Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Tarifi

 Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli

Fuşya renkli çatlak kahve örneği ile örülmüş çok şeker bir kız çocuk hırka modeli var karşımız da, geniş yuvarlak yaka modeli ile de genel de boğaza yapışan yuvarlak yaka kıyafetleri pek sevmeyen çocuklar için tasarlandığını apacık belli eden hırka modeli o kadar şık ve gösterişli ki bileğine güvenen bayanlar kendileri için de örebilir, kızları ile takım giyebilirler.

Malzemeler:
Model Adı: Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Bebe 100
Renk Numarası: 236 – 2  yumak, 
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, ajur modeli, haraşo, çatlak kahve örneği
Aksesuar: 4 adet düğme

Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:
Hırkanın örülmesine Roba kısmından başlayarak 112 ilmek çekilerek 2 diş haraşo örgü modeli le devam edilir. İlmekler ön ortasından itibaren; 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz…şeklinde örülür. 3 düz ilmeklere çatlak kahve örneği uygulanarak ters örülen ilmeklerden  2 sıra arayla 7 defa 1’er ilmek artış yapılır ve artış yapılan ilmekler ters örgü yapılır. Beden boyu 12 cm e kadar örülerek 42’şer ilmek ön bedenler için, 48’er ilmek kollar için, 69 ilmek arka beden için ayrılır.

Kol Yapılışı:

İki adet olarak öreceğimiz kol parçalarında iki parça için de aynı model uygulanacaktır. Kollar örülürken kol evi için her iki taraftan 3’er ilmek artış yapılır. Kol boyu 30 cm e kadar örülerek 2 ilmek arayla 1’er ilmek kesilerek 36 ilmeğe düşülür. 3 diş haraşo örgü modeli örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Beden Yapılışı:

Ön+arka+ön şeklinde ilmekler tek şişe toplanır, beden boyu 30 cm e kadar örülerek diş haraşo örgü modeli örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 6 cm arayla 4 adet ilik açılır.

Fuşya Renkli Desenli Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli şeması