Kırmızı Küçük Papatya Modeli Aşamaları ile Tarifi

kırmızı papatya motifi aşamaları

  •  Motifimiz  için orta boy bir halka kullanalım.
  • Halkamızın içine 30 tane 2’li trabzan yapalım.Daha sonra diğer renk ip ile 3 zincir çekip yanına 4 trabzan yapıp 3 zincir ile dibine batalım.Böylece 5 tane yaprak oluşturalım.
  • Sonra farklı renk ile 2 yaprağın arasından 5 zincir çekip yaprağın tam orta noktasına batın ve yhanına 3 zincir çekmek suretiyle 3 tan pupucuk yapalım.Tekrar zincir çekerek 2 yaprağın arasına batın. Diğer yapraklara da aynı işlemi uygulayıp motifi bitirelim.

Harika Renkli Yuvarlak Danteller

Harika Renkli Yuvarlak Danteller

Birbirinden güzel tığ işi renkli dantel modelleri ile sizlerleyiz.. Genellikle yuvarlak olarak örülen sehpa örtüsü ya da oda takımı havasındaki renkli danteller galerimizde sizleri bekliyor..
İlk modelimizde yeşil dantel ipi ile örülen incilerle süslenmiş şık bir sehpa örtüsü deseni ise bir çam ağacı ortadan başlayarak örebileceğiniz bu dantel orta kolaylık seviyesinde..
Bir diğer model de kalp deseni işlenmiş sık iğne ile içlerine yeşil dallar pembe ve mor çiçeklerle süslenen dantel biraz beceri isteyen bir model..
Ortası beyaz olarak danteli kenarları hercai menekşe çiçeği desenli motifler eklenerek devam edilen rengarenk menekşeli bir dantel örneği..
Kardan adam örülmüş yuvarlak danteller kimisinin ortası yeşil etrafında kardan adamlar, beyazdan melekler, nasıl örebileceğinizi gösteren numaralandırılmış bir resimde mevcut ama kolayca örmek isterseniz örebilirsiniz.. Beyaz ve lilanın kullanıldığı kelebek desenli yuvarlak dantel modeli beceri derecesi zor denilebilecek bir model.. Yeşil ortası katlı güllü dantelde oda takımları için ideal görünüyor, yine kolayca örebilirsiniz..
Pembe tonlarında katlı güller yeşil sık iğneli dalları ile harika bir yuvarlak renkli dantel daha..
Beyaz ortası ve kenarlarında mor salkım üzümleri ve yeşil dalları ile şık bir model ortaya çıkmış, zor bir model üzüm salkımları için zorlar gibime geliyor..
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Harika Dantel Örnekleri

Harika Dantel Örnekleri

En güzel havlu kenarları, sehpa örtüleri, masa örtüleri, oda takımları, perdeler, yastıklar,fiskos masaları, renkli danteller, uç dantelleri, bardak altlıkları ve rengarenk motifli dantelleri bir arada göreceksiniz.. İlk modelimiz harika bir uç danteli modern gül motifli havlu kenarı olarakda kullanabileceğiniz bir dantel örneği, bir diğer modelimiz ise beyaz kenarları renkli dantelli oda takımı da yapabileceğiniz sehpa örtüsü danteli, masalarınızın üzerine yapabileceğiniz kumaşın kenarına işlenmiş altın yaldızlı harika gül motifli dantel örneği şıklığınıza şıklık katacaktır, ince dantel ipliği ile örebileceğiniz dantel örneğinden harika bir oda takımı yapabilirsiniz, perdelerinizin ucuna iki renkli dantel ipliği ile motiflerle perde ucu ve perde tutmalığı yapabilirsiniz, yine beyaz dantel ipliği ile yapabileceğiniz gibi farklı renkli dantel ipleri kullanarak örebileceğiniz yuvarlak yastık ve kırlentler örebilir dekorasyonunuza renk katabilirsiniz, yuvarlak fiskos örtüsü de ince dantel ipi ile örülmüş şık bir model, rengarenk kenarları süslenmiş bir örtüyü istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz, yine şık bir uç danteli örneğini istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz, pembe kenar kısımları ile çiçek motifleri ile örülen irili ufaklı oval örtüleri de oda takımı olarak örebilirsiniz, ince dantel ipi ile çiçekli motiflerle yapılan sehpa örtüsü, renkli çiçeklerle yapılan danteller ve daha fazlası galerimizde..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

En Güzel Dantel Örgü Hobi Dünyası Modelleri

Bayanlar tarafından tabiri caiz ise dört gözle beklenen yeni bir örgü hobi dünyası sayfası ile tekrar birlikteyiz, bu sayfamızı özellikle dantel örgü hobi dünyası olarak kategorileştirdim ve sizlere sadece dantelden örülmüş birbirinden şık ve gösterişli, renk renk ve değişik modelleri ile yine sizin beğeninizi kazanacak yeni ve farklı modelleri bir araya getirmeye çalıştım. Yine bu sayfada evinizde dekorasyon için kullanabileceğiniz farklı dantel modelleri ve aynı zamanda kendi üzerinizde de aksesuar olarak kullanabileceğiniz çok farklı dantel modellerini bir arada bulabileceksiniz; dantel çizme kılıfı modelleri,  dantel iğnelikler, dantel yakalıklar, dantel eldivenler, dantel havlu kenarı işlemeleri ve sizinde en çok dikkatinizi çekecek olan dantel yengeç şekli ile hazırlanmış ev dekorasyonunda kullanacağınız dantel yengeç ile sayfamız yine en yeni modeller ile dikkatleri çekecektir. İlk modelimiz, vizon renkli dantel yuvarlak bir sehpa örtüsü modeli, sehpa diyorum ama siz bu modelimizi rengini değiştirerek isterseniz yatak odası takımı isterseniz de vitrin takımı olarak da tasarlayabilirsiniz. ortası örüldükten sonra kenarlarına yine küçük yuvarlak çiçek motifleri ayrı ayrı örülerek birleştirilmiştir.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz ise benim yedi sekiz yaşlarında ilk olarak anneannemin evinde gördüğüm üç gözlü bir dantel kirbit kutusu, iğnelik  olarak kullandığı aynı zaman da duvar süsü olarak da kullanım imkanı sunan çok şık bir dantel modeli. File modeli ile tığ ile örülen ceplerin kenarlarına yeşil iple tığlama yapılan ve yeşil küçük çiçek motifleri ile süslenen ayrıca altına da püsküller yapılan çok kullanım şekli ve amacı sunan yeni dekoratif dantel modeli örneklerimiz arasında. Dantelin artık sandıklardan çıktığı bu yıllarda dantele özlem ve moda haline gelmesi ile değişik şekiller alması kaçınılmaz oldu. sizlerde ev dekorasyonunuzda şıklıkla kullanabileceğiniz en yeni dantel modellerinden kendi tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Dantel El İşi Hobi Dünyası

 Yeni sezon örgü hobi dünyası modelleri sayfamız da renkl ve beyaz dantel modellerini bir araya getirdik, dantelin artık kıyafetlerimize kadar kullanıldığı bu yıllarda her yer dantel modelleri ile renklendirilmek istenirken yeni modellerde talepler doğrultusunda her geçen gün artıyor. İlk modelimiz de bahsettiğim bu yeni dantel modelleri arasında olan kenarları köşeli uzun masa veya sehpalarımız da kullanabileceğimiz bir örtü modeli. o kadar şık ve zarif bir görüntü içinde ki herkesin masasının üzerinde olması gerekiyor bence.
İkinci modelimiz ise iğde ağacı yapraklarının modeli verilmiş ara ara çiçek motifleri ile süslenmiş etrafı iki kat tığlanarak gölgelendirilmiş renkli ve gösterişli bir fiskos masası örtüsü örneği. Özellikle bahçe dekorasyonunda veya balkon dekorasyonunda uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz bu model ortamın havasını değiştirecek. Diğer modelimiz ise ince işliği sayesinde iğne oyası görüntüsüne bürünen zarif bir yuvarlak masa örtüsü ve ya boyutlarını küçülterek vitrin takımı, yatak odası takımı haline gelebilecek çok amaçlı yeni bir model. zikzak desenleri ile örtünün etrafı da zikzak şeklinde bitirilmiş.
Modellerin büyük hal ini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer dantel modelimiz ise yine yuvarlak bir masa örtüsü şeklinde tasarlanmış ama siz bu modeli vitrin takımı yada yatak  odası takımı olarak da kullanabilirsiniz, hatta fiskos masası örtüsü şeklini bile almaya uygun olan modelimizin çevresi katlı yaprak şeklinde tasarlanmış, ortada yıldız şeklinde küçük bir çiçek motifi örülerek etrafı deseni ile dolanarak hazırlanmış güzel bir dantel modeli çalışması. Eteklerden bluzlara şallardan yakalıklara bir çok yerde hayatımıza giren ve aksesuar olarak kullanılan dantel modelleri evlerimize de gelin muamelesi yaparak güzelleştirmeye devam ediyor, modasını asla kaybetmeyecek olan dantel modelleri her yerde karşımıza çıkıyor.

Birbirinden Güzel Örgü Örnekleri

Örgü geceliklerden, örgü gelinliklere, kurdele işi bere modellerine, kırlent işleme modellerine, örgü dantel çanta modellerine kadar bir çok farklı örgü modeli bulabileceğiniz yeni bir örgü hobi dünyası sayfası ile  örgü tutkunları ve örgüde yaratıcılık yeni tasarımlar isteyen bayanlarımız için bir aradayız. Bu sayfamızda en çok ilgimi çeken ve farklı bulduğum modeller arasında oldukça seksi ve iddialı gecelik modelleri ve muhteşem bir gelinlik modeli var, bahsettiğim modelleri görünce sizinde ilginizi çekeceğine eminim. Hayatımızda örgünün artık sadece kıyafetlerimiz de olmaması siz yaratıcı hanımlar sayesinde oldu, artık her yerde örgü ile tasarlanmış örgüden bir şeyler katılmış aksesuarlar süs eşyaları mevcut. İlk modelimiz oldukça farklı bir tasarım ile hazırlanan elbise modeli, dikiş dikmeyi ve örgü örmeyi aynı zamanda da muhteşem tasarılar da kıyafetler tasarlamayı bile üreten bayanların tasarladığı bir model. kumaştan hazırlanan bir elbise ve ara ara örgüden de destek alarak tamamlanan dekolteli boyundan bağcıklı saten kumaş ve örgü ile birleştirilen şık bir gece elbisesi modeli sizlerle.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz de ise örgü bir çanta ve çantası ile uyumlu örgü bir fular var; tahta kulp kullanılan, alt ve yan taraflarına kırmızı renkli püsküller takılan spor ve klasik giyim içinde uygun olan renkli ipler ile desenlendirilmiş şık bir çanta, kolye şeklinde tasarlanan uzun bir fular modeli yine kırmızı renkli ip ile örülmüş. Kendi kıyafet ve aksesuarlarınızı modaya uygun modern ve şık olarak tasarlamak örmek yeteneklerinize ve hayal gücünüze bağlı hanımlar, gördüğüm bu modellerin bir bayan elinden çıktığı şüphesiz, peki sizin hayalleriniz sizi nereye götürmek istiyor, hayallerinizin peşine takılın, kendiniz tasarlayın, kendiniz yaratın…

Dantel Örgü Bayan Hırka Modelleri

Dantel örnekleri evlerimizi süslemeyi bitirdikten sonra kullanım alanını genişletmeye tüm hızıyla devam ediyor, son zamanlarda kıyafetlerimiz üzerinde de kendini gösteren dantel modelleri bizleri de bir gelin gibi süslüyor. Şık, zarif ve gösterişli modelleri ile hazırladığımız dantel örgü bayan hırka modelleri sayfamızdaki örnekleri gördüğünüzde yok böyle bir güzellik diyeceğinizden eminim. Tarzınızı ve zevkinizi, renklerinizi dantelin zarifliği ile yansıtacağınız en yeni örgü dantel hırka modelleri. İlk modelimiz biz haklı çıkarmak için elinden geleni yapmış bir model. Bembeyaz bir gelin gibi ince işçiliği ile karşımızda; ince yünlü ip ile örülen hırka modelimiz büyüklü küçüklü çiçek ve halka motifleri ile hazırlanmış uzun kollu, iki önden çapraz geçirilerek birleştirilen v yakalı çok zarif ve modern bir dantel örgü hırka modeli.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz ise göbek üstü şekli ve iki uçtan örülmüş kemeri ile spor bir hırka modeli; zik zak şeklindeki delikli acur modeli ile örülen mini hırka modelimizin yaka kenarları kalp şeklindeki boncuklar ile süslenmiştir. Kolları dirseklerden biraz daha aşağı da hırkanın ana örneği ile örülmüş, spor giyim tarzında kullanılabilecek veya sahil kenarlarında bikini üstün de kullanabileceğiniz gösterişli ve kibar bir örgü hırka modeli. Üçüncü modelimiz ise yine dantel örneklerinden yağmur damlası modeli ile örülmüş iki ön tarafı motifler ile hazırlanmış önden düğmeli kısa kollu krem renkli yine derya baykal spor bir dantel örgü hırka modeli,  Tığ ile örülen yuvarlak yakalı hırka modelini genç kızlarımız  bile rahatlıkla örebilir, onlarda kendi tarzlarını ve modalarını yansıtabilirler. İlk modelimiz kadar olmasa da hafif göbek sütü şekli ile kotlarınızın üstünde şık bir görüntü sağlayacak örgü dantel modelli bayan hırka örnekleri en yeni modelleri ile zevkinize sunuluyor.

Örgü Hobi Dünyası Dantel Modelleri

Dantel örmek ayrı bir zevk ayrı bir emektir, örgü örmekten daha fazla emek ve göz nuru istediği tüm bayanlar tarafından bilinen bir ayrıntı, bunun nedeni daha ince ve zarif modellerin örülmesidir. ama evinizin her köşesinde bir gelin edasında süzülüşlerini görmek ören kişilere büyük bir zevk verir, örgü gibi dantel de evinizin her köşesinde kendini gösteriyor, vitrinlerde, sehpa üstlerinde, masalarda, yatak odalarında, mutfaklarda, oturma odalarında, tv ünitelerinde kırlent ve yastıklarda daha  da ayrıntıya  girecek olursak havlu ve çarşaflar da gecelikler de, yakalıklar da……. daha nerelerde nerelerde…. Masa üstlerinden kırlentlerinize kadar kendini özenle gösterecek ve hissettirecek dantel modelleri hobi dünyası sayfamızda kendini gösteriyor. İlk modelimiz otuzlu ve üstü yaşlarda olan bayanların çok yakından bildiği dantel önlük yakalarının daha geniş ve süslü modelleri ile örülmüş bayan dantel yaka modelleri, artık bir aksesuar olarak kullanılıyor. Çiçek motifleri ile örneklendirilmiş oldukça gösterişli ve emek isteyen ince iş olan bu dantel yakalık modelini sizlerde istediğiniz kıyafetiniz ile uyumlu bir şekilde kullanabilir, çocukluğunuza dönebilirsiniz 😉
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimizde de farklı bir dantel yakalık modeli var; ilk modelimiz yuvarlak yakalık şeklinde örülmüştü bu modelimiz ise v yakalık şeklinde örülmüş şık bir model. baklava dilimleri ve çiçek motifleri örneği ile örülen dantel yakalık bir inci kolye edasında boynunuzda dikkatleri çekiyor. Fiskos masalarından renkli masa örtülerine kırlent işlemelerinden dantellere kadar bir çok değişik dantel modelini bulabileceğiniz hobi dünyası sayfamız  ile sizi baş başa bırakıyorum ki modelleri daha rahat inceleme fırsatını bulabilesiniz, modellerden daha da farklı modeller tasarlamak olan hobi dünyası sayfamızın amacına uygun yeni ve kendinize ait olan tasarımlarla karşılaşmak umuduyla, iyi örgüler hanımlar.

Dantel ve Kaneviçe İşleme Modelleri

Bayanların el emeği göz nuru ile zevkle ördükleri bir diğer kategori de ise dantel ve kaneviçe işleme olduğu biliniyor, en az örgü örmek kadar zevkli olan bayanların kendilerini süslemek dışında en büyük hobilerinden biri de evlerini süslemektir işte bu nokta da muhteşem danteller ve işleme modelleri akla geliyor; yatak odalarından salonlarına mutfaklardan ev duvarlarına kadar birçok yeri danteller ile süslemek, işleme il tablolar oluşturmak bayanların en büyük uğraşları arasında… Siz de yeni dantel ve kaneviçe işleme modellerini görmek ve evinizin görüntü dekorunu değiştirmek istiyorsanız çok güzel modellerde yani fikirler sizlerle. İlk modelimiz dantel bir kırlent kılıfı modeli; bahçelerimizde koltuklarınızı renklendirecek yada salon takımlarınıza ayrı bir hava katacak olan dantel kırlent kılıfı modeli üç adet beyaz büyük gül deseninden oluşuyor, kenarları minik bahar çiçekleri ile süslenmiş fırfırlı kumaş ile tasarlanan çok güzel bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer modelimiz ise çok farklı ve renkli bir boncuk işleme tablo modeli, tablo diyorum ama modelimizde tablo olarak kullanılmış sizler isterseniz yastıklarınıza havlularınıza hatta kıyafetlerinizin yakalarına bile bu modeli işleyebilirsiniz. dediğim gibi hanımlar fikir bizden yeni tasarımlar oluşturmak sizden;) Üçüncü modelimiz dantel fiskos masası örtüsü modeli; iki ayrı modelden oluşan dantel fiskos masası modelinde ilk önce büyük bir baklava dilimi şeklindeki gül desenli parçayı örmeli, daha sonra bu modelleri birleştirerek arada boş kalan üçgen köşelere örümcek ağı modeli ile motifler örerek, örmeye başlarken birleştirerek tamamlayabilirsiniz. Dostlarınız ile içeceğiniz kahve yada çaylarınızı bu dantel fiskos masası örneği üzerinde ikram edebilir, hem marifetleriniz hem de evinize ve misafirlerinize verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.