Örgü Çantalar

Hanımlar pek çok şeyi hazır alıyoruz. Evet hazırların fabrika ürünlerinin de güzeli var lakin hiçbirinin manevi değeri, sıcaklığı yok. Hangi hazır çanta bir anne elinde örülmüş bir çantanın samimiyetini, sıcaklığını verebilir ki? Tam olarak hangisi istediğimiz gibi? Ama biz kendi çantamızı kendimiz örersek her şeyini tam olarak kendi istediğimiz gibi yapabiliriz. Tamamen kendi zevkimizi, yaratıcılığımızı ortaya koymuş oluruz. Aşağıda o kadar güzel çantalar derledik sizin sizin için hepsini çok beğenecek hemen ipi ele alıp örmeye başlayacaksınız. Düşünün şöyle güzel bir çantayı kendinizin ördüğünü… Bunun mutluluğu bambaşka… Hele bir de eşe dosta satıp evinize küçük de olsa bir ek gelir sağlasanız ne güzel olur değil mi?

Örgü Bayan Çantaları

Örgü Bayan Çantaları

Bayanların boş vakitlerini değerlendirmek ya da ev ekonomisine katkıda bulunmak için yaptıkları şeylerden biride örgü örmektir..

Burada da sizlere örgü çantalara bir kaç örnek göstermek istedim..

İlk modelimiz dışarıda da severek kullanabileceğimiz sık iğne ile iki renk olarak örülmüş bir çanta örneği ile başladık..Alt kısmını kendi etrafında dönerek öreceğiniz ve üst kısmını da kolaylıkla sık iğne yaparak öreceğiniz çantanın süslemelerini içinizden geldiği biçimde yapabilirsiniz, burada katlı ortası düğmeli bir gül ve ince biyeler yapılarak süslenmiş içine de astar dikilmiş şık bir çanta olmuş.. Bir diğer çantanın zemin rengi olarak kahverengi tercih edilmiş sekizgen motifler halinde örülen ve sonradan birleştirilen çantanın orta kısımları içinde kare motifler örülmüş, örgüden bir sap yapabileceğiniz gibi buradaki gibi kullanmadığınız bir çantanın sapını değerlendirebilirsiniz..Şiş ile örülen çantada iki renk kullanılmış salaş spor günlük bir çanta kızlar için ideal.. Rengarenk gül ve çiçek motifleri ile boncuklarla ve düğmelerle süslenmiş yine cici bir çanta modeli siz farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz..Siyah floş iple örülen askılı bir çantanın üzerine kocaman gri bir çiçek dikilmiş hoş bir çanta olmuş.. Yuvarlak halkalarla sık iğne olarak yapılan çanta modeli, saç örgülü kırmızı çanta modeli ve daha fazlası için galerimizdeki modellere göz atabilirsiniz..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

 

 

Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli

Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli; Havlu ip ile örülen bu muhteşem ve şık örgü çanta ve atkı takımını sahip olmayı her bayanın isteyeceğinden eminim, oldukça güzel ve şık görüntüsü, havlu ip ile örülmesinden kaynaklanan yumuşacık yapısı ile çocuklarını için de örebilirsiniz.
Malzemeler:
Model Adı: Pembe Renkli Havlu İp Örgü Atkı ve Çanta Modeli
Zorluk Derecesi:Orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Carmen, Super İnci 2000, Moher Special 2000
Renk Numarası: 21237 – 2 yumak, Super İnci 2000 – 1 yumak, Moher Special 2000 – 1 yumak
Örgü Şekli: düz – ters örgü
Gerekli Aksesuarlar : Çanta sapı, ponpon

havlu ip ile örülen atkı çanta takımı
Yapılışı: 
Çanta : Pembe renkli küçük el çantası modeline super inci 2000 renk numaralı ip ile 40 ilmek çekerek başlanır, düz örgü ile devam edilir. 1 cm ördükten sonra, 21237 renk numaralı ip ile 1 sıra devam edilir, 1 cm ise yine super inci 2000 renk numaralı ip ile örülerek, tekrar 1 sıra 21237 renk nolu iplik ile örgüye devam edilir, ….. şeklinde toplamda 34 cm örüldükten sonra 1 cm super inci 2000 renk numaralı ip ile düz örgü örülüp, bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örülen dikdörtgen parça iki ucundan birleştirilerek bu iki uç çantanın ağız kısmı olarak kullanılır ve buraya çanta sapı dikilir. Her iki yan tarafta birbirine dikilerek havlu çantamız tamamlanır.

Atkı : Moher special 2000 renk numaralı ip ile atkı örülüşüne başlarken 200 ilmek çekilir ve 2 sıra düz örgü ile devam edilir. 21237 renk numaralı iplik ile 1 sıra moher special  2000 renk numaralı iplik ile de 7 cm düz örgü örüldükten sonra 21237 renk numaralı iplik ile tekrar 1 sıra örülür ve moher special 2000 renk numaralı ipliğimiz ile 7 cm düz örgü ile atkı örmeye devam edelim, 21237 renk numaralı iplik ile 1 sıra, mohar special 2000 renk numaralı iplik ile 2 sıra daha düz örgü örüp,  bütün ilmekleri bir defada keserek bitirelim. Her iki ucuna büyük boyutlarda moher special 2000 renk numaralı ipliğimiz ile iki ponpon yaparak uçlarına dikelim.

Tığ İşi Renkli Motifli Örgü Çanta Modelleri

Bir bayanın en önemli aksesuarı, en büyük yardımcısı ve içinde dünyaları taşıyabileceği boyutu en küçük şey şüphesiz ki çantasıdır. En büyüğünden en küçüğüne kadar içinde odasını taşıdığı, aradığı her şeyin için de olduğu ancak aradığını bulması oldukça zor olan, onsuz dışarıya adım atmayan bayanların en önemli eşyasıdır örgü çantalar…. Bir de bu çantaların kullanıcıları tarafından örüldüğünü, tasarlandığını düşünün. kullanımlarına uygun ebatlar da, istedikleri renklerde ve içini istedikleri gibi tasarlayarak kullanım eşyalarına göre farklı büyüklükte ki ve sayıdaki çanta gözleri ile kendileri için muhteşem çantalar örmek her bayanı mutlu eder.
Siz de kendi çantanızı kendiniz tasarlamak için örgü çanta modeli araştırmasına geçerek sitemizde dolanıyorsanız, bu iş için doğru adrestesiniz demektir. Portföy çantadan bavul çanta modellerine el çantalarına ve spor çantalarına kadar bir çok modeli farklı renklerde ve şekillerde görme ve inceleme imkanını sizlere sunmak için sayfalarımız incelemenizi bekliyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Birbirinden farklı desen, model ve renkler de tasarlanan farklı boyutlardaki örgü çanta modellerimiz, tarzınıza göre şekillendirilmiş, kullanım şıklığı sunan üzeri değişik meteryaller ve ya örgü motifleri ile süslenmiş, kimileri için sade kimileri için de süslü tasarlanan çanta modellerimiz öağdaş ve modern çizgileri yakalamıştır. Özellikle tığ ile örme kolaylığı sağlayan, ayrıca bir vakit ayırmanıza gerek kalmadan boş vakitleriniz değerlendirerek de muhteşem tasarımlar yaratabileceğiniz örgü çantalarımız modayı takip eden bayanlar için 2013 trend örgü çanta modelleri arasından seçilen tasarımlardır.
Modellerimiz de bluzu, şapkası ve ya yeleği ile de takım olarak örülmüş aynı renk ve model de tasarlanmış şık yazlık kıyafet modellerini veya aksesuarlarını da aynı anda bulabileceğiniz örgü modellerinden oluşmaktadır. Aradığınız bir çantadan çok daha fazlasını bulacaksınız.

En Güzel Örgü Çanta Modelleri

Özellikle yaz aylarında bayanların kollarında görmeye alışık olduğumuz örgü çanta modelleri her sezon kendini yenilemeye ve daha renkli daha süslü modelleri ile karşımıza çıkarak bizi şaşırtmaya ve seçimimizi örgüden yana kullanmamıza neden oluyor. Özellikle marka çantaların fiyatları da göz önününde bulundurulacak olursa, bütçemizi zorlamadan modayı takip etmek ve kendi modamızı yaratmak için de bizlere olanak sağlayan örgü çanta modelleri tasarruflu ve örgü sever bayanlar için tercih nedeni oluyor. Ayrıca yaz aylarında daha renkli daha canlı olan örgü çanta modelleri trend moda çantalar arasında da ilk sırada yer alıyor. Kendi tasarımını kendisi hazırlamak isteyen kadınlar içinde sevdiği renk ve modeller de kendi kullanımına uygun küçük veya büyük çok cepli veya cepsiz çantaları tasarlanması ile de tercih sebebi olmaya devam ediyor.
Kendi renginiz kullanım tercihinizi boyutlarını ve tarzınızı yansıtacak 2013 yazının en yeni örgü çanta modelleri arasındaki ilk modelimiz; ahşap büyük boncuklar ile süslenmiş, hazır kulp kullanılarak tasarlanmış, tek renkli elde taşınabilen spor ve klasik giyim için de kıyafetinize göre uyum sağlayan tek renkli örgü çanta modelinden yana seçim yapabilirsiniz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise bizi şaşırtan bir tarzda tasarlanmış renkli çiçek motifleri ile örülerek spor bir çanta tasarımı tasarlanacağını düşünmemize neden olan ancak dikdörtgen şekli ve ahşap klasik çanta kulpu ile de klasik giyime uygun şık bir çanta şekli halini almıştır. Top şeklinde kabarmalı olarak tasarlanan rengarenk çizgili motifleri ile tamamlanan çanta modeli eminim ki spor bir giyim ile de uyumlu spor bir çanta tasarımı şeklini alacaktır. Tarzınızı ve ışığınızı yansıtacak bütün giyim tarzları ile uygun bir şekli alacak modern çizgiler ile tasarlanan bir çanta sizin de elinizden çıkmaya hazır.

2013 Trend Bayan Çanta Modelleri

2013 yılının yazlık trend çanta modelleri arasından bir karma yaparak örgü çanta ve hazır çantaları bir araya getirerek sizi ayrı ayrı çanta modeli aramaktan kurtarmış olma sevinci ile yaz aylarına en çok yakışan renklerde ve modellerde ki örgü ve hazır çantaların yanında bir de kendi çantamı kendim yapmak tasarlamak istiyorum diyen örgüsü kadar dikişine de güvenen bayanlarımız için de evlerinde dikebilecekleri çanta modellerini de bir araya getirdik. Bu kadar çok model ve tasarım varken daha fazla konuşmanın pardon yazmanın 🙂 gereksiz olduğunu düşünerek modellerimize geçelim derim ben.
İlk modelimiz; modern ve yeni sezon çantalar arasından seçilmiş geniş iç hacmi ile adeta evini çantasında taşıyan bayanlarımız için oldukça kullanışlı bir çanta modeli, el de taşınabilir, kahve tonları ile zikzak şekli verilmiş bavul çanta tasarımlarından biri.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise isterseniz eviniz de süs eşyası isterseniz aksesuar isterseniz bozuk para cüzdanı isterseniz de ….. diyerek gider galiba bu minik el yapımı boncuk işi çantanın kullanım alanları. Boncuk örgü tekniği ile hazırlanan minik çanta modeline burada yer vermemin amacı genç kızlarımız için boyutlarını büyülterek yazlık spor hoş bir çanta tasarlayabileceğimizi düşündüğüm içindir.
Diğer çanta modelimiz ise kullanmadığımız ve ya eskiyen kotlarımız ile tasarlayabileceğimiz tasarlanmış modellerden örnekler alabileceğiniz spor kot çanta modelleri. İsterseniz el bavulu şeklinde isterseniz çapraz takabileceğiniz ya da kol çantası olarak da tasarlanabilecek kot çanta modelleri ile rahat ve şık bir tarz yakalayabilirsiniz. Üzerine değişik kumaşlarda veya örgü motiflerinden hazır süslerden takabilir, örgü renkli çiçek motifleri ile süsleyebilirsiniz. Üzeri fazla süslenmeyen bu kot çanta modellerini tarzınıza ve zevkinize göre değiştirmek sizin elinizde.

Yeni Sezon Örgü Bayan Çanta Modelleri

Örgünün şıklığını, zarifliğini, kullanım rahatlığını ve rengini bütün özellikleri ile bir arada bir çanta da göstermek isteyen bayanlar için hazırlanan yeni sezonun en canlı ve en güzel modelleri ile hazırlanan örgü çanta modellerimiz şıklığına ve uyumuna özen gösteren modayı takip eden bayanlar için hazırlandı. Kendi çantanızı kendiniz tasarlayabilir, kullanım rahatlığı ile içini tasarlayabilir ve kendi kullanımınıza uygun büyük küçük, el çantaları, portföy çantaları veya kol çantaları örebilirsiniz. İstediğiniz şekli vereceğiniz çantayı istediğiniz şekilde de süsleyebilir, renkli boncuklar ile işleyebilir veya örgü büyüklü küçüklü gül motifleri ile bir bahçe görüntüsünde süsleyebilirsiniz. Çanta sizin tasarımı sizin bayanlar isterseniz hobi olarak isterseniz kullanmak için isterseniz de ticari amaçlı örüp satabileceğiniz en  güzel çanta modelleri siz hanımların zevkine göre yeniden tasarlanmak için hazırlar.
İlk modelimizde aynı şekildeki iki farklı çanta bulunmaktadır. Deseni ve renkleri farklı olan çantalarımızın ikisinde de hazır ahşap kulp kullanılmış ve el çantası olarak tasarlanmıştır. Modelin birinde renkli ipler ile hazırlanan motifler birleştirilerek hazırlanmış diğerinde ise motifsiz desen verilerek hazırlanmıştır. Her iki çanta modeli de tığ yardımı ile örülmüş şık ve gösterişli çantalardır. Çiçekli modelimiz daha çok spor kullanıma uygun diğeri ise klasik kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.
Modellerin Büyük Halini Görmek İçin Lütfen Küçük Resimlerin Üzerine Tıklayın.

İkinci modelimiz ise bir örgü eseri olarak karşımızda; kar beyaz renginde, baklava dilimi, saç örgüsü ve çam ağacı desenleri ile örülen çanta, kendinden yine örgü kemerli kapağı ile oldukça şık ve gösterişli bir çanta modelidir. Kulp olarak da örgü kulp kullanılmış ve çok da isabetli bir karar verilmiştir kulp seçiminde. Yaz aylarının en dikkat çekici rengi olan beyaz renkli çantamız gösterişi ile dikkatleri çekecektir, model almak için yolda önünüzü keseceklerine eminim.

Örgü Çanta Modelleri

Örgü Çanta Modelleri
Örgü çantalarımızla yeni bir galeride yine birlikteyiz.. İster aksesuar olarak kullanın yada pazara gitmek için yada örgülerinizi taşımak için kullanabileceğiniz hoş çanta modelleri, ilk modelimiz krem renkli ters örgü ve nohut örgü tekniği kullanılarak şiş ile örülmüş kahverengi deri saplı bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz bir model..
Bir kaç rengin bir araya getirilerek örülmüş desenli örgü çanta, üç renkli pirinç desenli örgü çanta, krem gözlük kabı, file örgü çantalar ister örgüleriniz ister pazara gitmek için, renkli örgü yuvarlak uzun saplı çanta..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Çizgili uzun saplı şiş ile örülmüş düğmeli çanta, ahşap saplı şiş ile örülmüş mavi tonlu çizgili çanta, kırcıllı pembe tonlu örgü çanta, gül motifli düz örgülü büzgülü örgü çanta modeli, mor saplı kare çanta, kırcıllı düz örgülü deri saplı çanta modeli, ebruli plastik saplı örgü çanta, çizgili kapaklı örgü çanta, renkli desenli örgü çanta, füme kırcıllı desenli örgü uzun saplı çanta, yuvarlak tığ işi incili krem çanta, kırmızı şiş ile örülmüş desenli çanta örneği, örgü deri saplı çizgili alışveriş çantası, mor ve lila tonlu örgü çanta, altıgen şiş örgülü rengarenk çanta, siyah beyaz kırmızı gri füme renkli baklava desenli örgü çanta ve daha fazlası için galerimiz ziyaret edebilirsiniz..

En Yeni Yazlık Örgü Çanta Modelleri

İlk modelimiz fazla giriş açıklaması yapmaya sebep vermeyecek bir örgü çanta veya kese çanta olarak da kategorilendirebileceğimiz şık bir örgü kese çanta modeli. Bu modeli gördüğüm de aklıma ilk olarak gelinler geldi. Bu modelimizi simli beyaz renkli ip ile örüp üzerini hazır küçük beyaz renkli güller ile işleyerek kendilerine çok güzel bir gelin çantası tasarlayabilirler. Siz ne dersiniz çok hoş ve özel bir çanta olmaz mı? Evet dediğinizi duyar gibiyim daha öncede bahsettiğim gibi örgü modellerini sizlere yeni tasarımlar ve fikirler kullanarak tasarımı örgüsü kendinize has en yeni ve en güzel örgü modelleri ile yeni şeyler hazırlamanızı istediğim için sunuyorum, bu çantayı gördüğüm de ilk aklıma gelenleri sizlerle paylaştım eminim ki sizin aklınıza da çok daha farklı ve çok daha yaratıcı şeyler gelmiştir, öyle ise bunları tasarlamaya koyulun bir an önce.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci örgü modelimiz ise özellikle örgü aksesuarların yaz ayların da daha çok kullanım yeri bulduğu göz önüne alınarak yaz aylarında daha kullanışlı olan örgü çanta modelleri var sırada. Tığ ile örülme kolaylığı sağlayan yazın en güzel rengi beyaz ve sarı ile örülen. düz örgü şeklinde örülüp üzerine beyaz ve hazır peluş yuvarlak çiçek ortası şeklini almış etrafı beyaz renk ile papatya yaprakları örülüp çanta üzerine dikilen muhteşem çiçekler ile süslenmiş şık bir çanta var karşımızda. Kulpu da aynı şekilde örülen çanta modeli üzerindeki çiçek işlemeleri ile yeterli süsleme yapılmış ama seyrek aralıklar ile sizlerde ördüğünüz çantanın kulp kısmına yine çanta üzerindeki çiçek motiflerinden çiçekler dikerek çanta tasarımınızı özgünleştirebilirsiniz. Sizlerin tasarımı olan en yeni en güzel trend örgü çanta modellerinin de bize katıldığı örgü sayfalarında görüşmek isterim hanımlar.