Örgü Süsleme Motifleri

Örgü Süsleme Motifleri

Motiflerde süsleme yapabileceğiniz fikir önerileri ile sizlerleyim, bu galerimizdeki motiflerden çeşitli süslemeler yapabilirsiniz.. Bebek kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz, battaniyeleriniz süsleyebilirsiniz, broşlar yapabilir toka taç ve saç bantları yapabilirsiniz..

Tığ İşi Ortanca Motifi Yapılışı
Pamuk ipliği beyaz, pembe, koyu pembe ve yeşil renklerde
Tığ
İnci
Tel kablo
Köşeli 4 adet çiçek dalını örerek bir çok çiçek motifi oluşturun, ortalarına inciler dikin ve dal olarak kullanacağınız bir telin etrafını sap olarak yeşil renkle örün..
Yuvarlak bir süngerin üzerine bu motifleri resimlerde gördüğünüz gibi ortanca çiçekleri yapıp boş bir vazonuza yerleştirin ve dekorasyonunuza renk katın..
Hercai Menekşe Yapımı
Rengarenk pamuk ipler
Tığ
Resimlerden yola çıkarak kolayca örebilirsiniz hercai menekşe havası için mor tonlarını tercih edin ki o havayı versin, ortadan sık iğne başlayacağınız menekşeyi resimlerdeki gibi önce büyük yapraklarını yaparak başlayın, sonra küçük yaprakları yaptıktan sonra üzerindeki açık rengi örün ve menekşe motifiniz hazır..
Beyaz Çiçek Yapımı
Beyaz pamuk iplik turuncu pamuk iplik
Tığ
Ortası için yeşil yün
4 çanak yaprak sık iğne olarak örülür, etrafı volanlaştırmak için çoğaltılarak 1 sıra geçilir orta kısmı püskü şeklinde turuncu ile yapılır..yeşil bir topak yerleştirilir çiçeğiniz hazır..

çiçek motifi

Aşağıdaki video yukarıdak çiçeği örmenize yardımcı olacaktır..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.