk Numarası:  80436 – 3  yumak
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli
Aksesuar: 1 adet düğme

Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli
ARKA:

Ajur desenli çocuk örgü hırka modeline arka kısmından örmeye başlayalım, 62 ilmek çekerek , 2 sıra düz örgü örülüp, aşağıda resmi bulunan beden diyagramı uygulanır. Beden boyu 20 cm e geldiğinde kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm örüldükten sonra kalan 56 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
İki parça halinde örülecek olan iki ön parça da aynı model uygulanacaktır. Ön parçanın örülmesine 15 ilmek çekilerek başlanır, 2 sıra düz örgü örülüp, beden diyagramı uygulanır. Her sırada ön ortasından 15 defa 1’er ilmek artış yapılarak 30 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 15 cm e geldiğinde yaka için ön ortasından 13 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 30 cm olduğunda ise omuzda kalan 11 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
İki kol parçasın da da aynı model uygulanır. Örgüye 30 ilmek çekilerek  başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü örülüp , 2 sıra düz örgü örülüp, diyagramda ki model uygulanır. Her iki taraftan 2 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 50 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 22 cm olduğun da kol evi için her iki taraftan 3+2+3 defa 1’er+3 defa 5’er ilmek kesilir. Kol boyu 28 cm de kalan diğer 4 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:
Yaka parçası örülmeye 248 ilmek çekilerek başlanır, 2 cm yaka diyagramı uygulanıp, 2+2 lastik örgüye geçilir. 6 sıra örüldükten sonra ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Yaka etrafına, ön ortalarına ve arka etek ucuna dikilir.
Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli diyagramı Ajur Desenli Tek Düğmeli Çocuk Hırka Modeli şeması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.