Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli

 Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli: Renkli ipler ile çizgili olarak tasarlanan bayan bolero modelinde kullanılan ajur modeli ve fırfır şekli ile çok şık ve dikkat çekici bir tasarım olmuş, spor giyim içinde klasik giyim içinde kullanım imkanı sağlıyor modeli ile.

 Malzemeler: Model Adı: Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli Zorluk Derecesi: orta Şiş Numarası: 4 Tığ numarası: 3,5 Gerekli Malzemeler: Moher special ebruli Renk Numarası:  80477 – 3 yumak Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, ajur modeli, file örgü

Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli  Yapılışı: ARKA: Arka bedenin örülüşüne 80 ilmek çekilerek başlanır, düz örgü ile devam edilir. her iki yandan 8 er sıra arayla 10 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplamda 100 ilmek olarak beden boyu 33 cm örülerek devam edilir. Kol evi içi her iki taraftan 7+2+2+1 ilmek kesilir. Örgünün beden boyu 49 cm de ilmekler bir defada kesilerek arka beden tamamlanır.

ARKA BEDEN FIRFIRI: Fırfırların yapımına 70 ilmek çekilerek başlanır ve diyagramda ki model uygulanarak örmeye devam edilir. diyagramın 11, 19 ve 31. sıralarında belirtildiği gibi artışlar yapılarak 94 ilmeğe çıkılır. fırfırların boyu 15 cm olana kadar örülür, ilmekler bir defada çekilerek bitirilir.

ÖN BEDEN FIRFIRLARI: ön bedeni oluşturan fırfırların örülmesine 140 ilmek alınarak başlanır. arka beden fırfırının diyagramında olduğu gibi diyagram takip edilerek örülür ve 188 ilmekte bitirilir. Parçalar ön + arka + ön şeklinde birleştirilerek beden dikilir.

KOLLAR:  iki kol da aynı şekilde örülerek tamamlanır; ilk kol örülüşü 60 ilmek başlanılarak düz örgü ile devam edilir, her iki taraftan 4 cm arayla 3 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplam da 66 ilmek elde edilir. kol botu 34 cm e ulaştığında kol evi için her iki taraftan 3+2+4 defa 1 er +7 defa da 2 şer +3+3 ilmek olmak üzere kesilir. kol boyu 41 cm de kalan 8 sıra ilmek ile bitirilir. 

KOL FIRFIRLARI: kol ağızlarından şişe 64 er ilmek geçirilir, diyagramdaki model uygulanmak kaydı ile beden fırfırlarında olduğu gibi artışlar yapılarak 84 ilmek şeklinde 15 cm örülerek ilmekler bir defa da kesilerek bitirilir. Parçalar birbirine dikildikten sonra, iki ön beden, arka beden ve kollara 2 sıra file örgü yapılarak bolero modeli örülür. Ajur Desenli Fırfırlı Bayan Bolero Modeli şeması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.