Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli

Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli; nakonun yeni çıkardığı iplik olan Nako Polka isimli ip ile örülen yeni sezon fular modeli ipin kendi özelliği nedeni ile bildiğimiz standart iplerden ayrılarak üzeri ilik şeklinde yani yuvarlak şekillere sahip bir ip tasarımı, bu güzel tasarımlı ip ile de örülebilecek en gösterişli en güzel örgü galiba bir fular ile kendini gösterir diyerek polka ipi ile ebruli bir renk ile çok şık bir fular örülüşünü sizlere anlattım. Örülmesi çok kolay ve zevkli olan fular modeli hem spor giyim hem klasik giyim için oldukça uygun bir örnek. 

Malzemeler:
Model Adı: Fırfırlı Ebruli Renkli Örgü Fular Boyunluk Modeli
Zorluk Derecesi: Kolay
Tığ Numarası: 2,5
Gerekli Malzemeler: Nako polka, Astra
Renk Numarası: 85801  – 1 yumak, 217 – 1 yumak
Örgü Şekli: zincir, sık iğne
fırfırlı ebruli örgü bayan fular modeli
 Boyunluk Yapılışı:
Polka ipliği üretimi özelliği sonucunda üzerinde ilik şeklinde ilmekler bulunmaktadır. İpliğin üzerinde bulunan ilmekler üzerinden örgüye başlanacaktır;

1. sıra: 1 zincir 217 renk numaralı iplik ile çekilerek, polka  ipliğinin üzerinde bulunan ilmeklerden 5 adedi tığ üzerine alınarak başlanır, bu ilmekler tığ üzerindeki 217 renk numaralı iplik ile toplanır, bu iki ilmek birbirinin içerisinden geçirilerek sık iğne yapılır ve böylece tığ üzerindeki ilmekler 1 ilmeğe düşürülür.

2. sıra: ve sonraki sıralar da da ilk sıradaki şekilde örgüye devam edilerek 160 cm örülüp fular modeli ortaya çıkarılarak tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.