Marul Lif Modeli Tarifi

Marul Lif Modeli
Bu şık lif modelinin tarifi vererek çeyiniz için hazırlayabileceğiniz şık bir lif örneği öğrenmiş olacaksınız..
Resimlerden yola çıkararak da örmeyi deneyebilirsiniz daha açıklayıcı olacaktır..
Malzemeler..
İstediğiniz renkte yumuşak yünler
Tığ
Makas

Marul Lif Nasıl Örülür..
6 zincir çekerek iki ucu birleştirin Zincirin içini 6 fıstıkla doldurunuz, ilmeği tığa alarak çekmeden 3 ya da 4 kez doldurup 1 kerede çekin bunun 6 kez tekrarlayın..Diğer sıralarda resimdeki gibi artırarak büyütün.. Her sırada doğal olarak artık çoğalacaktır.. İstediğiniz büyüklüğe geldiğinde diğer iki rengi araya alarak farklı desen oluşturabilirsiniz ya da düz olarak tek renk örebilirsiniz.. Sonrasında uç kısımlarını örerek kalp şekli verdikten sonra artık fırfırını örebilirsiniz..
Firkete şeklinde bir telin ucuna bağladığınız iplerle firkete oyasını yapıyoruz yalnız burada dikkat etmeniz gereken şey se beyazı doladıktan sonra bir zinciri arasından geçerek mavi ile çekmek çektiğiniz ilmeği biraz genişletip üzerinden beyazı geçirerek yeniden dolamak ve yeniden mavi ile bir zincir çekiyorsunuz.. Her dolamada bir zincir çekiyoruz.. Zinciri uzatıp üzerinden beyazı geçirerek bir zincir çekiyoruz.. Maviler yanda ince bir şerit halinde uzanıyor bunu bu şekilde 6 metre olana kadar örüyoruz.. Ucuna bağladığımız ipin üzerine doğru telden çıkabilir ve birbirine karışmaz..
6 metre bittikten sonra videoda ki gibi fırfırları tığ ile resimdeki gibi örerek şekillendiriyorsunuz..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.