Uzun ve Kısa Modellerde Örgü Bayan Etek Örnekleri

Eteğin bayanlar arasındaki yeri başkadır, etek bayanlara özeldir, sadece bayanlara hitap eder, hangi renkte, hangi model de olacağı tarz, zevk ve tercih sebebidir ancak etek olarak bütün bayanların birleştiği ve aynı seçimi yaptığı ortak noktalardan birini oluşturur örgü etekler. Her tarzdan ve kesimden bayana hitap eden uzun kısa mine motifli motifsiz binlerce yeni model örgü etek modelleri arasına girdi. Modellerimizi birlikte inceleyelim ve tarzımıza uygun beğendiğimiz modeli de kendi gardrobumuza alalım…
İlk model renk ve model seçimi ile yaz aylarına renk katacak açık pembe ve pembe renk ile örülmüş hem motifli hem uzun parçalardan tasarlanmış diz altı boylarında rahat bir etek modeli. Beli ve etek uçları su taşı modeli ile örülürken orta kısmı büyüklü küçüklü oval motifler ile hazırlanmıştır. Etek uçları uzunlu kısalı parçalar dikey olarak yerleştirilerek dikilmiş ve şekil olarak zikzak modelini almıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer modelimiz ise çok şık gösterişli ve renkli bir model; trabzan tekniği ile örülen renkli kare parçalar etrafına farklı renklerde kare model devam ederek motifler büyütülmüş ve bu motifler birleştirilerek tasarlanmış,  dar mini bir örgü etek modeli. Örülen bu kare parçalar kenarları tığlanarak tığlama işlemi sırasında birbirine birleştirilmiş ve beline beyaz renkli ince bir kemer yapılmıştır.
Yazlık bir örgü etek olarak tasarlanan modelimiz farklı renkler veya tek bir renk ile de örülerek şık bir etek elde edilebilir. Örneğin bu etek için  benim aklımdaki farklı tasarım simli siyah ip ile örülen motiflerin ortasındaki küçük kareler için simli gri ya da beyaz ip kullanılarak eteğimizi biraz klasik hale getirmek ve çalışan bayanlar için iş yerlerinde giyebilecekleri bir etek haline getirmek oldu, siz ne dersiniz?