Burgu Desenli Erkek Bebek Kazağı Tarifi

Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli, Erkek bebekler için model açıklaması ile birlikte verdiğimiz burgu desenli erkek bebek kazak modelini isterseniz büyük çocuklarınız için de örebilirsiniz, kış ayları için oldukça kullanışlı bir örgü modeli. 

Malzemeler:
Model Adı:Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli
Zorluk Derecesi: orta
Şiş Numarası: 4,5
Gerekli Malzemeler: Nako Hoş Geldin Kazak
Renk Numarası:  4779 – 3 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo, burgu modeli, 1+1 lastik örgü, nohut örneği
Aksesuar: 2 adet düğme
Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli
Yapılışı:
ARKA:  Modelin arkasının örülüşüne 56 adet ilmek ile başlanır, 1 cm haraşo modeli ile devam edilir. ilmekler sırası ile; 8 ilmak düz örgü, 10 ilmek diyagramdaki model, 20 ilmek nohut örneği, 10 ilmek diyagramdaki model, 8 ilmek düz örgü şeklinde sıralanır. beden boyu bu şekilde örülerek 29 cm olduğunda yaka için ilmekler toplanarak, ortadaki 26 adet ilmek bir defada çekilir, sonraki sırada omuzlarda kalan 15 er ilmek de 2 aşamada kesilerek arka beden bitirilir. 

ÖN: arka model örüldükten sonra ön bedene başlanır, 56 ilmek çekilerek arka beden de ki model anlatımına uygun olarak ön beden de örülür. beden boyu arka beden modeli gibi 26 cm örülür ve ilmekler 28 + 28 şeklinde ayrılarak örgüye iki parça halinde devam edilir.

SOL ÖN: ortada ki 3 ilmek haraşo modeli ile örülerek  başlanır beden boyu 28 cm e gelindiğinde yaka için ön ortasından 4+4+3+2 ilmek kesilir ve beden boyu 30 cm olduğunda omuzlarda kalan 15 ilmek 2 aşamada kesilerek örgü bitirilir. ön ortasından 2 adet ilik açınız.

SAĞ ÖN: beden boyunun 23 cm olduğunu yerden ön ortasında, örgünün arka kısmından şişe 3 ilmek çıkarılarak başlanır, örgüye toplamda 31 ilmek olarak devam edilir. ön ortasında kalan 3 ilmek haraşo örgü modeli ile örülerek beden boyu 28 cm örülerek ön ortasından yaka için 7+4+3+2 ilmek kesilir. beden boyu 30 cm e geldiğin de kalan 15 ilmek 2 aşamalı olarak kesilir.

Burgu Desenli Erkek Bebek Kazak Modeli şemasıKOLLAR: kolların örülmesine 30 ilmek olarak başlanır, 1 cm haraşo örgü modeli örülerek düz örgü ile devam edilir. her iki taraftan 3 cm ara ile 9 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplamda 48 ilmeğe ulaşılır. kol boyu 23 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı model tarifine uygun olarak örülür.

YAKA: yaka etrafından şişe 50 ilmek çıkarılarak başlanır, 1 cm 1+1 lastik örgü, 3 cm düz örgü,  1 cm haraşo örgü modeli örülüp bitirilir.