Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Tarifi

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli:  
Dikdörtgen şeklinde tığ ile örülen şal modelinde birbirine geçirilmiş zincirler şeklinde model oluşturulmaktadır. Ebruli renk seçeneği ile örülen şal modelin de şal uçlarından sarkıtılan püsküller ise kendi içinde ayrı bir model oluşturmaktadır. İç içe girmiş zincir modeli şeklindeki şalın aralarda kalan bölümlerine ise küçük çiçek motifleri örülerek dikilmiştir. Örülmesi sizleri biraz zorlayacaktır ancak güzelliği buna değecek olan ebruli oval motifli dikdörtgen şal modelini omuzlarından indirmeyeceksiniz.

Malzemeler:
Model Adı:Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli
Zorluk Derecesi: zor
Tığ Numarası: 3
Gerekli Malzemeler: Nako Moher Special 
Renk Numarası:  80474 – 4 yumak
Örgü Şekli: Trabzan, sık iğne, zincir, trabzanlı pıtırcık oyası

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli
YAPILIŞI:
Motif motif örülecek olan şal örneğimizde iki farklı motif modeli bulunmaktadır: bu modelleri ise ayrıntılı olarak diyagram üzerinde göreceksiniz.
İlk motifimiz için 1 nolu diyagram modeli uygulanarak örülecektir.

İkinci motifimiz de ise 1 nolu diyagrama başlarken; çekilen 10 adet zincir ilk ördüğümüz motif örneğinin ortasından geçilerek birleştirilir.  Örgüye devam ederken sonraki sıralarda ise yine 1 nolu diyagram uygulanır ve 1 adet motif bitirilmiş olur. 1 ve 2 inci bölümler örülerek toplam da altmış adet motif yapılır.   Üçüncü sıra örülürken şemada gösterildiği gibi motifler birbirine eklenir. motifleri birbirine eklediğimiz orta sıra da oluşan boşluklara 2 nolu diyagram da ki model uygulanır. şalın her iki tarafına 3 cm ara ile 3 nolu diyagram uygulanarak şal etrafına püsküller örülür.

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli diyagram şeması

Ebruli Oval Motifli Dikdörtgen Örgü Şal Modeli şeması