Bebek Patik Tabanı Tarifi

Bebek Patik Tabanı Tarifi
Çok merak edilerek sorulan sorulardan bir taneside biz bu tabanı oluşturamadık nasıl örülüyor bu taban sorusu.. Bende bu yazımda bebek patiğinin tabanını nasıl oluşturacağınızı göstermek istiyorum sizlere.. Büyüterek büyük patik ve çetiklerinde de kullanabilirsiniz.
1 yaşa uygun olan bir tabanı sizlerle paylaşacağım siz duruma göre büyütüp küçültebilirsiniz..
21 numara patik tabanı yapılışı
Malzemeler
Nako pırlanta yün
Tığ 0 numara
20 tane zincir çekelim.. ilk zincirin dibine 2 tane trabzan yapalım.. 13 tane yalancı trabzan örelim 5 tane normal tranzan yapalım son zincirin dibine 7 tane tarbzan yapın..
Geriye dönmeden diğer tarafınıda 5 normal trabzan ve 13 yalancı trabzan şeklinde doldurarak kendi etrafında dönelim.. Sona yine 2 tane trabzan yaparak ilk sırayı bitirelim..
3 zincir çekerek kendi etrafında dönmeye devam edelim ilk zincirin dibine yine 2 tane trabzan yaparak başlayalım yanındaki göze yine 2 tane yanındaki göze yine 2 tane yaparak çoğaltmış olalım 7 dolğu yaptığımız yere gelene kadan normal trabzan olarak örün..
7 dolgu yaptığımız kısımdaki her yuvaya çitf batarak devam edin, normal yerleri 2 li trabzan olarak örün ve diğer çoğaltma köşesine kadar o şekilde örün.. O çoğaltma köşesinde de yine çoğaltmalarınızı yaparak o turuda bitirin..
Son sıraya gelindiğinde ise artırma kısımlarına bu sefer 1 yuvaya çift bir yuvaya tek batarak devam ediyoruz. aradaki düzleri 2 li trabzan olarak normal örün ve artırmaları bir yuvaya çift bir yuvaya tek batarak devam ettirin ve bitirin..
Patiğin tabanı oluşmuş oldu..

tığ işi bebek patik tabanı nasıl örülür
Aşağıdaki videoda siz bu konuda yardımcı olacaktır..