Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli

Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli Açıklamalı Örnek Anlatımı: Kız bebekleri ve bedeni büyültülerek tasarlayacağınız çocuk bolero modeli olarak da örebileceğiniz çok şık ve yeni bir örgü bolero tasarımı anlatımlı ve model şemalı olarak örgü sever bayanlarımız için trend bebek örgü modelleri arasındadır.

Malzemeler:
Model Adı: Haraşo Desenli Renkli Bebek Bolero Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Lolipop  80433
Renk Numarası:  80433 – 2 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo
Aksesuar: 1 adet kemer düğme
haraşo desenli renkli bebek bolero modeli
Yapılışı:
ARKA ve ÖN: Bolero modelimiz tek parça halinde bir bütün olarak örülecektir. Arka ve ön bedenleri örmeye Nako lolipop 80433 renk nolu iplik ile 56 ilmek örülerek başlanır ve 5 diş haraşo ile devam edilir. Devamında aynı iplik ile 4 sıra düz örgü,, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, … şeklinde örülerek devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanarak ortadaki 16 ilmek kesilir ve toplam 40 ilmek kalır. her iki tarafta kalan 20 şer ilmek ile örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo modeli ile örülerek çıkılır, Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra ara ile 6 defa 6 ilmek haraşo modeli örülür, 1 ilmek artırılarak 26 ilmeğe kadar çıkılır.
Sonraki sırada da aynı şekilde artırılan 6 ilmek bir defada kesilir.  modelde ki haraşo sırasına gelindiğinde haraşo modeli örülürken bir defa ön ortasından başlanılarak 17 ilmek örülür ve geri dönülerek 17 ilmek daha örülerek en baş sıraya gelinir. Modeldeki düz sıralar örülürken de 15 ilmek düz örülür, geri dönülür, 15 ilmek daha düz örülüp en başa gelinir. Bu şekilde örülen 24 cm den sonra kol evi oluşturulur ve 20 ilmek bir defada kesilerek bolero beden kısmı bitirilir. Diğer taraf da bu anlatıma uygun şekilde örülür.

 KOLLAR: İki kol içinde aynı anlatım uygulanacaktır, kolları örmek için 32 ilmek çekilerek başlanır ve 5 diş haraşo modeli örülür, Örgüye 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, …. şeklinde devam  edilir. Her iki taraftan da 5 sıra ara ile 4 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplam da 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1 er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde olarak kesilir. Şiş de kalan 4 ilmek ile bitirilir.
haraşo desenli renkli bebek bolero modeli şeması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.