Örgü Şapka Motifi Aşamaları Tarifi

Öncelikle 3-4 zincir çekip yuva yapalım. İçine sık iğne ile dolduralım.Dolanarak ve artarak 5 sık iğne yapıyoruz.Sonra farklı renk ipten istenen uzunlukta zincir çekelim.(Daha sonra fiyonk bağlamak için)Çekilen zinciri örülen parçaya sık iğne ile etrafını geçip tekrar zincir çekelim.
şapka motifin aşamaları

  • Sonra ki sırada arasına 2 zincir çekmek suretiyle trabzan yapıyoruz. Sonra yapılan yuvalara 3 zincir ile yukarı çıkıp 3 trabzan yapıp tekrar zincir ile dibine batalım.Böylece bütün yuvalara aynı işlemi uygulayın.
  • Sonra farklı ipten zincir ile biritleri hazırlayalım.Üzerine 3’lü trabzan ile yuva yapıyoruz. Bir sonra ki sırayıda aynı şekilde yapıyoruz.

Örgü Şapka Kaşkol ve Eldiven Modelleri

Örgü Şapka Kaşkol ve Eldiven Modelleri

Bu galerimizde birbirinden güzel bere şapka atkı kaşkol ve eldiven modelleri ile sizlerleyim arkadaşlar..

Çok ince şişler kullanarak örebileceğiniz bu modelleri beğeneceksiniz..İlk modelimiz krem renkli kasket vari üzerine saç örgüsü dolama çiçek deseni verilmiş ayrıntısı ile şık bir bere modeli..

Gri tonlarının kullanıldığı üzerine çiçekleri kürklerle yapılmış çiçek ve dallarını göreceğiniz çok şık bir takım.. Kahverengi ve sütlü kahve tonlarının tonlarında örülen çiçeklerle süslenmiş üçlü takım.. Krem ile örülen siyah beyaz fiyonkla süslenip yerleştirilen bere, gri bere yan kısmı çiçeklerle süslenmiş, gri olarak tasarlanmış üçlü takım çiçeklerle süslenmiş, ön kısmı gri beyaz kaşkol ve bere, lastik olarak başlanmış haroşo olarak devam edilmiş bere ve pelerin, pembe ve grinin muhteşem uyumu ile kombinlenmiş çiçeklerle süslenmiş yine bir üçlü, gri şapka gümüş zımbalı ve katlı gülü ile dikkat çeken şapka modeli, gül kurusu lastik ve düz örgü ile tasarlanan şapka kaşkol ve eldiven modeli, kırmızı ters örgü ile örülmüş kaşkol be bere takımı çok hoş görünüyor, yine ters olarak örülen üzerine kocaman bir çiçek yerleştirilen şapka, siyah beyaz çizgili çiçek süslemeli şapka kaşkol ve eldiveni, lila şapka ve kaşkolu ve daha fazlası galerimizde..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Trend Bayan Örgü Modelleri

Günlük giyim de ve de özel günlerde şıklıkla giyebileceğiniz veya aksesuar olarak kıyafetleriniz ile kombine sağlayacak yeni sezonun en yeni örgü kıyafet modelleri arasında yerini şıklıkla alan örgü şal, elbise çanta takımları,  fular, bolero ve şapka modellerini bir arada bulabileceğiniz sayfamızda örgünün tüm örneklerini en güzel renklerde örülmüş olarak görme imkanınız var. Tığ  veya şiş ile örülebilecek ayrı ayrı modellerde yazlık ve kışlık olarak her mevsim kullanabileceğiniz örgü modellerini sizler için bir araya getirdik. Modellerimizi incelemeye geçtiğiniz de ilk olarak kasnakta örülen çiçek motifli beyaz renkli şal modeli sizi karşılıyor olacak. motiflerin hazırlanması oldukça kolay olan şal modeli dikdörtgen şekli ile de hem fular hem şal olarak da sizlere kullanım imkanı sunuyor. Kasnak da yapılmış olması nedeni ile de oldukça zarif ve kibar duran şal modelini özel günleriniz de dahi kullanabilirsiniz.
İkinci modelimiz ise spor bir örgü kazak modeli;geniş yuvarlak yaka olarak tasarlanan bluz modeli delikli acur modeli ile tasarlanırken etek kenarları kol ağızları fırfırlı pileli modeli ile farklılık yakalanmıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

Üçüncü modelimiz ise tığ ile örülmesi nedeni ile çok daha kolay örülen bluz hırka takımından oluşuyor. file modelli pembe ve beyaz renkli tasarlanan takımın etek kısımlarına verilen model ile basit bir takım olmaktan çıkmış, zarif ve şık bir hal almıştır. Etek uçlarına verilen modeli tunik hırkanın yarım kol ağızların da da görmek mümkün özellikle annelerimiz için oldukça güzel bir takım tasarlanmıştır. Hangi tarzda giyim tercihiniz olursa olsun sitemizde ve örgü sayfalarımızda sizin için sizin tarzınızı ve renginizi yansıtacak  mutlaka bir model bulacaksınız.

Örgü Çocuk Kıyafetleri Modası

Modayı takip edenlerin sadece biz bayanlar olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz bayanlar 😉  Minik kızlarımız bizden daha iyi birer moda takipçisi, onların seçerek aldığı kıyafetleri bir gözden geçirin bakalım, sezonun en yeni modelleri, en güzel renkleri ile tasarlanan kıyafetleri seçtiklerini göreceksiniz. Bizler de çocukların beğeneceğini düşündüğümüz en canlı renkler ile birbirinden şirin, sevimli sezonun trendleri arasına girmeyi çoktan başarmış örgü kıyafetleri bir araya getirdik ki siz anneler onların gardrobuna uygun en güzel kaliteli kıyafetleri kendi elleriniz ile örmenizi sağlamak için. Gelin yeni sezonun modern ve trend örgü çocuk kıyafeti modellerini yanınıza da minik kızlarınızı alarak incelemeye başlayalım.
İlk modelimiz, kız çocuklarının en çok sevdiği renklerden biri olan canlı bir pembe rengi il örülmüş üzerine baklava dilimi kabartma modeli verilerek tasarlanmış şık ve gösterişli bir örgü hırka modeli. Örneğimizi daha yakından incelersek   ana modelin düz örgü ile örüldüğü, kol ağızları, etek kısmı ve yuvarlak yakasının lastik örgü ile örüldüğünü görebiliyoruz, bunun dışında yuvarlak yaka seçimi yapılmış, beden kısmı düz örgü ile örülmüş ancak iki yandan yukarıdan aşağıya doğru kabartmalı bir şekilde küçük baklava dilimlerinin indiği güzel bir desen verilmiş. açık pembe papatya şekilli düğmeler ile de hırka tamamlanmış.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimize ise kızlarımızın bayılacağı ve üzerlerinden çıkarmayacağının garantisini tereddütsüz size verebilir. havlu ip ile örülen civciv sarısı renk ile örülen kapişonlu yelek modelimiz sevimli bir hayvan figürü ile tasarlanmış. kapişon üzerindeki kulaklar, ponpon ile yapılan minik bir burun ve iki küçük ponpon siyah renkli göz ile muhteşem bir tasarım olmuş. Tabi ki arka kısımdaki ponpon tavşan kuyruğunu da unutmamak gerek.

Örgü Çocuk Şapkaları

Örgü Çocuk Şapkaları

Bebek şapkalarından sonra şimdide çocuklarınız için örebileceğiniz şapka modellerini galerimize taşıdık ve birbirinden  güzel modelleri beğeninize sunuyoruz.. Baykuş desenli tığ işi siyah çocuk şapkası, beyaz şiş örgüsü çocuk beresi saç örgüsü desenleri ile, bordo şiş ile örülmüş saç örgülü ve kocaman gül motifli çocuk beresi, erkek çocuklar için çizgili ve düğme detaylı çizgili örgü çocuk atkı ve beresi, çizgili örgü kız çocuk beresi, yeşil ve krem renkli motifli çocuk şapkaları, kırcıllı yünle örülmüş kürk ve kırmızı düğme dikilmiş kulaklı çocuk şapkası, kahverengi örülmüş uçık pembe motiflerle süslenmiş çocuk şapkası,

 Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Krem kahve ayıcık desenli kulaklı çocuk beresi, Pembe kırcıllı iple örülmüş kedi şeklindeki kulaklı ve ponponlu çocuk şapkası, kırmızı gül motifli kasket, kız erkek çocuk bereleri, gri örülmüş gül motifli çocuk şapkası, kahve çocuk beresi polardan yapılmış bir gül ile süslenmiş, pembe kasket ve atkısı, mor ve pembenin kullanıldığı çocuk şapkası, erkek çocuk için örülen bere modeli çok espritüel bir model olmuş ağız kısmı açıkta kalacak şekilde şekilde devam edilmiş ve bir salak havası verilen model eminim herkesin dikkatini çekecektir.. Erkel çocuk için örülmüş ve üzerine gözlük deseni dikilmiş dikkat çeken başka bir şapka örneği de ve diğerlerini galerimizde sizlerde bu şık ve güzel modellerden yola çıkarak değişik fikirler edinebilirsiniz..

Örgü Bebek Şapkaları

Örgü Bebek Şapkaları

Minik afacanların şıklığı ve güzelliklerine güzellik ve şirinlik katmak için örebileceğimiz şapka, kaşkol ve berelerden oluşan galerimize hoş geldiniz hanımlar, şu anda bu sayfadaysanız eğer bu modellere bayılacaksınız..
Mavi ağırlıklı balık motifleri dikilmiş şık bebek şapkası.. Pembe olarak örülmüş üzerine beyazdan civciv motifi dikilmiş bebeğiniz için ideal bir bere.. Beyaz küçük saç örgülü örgü çilek görünümlü bebek şapkası.. Beyaz tığ işi pembe iki tonlu çiçek motifli bebek şapkası modeli de alternatif şık bir şapka.. Bordo şiş ile düz örgü olarak örülmüş tepe kısmına çileğin yapraklarının konulduğu ve üzerine inciler dikilmiş örgü bebek şapkası..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Çiçek motifli tığ ve şiş ile örülen bebek şapkaları, düz ve ters örgü tekniği ile örülmüş bebek şapkası, hayvan deseni şekli verilmiş kulaklı bebek şapkası, şiş ile örülüp üzerine kalp motifi dikilmiş bir bebek beresi, kırmızı örgü çiçek motifli şapka, kırmızı zemin kardan adamlı kulaklı örgü bebek şapkası, krem kalın saç örgülü bebek şapkası, lastik ve düz örgü ile ponponlu renkli bere, merserize tığ ile örülen ve baykuş şekli verilmiş dolgu bebek şapkası, pembe ve yeşil olarak şiş ile örülen ve motiflerle süslenmiş bere ve daha fazlası galerimizde göz atabilirsiniz..

Erkekler İçin Örgü Kazak Atkı ve Bere Modelleri

Zannetmeyin ki bayanlar sadece kendileri ve çocukları için örgü örüyorlar… Tabi ki babaları, erkek kardeşleri ve tabi ki eşleri için de birbirinden şık örgü kazak ve atkı bere modelleri mevcut ve bayanlarımız bu modelleri de takip ederek eşleri için beğendikleri modelleri örmekten vazgeçmiyorlar. İster orta yaş isterseniz de ileri yaşlarda olun örgü giyimi tercih etmekten asla vaz geçmeyeceksiniz, erkekler içinde yeni sezon modellerini takip eden bayanlar için hazırladığımız yılbaşı yaklaşırken en güzel hediyeleri sevdiklerine verebilecekleri, kendi el emeği göz nuru en değerli hediyeleri olacak örgü erkek kazak ve atkı bere modellerinde sıra.
İlk modelimiz; Erkeklerin en çok kullandığı klasikleşmiş bir renk tonu ile örülmüş açık mavi renkli örgü kazak örneğimiz; v yakalı olarak tasarlanmış, bedenin orta kısmına ve aynı şekilde kollarında orta kısmına yukardan aşağıya doğru saç örgüsü modeli verilerek tasarlanmış yakışıklı beyler için yerinde bir model ile tasarlanmış. Yakanın v kısmı kol ağızları ve kazağın etek kısmında olması gereken lastik örgü deseni çok şık bir şekilde buralarda da kullanılmış.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz ise yirmi beş otuz beş yaşları arasında ki gençler için tasarlanmış oldukça seksi bir kazak modeli; beyaz renk ile örülen kazak, boğazlı, ters düz örgü ve saç örgüsü desenleri ile tasarlanmış. Bedeni saran spor bir örgü erkek kazak modeli. Reklam kol olarak tasarlanmış ve reklam kol verelin kısıma çapraz olarak saç örgüsü ve iki göğüs arasına da saç örgüsü modeli kısa boyda verilmiştir. Aynı şekilde kol üst kısmının ortasında da saç örgüsü modeli ile desenlendirilmiş olan örgü erkek kazağı çok şık olmuş.

Örgü Boyun bağları ve Eşarplar

Örgü Boyun bağları ve Eşarplar

Bu yazımızda ve galerimizde kaşkol atkı yada eşarp olarak kullanabileceğiniz çok şık örgü modelleri var.. Kışın illaki boynumuzu sıcak tutması açısından illaki bir kaşkol kullanırız bunlar hazır değilde el emeği olsun istiyorsanız ve örgü örmekten de hoşlanıyorsanız tam size göre modeller, ister kolaya kaçıp basit bir model yapın yada şık ve alımlı olsun istiyorsanız zor ve şık bir modeli seçin..
İlk modelimiz pastel tonlu uzun ve kalın şiş ile örülmüş ajur yaprak desenli bir atkı hazırlarına taş çıkaracak nitelikte güzel..
Kırcıllı iple örülen boyun şık bir boyun bağı ne uzun nede kısa mantolorunuzla ideal bir seçenek..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Çeşitli renklerle örebileceğiniz boyunluklarda kolay ve bir gecede bile örüp kullanabileceğiniz kadar kolay ve şık örnekler..
Şişlerle örülmüş krem üzerine renkli çiçeklerin işlendiği pelerin omuzlarınızı sıcak tutacaktır..
Gri örgü bir kez bağlanmış ve şık bir broşla süslenmiş eşarp olarak kullanabileceğiniz şık bir model..
Saçaklı omzunuzu ısıtacak bir o kadar da şık görünmenizi sağlayacak dikdörtgen olarak örülmüş ve dikilmiş model de farklı ve değişik bir alternatif olarak örülebilir..
Pembe ponponlu şiş ile örülmüş düz örgü ve saç örgüsü kullanılan boyunluk modeli de şık ve göz alıcı bir model..
Daha fazlasını galerimizde görebilir ve fikir edinebilirsiniz..

Yeni Bayan Tığ İşi Örgü Atkı ve Şapka Modelleri

Yeni sezonun en çok dikkat çeken örgü bayan atkı ve şapka modelleri ile hem yazlık hem kışlık kullanım imkanı sağlayan modeller, hem de aksesuar olarak da kullanabileceğiniz en yeni örgü atkı, şapka ve bere modelleri ile tarzınızı, ışığınızı ve zevkinizi yansıtabilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Modanın takipçisi olan bayanlarımız örgü konusunda oldukça fazla bilgiye sahipler, kış ayına girmemiz sebebi ile de artık giyim modellerinde ağırlık örgüye verildi, bunu da fırsat bilen örgücü hanımlar yeni modeller peşine de düştüler, işte sizlere en yeni modelleri ile bayan örgü atkı ve şapka örnekleri, yeni fikirler alabilir, yeni modelleri inceleyebilirsiniz böylece kendi modelinizi kendi modanızı da tasarlama imkanı bulabilirsiniz.
İlk modelimiz; açık toprak renkli,  torba şekilli, delikli yaprak desenli şık bir örgü şapka modeli, tepeden başlanılarak şiş ile örülen şapka modelimiz alın bölgesine gelindiğinde torba şeklini vermek için lastik örgü tekniği ile şapka kenarları daraltılarak tasarlanmış spor giyim için de klasik giyim içinde uygun şık bir şapka modeli.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Şapkası tığ ile atkısı şiş il örülen kar beyaz renkli bir atkı ve bere takımı modeli var sırada; tığ ile dilim dilim örülmüş  şekli verilen şapka modelimiz sade bir model olarak gözükse de yine tığ ile örülerek üzerine dikilen yaprak ve üzeri ince işlemeli beyaz gül motifi tüm sadeliği bozarak oldukça gösterişli ve dikkat çekici bir tasarım olmasına yol açmıştır. Şiş ile örülen atkı modelinde ise saç örgüsü ve kabartma baklava dilimi kullanılmış ve boyu kısa tutulmuştur. Siz de kendi el emeği ve göz nuru verdiğiniz örgü atkı şapka modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz.