Gündöndü Motifi Aşamaları

Hanımlar bu tarifimizde sizlere Gündöndü Motifini Aşamaları ile tarifini veriyoruz. Kolay gelsin

gündöndü-motifi-aşamaları

  • Önce motife başlamadan parmağımıza 2 sefer ipi dolayalım.İçine 12 tane trabzan yapalım.
  • Sonra ki sırada 3 zincir çekip her trabzana batın.Böylece 12 tane küçük yuva oluşsun.
  • Daha sonra beyaz renk ile 10 zincir çekip üzerine 7 tane trabzan yapıp aynı yuvaya batın.Böylece 12 tane taç yaprak oluşturun.
  • Şimdi de motifi ters çevirip yeşil ile motifin ortasından trabzan örüyoruz.
  • 2.ci sırada köşe noktalarında 3 zincir ile oluşturup trabzan örüyoruz.Sonra açık yeşil ile 2 trabzan 3 zincir örerek motifin etrafını dolanıp motifi tamamlayın.

Örgü Süsleme Motifleri

Örgü Süsleme Motifleri

Motiflerde süsleme yapabileceğiniz fikir önerileri ile sizlerleyim, bu galerimizdeki motiflerden çeşitli süslemeler yapabilirsiniz.. Bebek kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz, battaniyeleriniz süsleyebilirsiniz, broşlar yapabilir toka taç ve saç bantları yapabilirsiniz..

Tığ İşi Ortanca Motifi Yapılışı
Pamuk ipliği beyaz, pembe, koyu pembe ve yeşil renklerde
Tığ
İnci
Tel kablo
Köşeli 4 adet çiçek dalını örerek bir çok çiçek motifi oluşturun, ortalarına inciler dikin ve dal olarak kullanacağınız bir telin etrafını sap olarak yeşil renkle örün..
Yuvarlak bir süngerin üzerine bu motifleri resimlerde gördüğünüz gibi ortanca çiçekleri yapıp boş bir vazonuza yerleştirin ve dekorasyonunuza renk katın..
Hercai Menekşe Yapımı
Rengarenk pamuk ipler
Tığ
Resimlerden yola çıkarak kolayca örebilirsiniz hercai menekşe havası için mor tonlarını tercih edin ki o havayı versin, ortadan sık iğne başlayacağınız menekşeyi resimlerdeki gibi önce büyük yapraklarını yaparak başlayın, sonra küçük yaprakları yaptıktan sonra üzerindeki açık rengi örün ve menekşe motifiniz hazır..
Beyaz Çiçek Yapımı
Beyaz pamuk iplik turuncu pamuk iplik
Tığ
Ortası için yeşil yün
4 çanak yaprak sık iğne olarak örülür, etrafı volanlaştırmak için çoğaltılarak 1 sıra geçilir orta kısmı püskü şeklinde turuncu ile yapılır..yeşil bir topak yerleştirilir çiçeğiniz hazır..

çiçek motifi

Aşağıdaki video yukarıdak çiçeği örmenize yardımcı olacaktır..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Kolay Kalp Motifi Tarifi

Yeni Başlayanlar için Kolay Kalp Motifi Tarifi
Çok Kolayca Örebileceğiniz Minik Kalpler
Herkesin kolaylıkla örebileceği ve kısa sürede bir çok kalp motifi elde edebileceği ve istediği gibi kullanabileceği kalpler göstereceğim şimdide sizlere..
Bu şirin kalplerle tokalar taçlar saç bantları yapabileceğiniz gibi bebek hırkaları, yelekleri, battaniyeler ve bebek odası süsleri bile yapılabilir..
Malzemeler
Tığ
Yün
Makas
Kalp Motifi Tarifi
İpi parmağınıza dolayarak videodaki gibi bir yuvarlak yapın ve içinden tığı geçirin..
3 zincir çekin ve 2 kerede çekilen dolgu yapın ve dolguları 7 dolguya  tamamlayın..
3 zincir çekin ve ilk zincirin dibine batarak sık iğneli 1 kirpik yapın..
Yanını yine 7 dolgu olarak devam edin ve 2 zincir çekin ve sık iğne olarak batıp çekin..
Kalbi oluşturmak için ilk yuvarlağı yaparken ki ipi çekin ve kalp oluşsun.. işte bu kadar basit..

Nihals

Aşağıdaki videoyu izleyerek kalbi örebilirsiniz..

kalp motifi kalp motifleri

kalpler

Çiçekli Saç Bantı Yapılışı

Çiçekli Saç Bantı

Yeni başlayanların kolaylıkla örebileceği saç bantı yapalım.. Çeşitli renklerde örebileceğiniz bu saç batında gül de iki renk kullanılmış bu çok iyi bir fikir olarak dikkat çekici.

Malzemeler
2 renk farklı renklerde yün
Tığ
Yün iğnesi

Saç Bantının Yapılışı

12 dolgu yapabileceğiniz kadar zincir çekin 2 zincir çekerek dönüşümleri sağlayarak öreceğiniz kişinin başı sıkıca saracak uzunluğa gelene kadar dolgular örün..

Saç bantını bu şekilde oluşturduktan sonra dikin..
Ortasına dikeceğiniz çiçeği yapmak için bantı ördüğünüz renk ile 60 kadar zincir çekin 6 zincir çekin dönerken ve birer zincir atlayarak 3 zincir çekerek aralarda gözler oluşturun..
Sonraki sırada her deliğin içini resimlerdeki gibi çoğaltın..

Kullanacağınız diğer renkle de bir üst sırayı delik kısımlarını doldurup diğer deliğe geçerken sık iğne yaparak çiçek ve kıvrımları oluşturabilirsiniz bu şekilde sırayı da bitirin ve çevirerek gül şekli verin dikerek sabitleyin..

Şimdi saç bantının istediğiniz köşesine dikebilirsiniz..

Aşağıdaki resimler saç bantının nasıl örüleceği konusunda size fikir verecektir..

1 saç bantı örelim-vert

2 çiçek motifi ilk sıra

3 çiçek motifi 2.sıra

4 çiçek motifi 2.sıra

5 saç bantı renkli  sıra

6 gül şekline getirme

7 gül motifi

saç bandı

saç bantı

2014 Yazı Yeni Sezon Örgü Bikini ve Mayokini Modelleri

Bu modeller örgünün artık sınır tanımadığını ve her alanda kıyafetten aksesuara her yerde karşımıza çıkacağını gösterir nitelikte adeta…. 2013 yaz sezonunun en çarpıcı, seksi ve göz kamaştırıcı mayokini ve bikini modelleri örgü ile tasarlanarak daha modern ve çağdaş çizgiler ile yeni bir tarz ve moda oluşturmuştur. Hemen hemen  hepsi tığ ile örülen haliyle küçük parçalar olması nedeni ile de bir günde bile muhteşem bikiniler tasarlaya bilmenizi sağlayacak en yeni trend örgü bikini ve mayokini modelleri dudak uçurtuyor.
Tercihinizi isterseniz yeni sezonun mayo ve bikini şekli birleştirilerek tasarlanan mayokini modellerinden yana kullanın yada bikinimden vaz geçmem de diyebilirsiniz, her şartta ve her modaya uygun yeni mayo modellerinden bikini ve mayokini modelleri örgü tasarımları ile oldukça iddialılar.
İsterseniz dantel örgü ile isterseniz küçük küçük çiçek motiflerini birleştirerek tasarlanmış modellerden seçim yapın, isterseniz de kendi bikini veya mayokini tasarımınızı hazırlayın yeni sezon bikini modellerimizden yardım ve fikir alarak. Yaz aylarında sahiller de güneşi bile kıskandıracak güzellikte sımsıcak capcanlı renkler ile tasarlanan bikini modelleri sizler ile.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İlk modelimiz uçuk pembe renginde oldukça seksi ve iddialı, gösterişli örgü mayokini modeli; oyundan bağcıklı, tığ ile örülmüş, göbek üstüne gelecek şekilde yağmur damlası modeli verilen göğüs altına kadar su taşı modeli ile örülmüş, göğüs ve bikini bölgesi düz örgü modeli ile tasarlanmış çok şık ve seksi bir mayokini modeli var karşımızda. Alt bikini bölgesi yanlardan bağcıklı olarak tasarlamış olan örgü  mayokini modelini istediğiniz renk de tasarlayabilirsiniz.
Diğer modellerimiz de de karşınıza çıkacak olan bikini ve mayokini modelleri yeni sezon yaz modasından seçilmiş tasarımların örgü ile yeniden hayat bulması sonucu sizlere sunuluyor.

Örgü Çorap Terlik ve Ev Botu Modelleri

2012-2013 kış aylarında kendini gösteren ve bir anda vitrinlerde yerini alan ev botu ve ayakkabı modelleri şimdi herkesin ayağını ısıtıyor; yoğun talep üzerine farklı renk desen ve boyutlarda karşımıza çıkan ev botu modellerini örgü severler de yeni örgü tasarımları arasına aldılar bile…  Çok farklı renk, desen ve şekilde sizler için tasarlanan örgü ev botu ayakkabı hatta örgü terlik modelleri ile süslenen sayfamızda çok yeni modeller bulacaksınız. çok ince ayrıntılara yer verilerek tasarlanan örgü terlik ve ev botu modelleri farklı aksesuarlar ile süslenerek en yeni görüntüleri ile ayağınızı ısıtırken renginiz tarzınızı da yansıtmaktan geri kalmayacaktır.
İlk modelimiz rengarenk tasarlanan örgü çiçek motifleri ile süslenmiş renkli çizgili tasarımı ile her kıyafetin ile uyum içine girecek şık ve gösterişli bir bayan örgü tozluk modeli. Tığ ile örülen renkli tozluk modelini isterseniz çocuğunuz için isterseniz de kendiniz için tasarlayabilir hem evdeki parça iplerinizi değerlendirebilir hem de üretmenin verdiği haz ile tozluğunuzu kullanabilirsiniz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Son yıllarda karşımıza çıkan aksesuar delisi bayanlarımız için şık ince topuklu çizmelerin üzerine bile örülen tozluklar karşımıza çıkıyor ve daha sakin ve sade giyinmeyi seven bayanları bile oldukça şaşırtıyor. Yine bu tozluk modelini de bu bahsettiğim çizme aksesuarı tozluk modeli şeklinde de örebilirsiniz. Aksesuar bir bayanın rengini, tarzını hayata bakışını en iyi şekilde anlatan ip uçlarını sizlere verecektir.
Bu hoş ve renkli tozluk modelinin yanı sıra sayfamızda, sevimli hayvan figürlü örgü çoraplar, çiçek motifleri ile süslenmiş ev terlikleri, yeni sezon örgü ev botları modelleri örgü tutkunuzu daha da güçlendirecektir. İyi örgüler bayanlar…

En Yeni Modelleri İle Örgü Hobi Dünyası

Yepyeni modeller ile hazırladığım örgü hobi dünyası modelleri sayfamızdaki modelleri gördüğünüzde çok şaşıracağınıza eminim; evinizin her köşesi için kullanabileceğiniz, örgü meyveler, örgü duvar tabloları, bahçe süsleri, saksı süsleri ….. bu muhteşem modeller sizi örgüye bir kez daha aşık etmeye yetecektir, emin olun.  Yeni tasarımlar ile karşımıza çıkan örgü modellerinin yaratıcı yeni tasarımları ile büyüleneceksiniz. Bu sayfada ki çoğu model tığ ile örülmüş ve sizden yeni ip istemeyen evinizde bulunan yarım kalmış ipler ile rahatlıkla örebileceğiniz birbirinden renkli ve yeni tasarımlar ile karşımızdalar.
İlk modelimiz bahçe ve balkon dekorasyonunuzu renklendirmek için tasarlanan renkli şirin ve cıvıl cıvıl oyuncak örgü modelleri; isterseniz bahçenizde isterseniz de balkonunuzun dekorasyonun da kullanabileceğiniz gibi çocuklarınız içinde harika birer örgü oyuncak olabilirler. Renkli ipler ile örülen sevimli penguenler ile saksılarınızı süsleyebilirsiniz. Özellikle örgüyü hobi olarak kullanan veya ticaret amaçlı ören bayanlarımız için bu yeni modellerin ilgi çekeceğini umuyorum.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


Bahçe ve balkon dekorasyonu için verdiğimiz modellerden ev dekorasyonuna geçecek olursak karşımıza muhteşem örgü modelleri ile tasarlanmış tablo modelleri çıkıyor; uzaktan bakıldığında yağlı tablo modellerini aratmayan örgü tablo modellerimiz de muhteşem bir emek ve işçilik göze çarpıyor. İsterseniz karanfiller ile tasarlanmış örgü tablo modeli olsun isterseniz kalın gövdeli yaşlı bir ağaç tasarımı ile olsun duvarlarınız misafirlerinizin ilgi odağı olacaktır. Köşeli ahşap bir tablonun içinden taşan kökleri ve yaprakları ile toprağına sığmayan yaşlı bir çınar ağacı tasarımı ile ev dekorasyonunuza farklı bir pencereden bakabilirsiniz. İsterseniz de kırmızı karanfil modelinde ördüğünüz çiçeklerinize ebruli yeşil renkli ipler ile yapraklar tasarlayarak yine bir tablonun içinde harikalar yaratabilirsiniz.

Motifli Örgü Battaniye ve Kırlent Modelleri

Evinizin her odasında kullanabileceğiniz, hatta bahçe dekorasyonu ve çocuk odaları için de birbirinden sevimli, desenli modellerin bir araya getirildiği motifli örgü battaniye ve kırlent modelleri ile küçük ayrıntılar sayesinde ev dekorasyonunuz da değişiklikler yapabilir, evinizin havasını kendi el emeği örgüleriniz ile değiştirebilirsiniz.
Dantel kırlent modelleri ile beyazın şıklığını ve asaletini salonlarınıza taşıyabilir, renkli motifli  örgü kırlent ve battaniye modelleri ile oturma odalarınızı renklendirebilirsiniz. Tabi ki çocuk odaları için de çocukların dikkatini çekecek, oyuncak bebeklerini dizlerine yatırırken kullanacakları renkli ve sevimli hayvan figürleri ile süslenmiş bir sürü modelden örnekler alabilirsiniz. Serin yaz akşamları için de örülebilecek battaniye ve kırlent modelleri ile de isterseniz balkonunuzda hoş bir hava isterseniz de bahçenizin havasını ısıtabilirsiniz.  Yaz akşamlarında dostlarını ile hoş sohbetlerinize sizi ısıtarak eşlik edecek olan yeni renkli ve motifli, modern ve çağdaş çizgileri ile örgü battaniye ve kırlent modelleri.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İlk modelimiz; Evinizde yarım kalmış renkli iplikleri değerlendirebileceğiniz, tığ ile örme kolaylığı sağlayacak isterseniz kare şekli ile isterseniz de oval şeklini seçerek eşyalarınız ile kombine oluşturmanıza yardımcı olacak şekilleri ile öreceğiniz renkli kırlent modellerini tarzınıza ve eşyalarınıza uygun seçim yaparak örebilirsiniz. Kırlentlerinize uygun battaniye seçiminiz ile de isterseniz battaniyenizi koltuklarınızın üstüne örtebilir isterseniz de ısınmak için kullanabilirsiniz.
Köşeli şekli ile örülmüş küçük motifleri birleştirerek oval bir kırlent örmeniz sadece bir gününüzü alacaktır, isterseniz de yine renkli ipleri kullanarak su taşı örneği ile iki sıra bir renk, iki sıra farklı bir renk olarak renkleri çoğaltarak kare şeklinde tasarlanan kırlenti örebilirsiniz. Kırlent seçiminize göre de takım oluşturacak bir battaniye ile takımınızı hazırlayabilirsiniz.

Bayanlar İçin Örgü Eldiven Modelleri

Modelli, modelsiz, işlemeli, süslü, parmaklı, parmaksız, uzun kısa, aksesuar olarak da kullanabileceğiniz birbirinden renkli, şık ve zarif örgü eldiven modelleri ile hazırladığımız sayfamız da sizler için tarzınıza ve zevkinize uygun bir model bulabileceğiniz gibi boyutlarını küçülterek çocuklarınıza da bu muhteşem örgü eldiven modellerinden örebilirsiniz.  Balık şekli ile hazırlanmış örgü eldiven modelinden gelinlik eldivenine kadar bir çok tarz ve model de kendini gösteren örgü eldivenler genellikle aksesuar olarak kullanılmaktadır. Süslü ve renkli giyimi tercih eden bayanlarımız çok beğeneceğini umduğum ayrıca sade giyinmeyi seçen bayanlarımızın ise bu modeller karşısında giyim tercihlerini de değiştirebilecekleri gözü ile bakıyorum.
Gelin bu güzel renkli örgü eldiven modellerini bir an önce incelemeye ve örmek için seçim yapmaya başlayalım. İlk modelimiz renkli bir balık şekli ile karşımıza çıkıyor; kırmızı, yeşil ve beyaz renkli ipler ile örülen model parmaksız, torba şeklini andıran bir şekilde tasarlanmıştır. kuyruk kısmı lastik örgü ile örülerek bilek kısmını kavrayacak şekilde tasarlanmış zikzak modeli verilmiş ve yüzgeç yerleri renkli boncuklar ile süslenmiştir. İster kendiniz için isterseniz de minik kızınız için örebileceğiniz bu gösterişli ve sevimli model çevrenizdekilerin dikkatini mutlaka çekecektir.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise, farklı tarzda giyinen genç kızlarımız ve sevimli minikler için çok şirin bir fare şeklinde örülen eldiven modeli. Şiş yardımı ile öreceğiniz eldiven de beyaz renkli sakallı ip ve normal ip kullanılarak tasarlanmış, ön kısmı üçgen şeklinde tasarlanan fare eldiven modeli daha sonra sakallı ip ile devam eden model de bilek kısmında tekrar normal ip kullanılarak bitirilmiş. Minik iki kulak, minik bir burun ve gözlerde boncuklar kullanılmıştır.