Örgü Battaniye ve Örtüler

Örgü Battaniye ve Örtüler

Örgü olarak örüp çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz örgü örtü modelleri ile sizlerleyim şimdi de hanımlar..  İlk model yeşil kırcıllı yünle örülen ajurlu battaniye olarak kullanabileceğiniz şık bir battaniye modeli..
Pembe zeminli motiflerle çiçek desenli şık bir battaniye modelini de bebeklerinizin odasında örtü yada battaniye olarak kullanabilirsiniz..Yine kırcıllı ortası desensiz kenarları ajurlu olarak şık bir örtü modeli de ilginizi çekecek güzellikte.. Kırmızı şık desenlere sahip örtü modeli de gerek diz örtüsü gerekse soğuk günler için sımsıcak bir battaniye olarak tv izlerken kullanılabilir..
Kahve ve kiremit renkleri ile örülen motifler halinde örülüp birleştirdiğiniz örtüyü hayal gücünüzle istediğiniz renkleri kullanarak yada kullanım amacını belirleyerek örebilirsiniz çok kolay ve çabuk ilerleyen bir tarz bir çırpıda bitebilir..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Yine motiflerle birleştirilmiş bir diz örtüsü modeli siz genişletip istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz..
Altıgen şeklindeki motifleri örüp birleştirebilirsiniz kolay bir örnek yine galerimizde.. Şiş ile renkli motiflerle yapılmış örneği paspas olarak bile örebilirsiniz cıvıl cıvıl ve rengarenk.. Yine motifli bir yatak örtüsü de görebilirsiniz..
En kolay örnekse yine motiflerle birleştirebileceğimiz neredeyse hepimizin bildiği kare motifler..
Krem olarak örülen ve lacivert çiçek desenleri konulmuş şık şiş ile örülen battaniye modeli hazırlara taş çıkaracak nitelikte..

Battaniye ve Bebek Battaniyeleri

Battaniye ve Bebek Battaniyeleri

El işi olarak örülen en güzel battaniye ve örtüleri soğuk kış geceleri için siz sayfa takipçilerimize b,ir çok örgü model örneğini seçtik ve bir araya topladık..
Göz atacak bu modellere hepsi birbirinden güzel cıvıl cıvıl ve rengarenk.. Koltuk örtüsü bebek battaniyesi yatakların üzerine kullanabileceğiniz gibi diz örtüsü yada battaniye olarak da kullanabilirsiniz hanımlar bu örtüleri..
Beyaz mavi ve yelin çizgili olarak şiş ile ajur desenli battaniyeyi bebek battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz..
Büyük motiflerin birleştirilmesi ile ortaya çıkan tığ işi örtüyü dekoratif bir örtü olarak koltuklarınıza serebilirsiniz..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.Ekru ve siyahın bir kullanıldığı şiş ile saç örgü deseni kullanılmış şık bir battaniyede oluşturabilir ve severek kullanabilirsiniz..
Yine şiş ile örülmüş şık bir örtü ve yastığını takım olarak sayfamızda göreceksiniz..
Grafik desenli dört rengin kullanıldığı örtü şiş ile örülmüş biraz zahmetli de olsa ortaya çıktığında çok şık bir örtü battaniye olacaktır.. Siz kendi zevkinize göre renklerini daha hoş hale getirebilirsiniz..
Kedi desenleri oluşturulmuş siyah zeminli örtüyü de bebek odalarında beşiklerinde kullanabilirsiniz..
Beyaz zeminli çiçek motifleriyle de süslenmiş motifli battaniye de bebek odaları için dikkat çekici.
Bütün olarak örmek yerine motifleri birleştirilmesi ile meydana getireceğiniz örnekler daha kolay ilerleyecektir diye düşünüyorum.. Sizlerde modellerden yola çıkarak beğendiğiniz örneği örebilirsiniz..