Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli

 Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli: Renkli ipler ile çizgili olarak tasarlanan bayan bolero modelinde kullanılan ajur modeli ve fırfır şekli ile çok şık ve dikkat çekici bir tasarım olmuş, spor giyim içinde klasik giyim içinde kullanım imkanı sağlıyor modeli ile.

 Malzemeler: Model Adı: Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli Zorluk Derecesi: orta Şiş Numarası: 4 Tığ numarası: 3,5 Gerekli Malzemeler: Moher special ebruli Renk Numarası:  80477 – 3 yumak Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, ajur modeli, file örgü

Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli  Yapılışı: ARKA: Arka bedenin örülüşüne 80 ilmek çekilerek başlanır, düz örgü ile devam edilir. her iki yandan 8 er sıra arayla 10 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplamda 100 ilmek olarak beden boyu 33 cm örülerek devam edilir. Kol evi içi her iki taraftan 7+2+2+1 ilmek kesilir. Örgünün beden boyu 49 cm de ilmekler bir defada kesilerek arka beden tamamlanır.

ARKA BEDEN FIRFIRI: Fırfırların yapımına 70 ilmek çekilerek başlanır ve diyagramda ki model uygulanarak örmeye devam edilir. diyagramın 11, 19 ve 31. sıralarında belirtildiği gibi artışlar yapılarak 94 ilmeğe çıkılır. fırfırların boyu 15 cm olana kadar örülür, ilmekler bir defada çekilerek bitirilir.

ÖN BEDEN FIRFIRLARI: ön bedeni oluşturan fırfırların örülmesine 140 ilmek alınarak başlanır. arka beden fırfırının diyagramında olduğu gibi diyagram takip edilerek örülür ve 188 ilmekte bitirilir. Parçalar ön + arka + ön şeklinde birleştirilerek beden dikilir.

KOLLAR:  iki kol da aynı şekilde örülerek tamamlanır; ilk kol örülüşü 60 ilmek başlanılarak düz örgü ile devam edilir, her iki taraftan 4 cm arayla 3 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplam da 66 ilmek elde edilir. kol botu 34 cm e ulaştığında kol evi için her iki taraftan 3+2+4 defa 1 er +7 defa da 2 şer +3+3 ilmek olmak üzere kesilir. kol boyu 41 cm de kalan 8 sıra ilmek ile bitirilir. 

KOL FIRFIRLARI: kol ağızlarından şişe 64 er ilmek geçirilir, diyagramdaki model uygulanmak kaydı ile beden fırfırlarında olduğu gibi artışlar yapılarak 84 ilmek şeklinde 15 cm örülerek ilmekler bir defa da kesilerek bitirilir. Parçalar birbirine dikildikten sonra, iki ön beden, arka beden ve kollara 2 sıra file örgü yapılarak bolero modeli örülür. Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli şeması

Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli

Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli Açıklamalı Örnek Anlatımı: Kız bebekleri ve bedeni büyültülerek tasarlayacağınız çocuk bolero modeli olarak da örebileceğiniz çok şık ve yeni bir örgü bolero tasarımı anlatımlı ve model şemalı olarak örgü sever bayanlarımız için trend bebek örgü modelleri arasındadır.

Malzemeler:
Model Adı: Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Lolipop  80433
Renk Numarası:  80433 – 2 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo
Aksesuar: 1 adet kemer düğme
haraşo desenli renkli bebek bolero modeli
Yapılışı:
ARKA ve ÖN: Bolero modelimiz tek parça halinde bir bütün olarak örülecektir. Arka ve ön bedenleri örmeye Nako lolipop 80433 renk nolu iplik ile 56 ilmek örülerek başlanır ve 5 diş haraşo ile devam edilir. Devamında aynı iplik ile 4 sıra düz örgü,, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, … şeklinde örülerek devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanarak ortadaki 16 ilmek kesilir ve toplam 40 ilmek kalır. her iki tarafta kalan 20 şer ilmek ile örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo modeli ile örülerek çıkılır, Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra ara ile 6 defa 6 ilmek haraşo modeli örülür, 1 ilmek artırılarak 26 ilmeğe kadar çıkılır.
Sonraki sırada da aynı şekilde artırılan 6 ilmek bir defada kesilir.  modelde ki haraşo sırasına gelindiğinde haraşo modeli örülürken bir defa ön ortasından başlanılarak 17 ilmek örülür ve geri dönülerek 17 ilmek daha örülerek en baş sıraya gelinir. Modeldeki düz sıralar örülürken de 15 ilmek düz örülür, geri dönülür, 15 ilmek daha düz örülüp en başa gelinir. Bu şekilde örülen 24 cm den sonra kol evi oluşturulur ve 20 ilmek bir defada kesilerek bolero beden kısmı bitirilir. Diğer taraf da bu anlatıma uygun şekilde örülür.

 KOLLAR: İki kol içinde aynı anlatım uygulanacaktır, kolları örmek için 32 ilmek çekilerek başlanır ve 5 diş haraşo modeli örülür, Örgüye 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, …. şeklinde devam  edilir. Her iki taraftan da 5 sıra ara ile 4 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplam da 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1 er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde olarak kesilir. Şiş de kalan 4 ilmek ile bitirilir.
haraşo desenli renkli bebek bolero modeli şeması

Örgü Bolero ve Pelerin

Örgü Bolero ve Pelerin

Bolero ve pelerin olarak kullanabileceğiniz örgü pelerinlere yer vermek istedik bu galerimizde de.  Pembe şiş ile örülmüş ajur desenli şık bir bolero modeli..
Beyaz dantel olarak tığ ile örülmüş delik ve çiçek desenli şık bir bolero..
Yeşil tonlarındaki kırcıllı iplerle örülen düz örgü önden bağlamalı bolero spor ve şık bir model..Mor kırcıllı ve yeşil kırmızı kırcıllı farklı örnekleri de bulunan modeller spor giyimle kullanabileceğiniz tarzda.
Bordo şiş ile saç örgü örülerek dikdörtgen pelerine sonradan boyun örülmüş ve şık bir model ortaya çıkmış…Askeri yeşil kırcıllı boyun kısmına kurdele ile detaylandırılmış bolero örneğini elbiselerinizle kullanabilirsiniz..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Krem kırcıllı şiş ile örülmüş mini bolero modeli de galerimizde..
Füme renkli iki katlı volanlı şiş ile örülmüş düz ve saç örgülü pelerin modeli oldukça koruyucu ve kışlık..
Pembe kırcıllı düz örgülü ve geyik desenli kapişonlu hoş bir pelerin.. Nar çiçeği renkli şiş ile örülmüş saç örgüsü ve baklava dilimi örgü teknikli pelerin modelini çok beğeneceksiniz.. Beyaz lastik ve düz örgü kullanılarak örülen kolay bir bolero örneğini yeni örgüye başlayanlar bile rahatlıkla örebilirler..
Parlament mavi çapraz bantlı bolero örneği de lastik örgü olarak şiş ile örülmüş..daha fazlası için galerimize göz atın modeller çok hoş..

Zarif Bayan Örgü Panço ve Bolero Modelleri

En güzel, trend ve modern örgü bayan panço ve bolero modellerini bir araya getirerek hazırladığım zarif bayan örgü panço ve bolero modelleri hiç bir yerde bulamayacağınız modeller ve farklı tasarımlar ile hazırlanarak bu yılın moda kıyafetleri arasındaki yerini aldı. Daha çok aksesuar olarak bayanların kullandığı panço ve bolero modelleri renk renk değişik desen ve modelleri ile hayatımıza girmekte zorlanmayan aksesuarlar arasında. İlk modelimiz tığ ile örülen örmesi kolay, kendisi gösterişli bir bolero modeli; açık sarı renk ile örülen kollarının yarısı ve sırt tarafı sık delikli file modeli il tasarlanan, kollarından bilek üstüne doğru inerken genişleyen şekil ve modeli göğüs üstü ve yaka kısmında da kullanılmıştır. özellikle yaka kısmı modelin daha uzun örülmesi ile katlanarak hoş bir görüntüye bürünmüştür. Elbiselerin üzerine özellikle simli ip ile örüldüğünde abiye kıyafetlerin üzerinde çok şık duracağına emin olduğum bir tasarım.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz ise kendisinin yine bir aksesuar amaçlı kullanıldığını kanıtlayan derya baykal anlatımlı mini boyda örgü panço modeli; baklava dilimleri ile desen verilen boğazdan tek düğme ile birbirine bağlanan ve dökümlü lastik yaka modeli ile uyumlu şık bir aksesuar olduğunu kanıtlamış örgü panço modeli sizin de dikkatinizi çekecektir. Üçüncü modelimiz ise dantel örgü olarak örülmüş değişik şekli ile genç kızların dikkatini çekecek bir tasarım; beyaz renkli dantel ipi ile örülen omuzları kollara panço şeklinde inen ancak bolero adını almasını sağlayan göğüs altından üç düğme ile birleştirilmesi ile sağlanan bolero modelimiz spor görünüşü ile de çok hoş bir tasarım olmuş. Şeklini çıkarmayı öğrettiğiniz kızınıza kendi bolerosunu kendisinin örmesini sağlayabilirsiniz. çok basit bir örnek ile hazırlanan boleroyu örmek aslında çok kolay.

Yeni Sezon Örgü Bayan Bolero Modelleri

Genellikle straplez, ip askılı, boyundan bağcıklı veya askılı bluz ve gömleklerin üzerine giyilen ve daha çok bir aksesuar şeklinde kullanılan örgü bolero modelleri kıyafetlerimiz ile güzel ve uyumlu birer kombine şeklinde üzerimizde yer alıyorlar. Özellikle genç kızlar tarafından giyimi tercih edilen örgü bolerolar spor ve rahat olmaları nedeni ile ayrıca şık duruşları ile sıklıkla tercih ediliyor.
Rengarenk örülen farklı model ve renklerdeki işlemeli, sade, özellikle file modelli olanlar çoğunlukla tercih ediliyor, yeni tasarlanan örgü bolero modelleri sizin içinde tercih sebebi olmaya aday. İlk modelimiz harika bir kombine olarak karşımıza çıkıyor, straplez bir büst ile kombine oluşturulan ayrıca işlemeleri ve renkleri ile gösterişli bir takım olarak tasarlanan bolero modeli kumaştan tasarlanan straplez bir büstün üzerine örgü bolero da bulunan çiçek işlemeleri ile süslenmiş, üzerinde file modelli bir bolero ve kol uçları aynı renk ve modeldeki çiçekler ile işlenmiş, boğazdan bağcıklı harika bir bolero büst takımı oluşturulmuş. Güzel şeyler yarıntı da gizlidir aslında boleroda ki küçük ayrıntımız ise boleronun bel kısmında, kollardaki çiçek işlemesinin şıklıkla yerini  bulunmasıdır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz ise, açık mavi renkli yarım kollu kare yakalı küçük düğmeler ile birleştirilen göbek üstü spor örgü bolero modeli. Küçük yelpaze modeli ile tasarlanmış bolero aralardaki küçük delikler ile de dikkatleri çekiyor. Üçüncü modelimiz ise kırmızı örgü bir elbisenin üzerinde muhteşem duran örgü bolero tasarımı; Üzerine giyildiği elbisenin etek kısmındaki işlemelerin boleronun göğüs ve kol uçlarında da kullanılması tam bir takım oluşturmuş, tabi kırmızının göz alıcılığı ve seksiliği de unutulmaması gereken bir ayrıntı. Göğüs üstünden ip ile birleştirilen örgü bolero modelimizin örülmesi çok zevkli olacağa benziyor bayanlar.