Erkek Çocuk Kışlık Örgü Kazak Modelleri

Erkek çocuk annelerinin bize sitem ettiğini duyar gibiyim…. Bu site de hep kız çocuklar için mi örgü modelleri var diye onlar sormadan ben hemen yakışıklı prensler için de birbirinden güzel desen ve renklerde olan erkek çocuk örgü kazak modellerini paylaşmak istedim. Hemde ne modeller; siz de oğlunuz da bayılacaksınız. Genellikle koyu renkler ile örülen erkek çocuk kıyafetlerindeki bu anlayışı yıkarak küçük delikanlılar için mavinin tüm tonlarında örülmüş desenli, açık yeşil, koyu yeşil ve vizon renklerinde ki muhteşem örgü kazak modellerini bir araya getirdim.
Sadece modelleri değil, şemaları ile yakından çekilmiş desenlerinin örnekleri ile sizleri model çıkartırken zorlamayacak şekilde hazırladım kazak örneklerimizi.
İsterseniz hemen göz atmaya başlayalım modellerimize; ilk modelimiz de uzun kollu kazak örneğimizin kolları lastik örgü veya ter düz örgü olarak adlandırdığımız desen de tasarlanmış, beden kısmında ise alt tarafa lastik modeli verilmiş ve yukarı doğru çıkıldıkça orta da boydan boya iki sıra şeklinde saç örgüsü deseni verilirken yanlar düz örgü ile bitirilmiş. Yaka kısmı ise yine lastik örgü ile bitirilmeden saç örgüsü v yaka olarak tasarlanan yakanın etrafında dolanıyor. Çok şık hazırlanan erkek çocuk kazak modelimiz prenslere çok yakışacak.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.

İkinci modelimiz ise lacivert ve beyaz renkli ipler ile hazırlanmış, yine kollardan başlayacak olursak düz örgü ile örülen kollar lastik örgü ile bitirilmiştir.Beden kısmı yine lastik örgü ile başlanmış ve yakaya doğru çıkarken çizgili bir desen ile beyaz ip kullanılmış ve çizgiler aşağıdan yukarı doğru kalınlığı incelerek şık bir desen verilmiştir. v yakadan lastik örgü ile tamamlanmış ve yakanın bir tarafı üzerine üç düğme dikilerek hoş bir ayrıntı verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.