Kanevice İşleme Modelleri

Kaneviçe işleme tekniği aslında taa anneannelerimizin kızlık dönemlerine çeyiz hazırlama dönemlerine hatta daha da ilerisinde dayanan uzun bir geçmişi olan bir işleme modelidir. Dantelin çok yaygın olmadığı zamanlar da bile var olan kaneviçe işleme çeyizlik eşyaların hemen hepsinde kullanılıyormuş. Kaneviçe işleme seccadeler, etekler, sandık örtüleri, masa örtüleri, mutfak peçete takımları, duvar süsü işleme tablo modelleri, kuşlar, kediler, güller…… Günümüz de ise kaneviçe işlemelerinin kullanım yeri ve modelleri daha da bir arttı yeni tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. büyük bir bölümünü kaneviçe işleme modellerine ayırdığımız örgü hobi dünyası sayfamızda kaneviçe tutkunlarının çok mutlu olacaklarını yeni modeller ile karşılaşacaklarına eminim. İlk modelimiz kaneviçe üzerine tığ ile örülen küçük örgü motiflerin muntazam bir şekilde dikilmesi ile kullanım yeri ve şekli size bırakılan kaneviçe ve örgünün muhteşem uyumu ve görüntü ile karşınızda sizin belirleyeceğiniz kullanım alanını bekliyor. İkinci modelimiz de de aynı şekilde tığ ile örülen örgü çiçek motifleri ve saksı şeklinde örülen bir motifin kaneviçe üzerine muntazam bir şekilde yerleştirilerek ortaya çıkan tablo modelimiz bizleri karşılıyor.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer modelimiz de ise kaneviçe işleme fiskos masası örtüsü modeli var; rengarenk gül desenleri işlenen kaneviçe ilk bakışta bir gül bahçesini izliyormuşuz gibi bir izlenim katıyor. o kadar özenli ve zevkle işlendiği belli olan kaneviçe işleme fiskos masanı örtüsü modeli gerçekten büyük emek istiyor bayanlar. Örgü ve dantel örmekten çok daha zor olduğu herkes tarafından bilinen kaneviçe işleme tamamen göz nuru olarak kendini gösteriyor. Toplu iğne topuzu kadar küçük olan kaneviçe delikleri üzerine işlenen onlarca renk ile bu kadar güzel modeller tasarlamak bunları yaratmak içine girildiğinde ne kadar zor bir iş olduğunu gösteriyor.

Dantel ve Kaneviçe İşleme Modelleri

Bayanların el emeği göz nuru ile zevkle ördükleri bir diğer kategori de ise dantel ve kaneviçe işleme olduğu biliniyor, en az örgü örmek kadar zevkli olan bayanların kendilerini süslemek dışında en büyük hobilerinden biri de evlerini süslemektir işte bu nokta da muhteşem danteller ve işleme modelleri akla geliyor; yatak odalarından salonlarına mutfaklardan ev duvarlarına kadar birçok yeri danteller ile süslemek, işleme il tablolar oluşturmak bayanların en büyük uğraşları arasında… Siz de yeni dantel ve kaneviçe işleme modellerini görmek ve evinizin görüntü dekorunu değiştirmek istiyorsanız çok güzel modellerde yani fikirler sizlerle. İlk modelimiz dantel bir kırlent kılıfı modeli; bahçelerimizde koltuklarınızı renklendirecek yada salon takımlarınıza ayrı bir hava katacak olan dantel kırlent kılıfı modeli üç adet beyaz büyük gül deseninden oluşuyor, kenarları minik bahar çiçekleri ile süslenmiş fırfırlı kumaş ile tasarlanan çok güzel bir model.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer modelimiz ise çok farklı ve renkli bir boncuk işleme tablo modeli, tablo diyorum ama modelimizde tablo olarak kullanılmış sizler isterseniz yastıklarınıza havlularınıza hatta kıyafetlerinizin yakalarına bile bu modeli işleyebilirsiniz. dediğim gibi hanımlar fikir bizden yeni tasarımlar oluşturmak sizden;) Üçüncü modelimiz dantel fiskos masası örtüsü modeli; iki ayrı modelden oluşan dantel fiskos masası modelinde ilk önce büyük bir baklava dilimi şeklindeki gül desenli parçayı örmeli, daha sonra bu modelleri birleştirerek arada boş kalan üçgen köşelere örümcek ağı modeli ile motifler örerek, örmeye başlarken birleştirerek tamamlayabilirsiniz. Dostlarınız ile içeceğiniz kahve yada çaylarınızı bu dantel fiskos masası örneği üzerinde ikram edebilir, hem marifetleriniz hem de evinize ve misafirlerinize verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.