Baharlık Örgü Bayan Etek ve Yelek Modelleri

Örgü yelek ve etekler geçmiş yıllarda belirli bir yaşın üstündeki bayanlar tarafından giyilirdi daha çok da annelerimizin üzerinde görmeye alıştığımız örgü etek ve yelek modelleri modaya uygun modern tasarımları ile artık genç kızlarımızın da gardroplarına girmeyi başardı. Genç kızlarında tercih ettiği modaya uygun renk ve modellerde ki yelek ve etek modelleri artık hem klasik giyim de hem de spor giyim de de kendini göstererek çalışan bayanlarımız için de tercih sebebi oldu. İlk iki modelimiz özellikle genç kızlarımıza hitap edecek model ve renkler ile tasarlanmış spor giyim için uygun olan yelek modelleri; tığ ile örülmüş küçük motiflerden tasarlanmış önden ip bağcıklı rengarenk iki güzel yelek modeli. badi ve gömleklerin üzerine rahatlıkla giyilebilecek uyum sıkıntı çektirmeyecek tarzdaki tasarımlarda hazırlanan örgü yelek modellerini daha mat renkler ile tasarlayarak bizler bile giyebiliriz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üçüncü modelimiz ise yine tığ ile örülmüş ayak bileklerine kadar inen zarif bir etek modeli. siyah ve lila renk kullanılarak tasarlanmış, file modeli siyah renk ile örülmüş ve aralara lila rengi ile büyük yaprak motifleri serpiştirilerek tasarlanmış dizlere kadar dar örülen dizlerden aşağı doğru genişleyen bitiş kısmına zikzaklı şekil verilen ve uçlarına küçük lila rengi boncuklar takılan örgü eteğimiz kendini gösteriyor. Eteğimizin altına dizlere kadar dar lila renkli birde kumaş etek giydirilen manken de muhteşem bir uyum ve şıklık yakalanmış. Kumaş eteğin lila renginden seçilmesi ise modeli daha bir gözler önüne seriyor. Diz hizasında eteğin üzerine siyah renk takılan püsküller ise küçük ama değişik bir ayrıntı ile kendini belli ediyor.  Modaya uygun ve modern örgü etek ve yelek modelleri için sayfamızı incelemeye devam edin.

Uzun ve Kısa Modellerde Örgü Bayan Etek Örnekleri

Eteğin bayanlar arasındaki yeri başkadır, etek bayanlara özeldir, sadece bayanlara hitap eder, hangi renkte, hangi model de olacağı tarz, zevk ve tercih sebebidir ancak etek olarak bütün bayanların birleştiği ve aynı seçimi yaptığı ortak noktalardan birini oluşturur örgü etekler. Her tarzdan ve kesimden bayana hitap eden uzun kısa mine motifli motifsiz binlerce yeni model örgü etek modelleri arasına girdi. Modellerimizi birlikte inceleyelim ve tarzımıza uygun beğendiğimiz modeli de kendi gardrobumuza alalım…
İlk model renk ve model seçimi ile yaz aylarına renk katacak açık pembe ve pembe renk ile örülmüş hem motifli hem uzun parçalardan tasarlanmış diz altı boylarında rahat bir etek modeli. Beli ve etek uçları su taşı modeli ile örülürken orta kısmı büyüklü küçüklü oval motifler ile hazırlanmıştır. Etek uçları uzunlu kısalı parçalar dikey olarak yerleştirilerek dikilmiş ve şekil olarak zikzak modelini almıştır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer modelimiz ise çok şık gösterişli ve renkli bir model; trabzan tekniği ile örülen renkli kare parçalar etrafına farklı renklerde kare model devam ederek motifler büyütülmüş ve bu motifler birleştirilerek tasarlanmış,  dar mini bir örgü etek modeli. Örülen bu kare parçalar kenarları tığlanarak tığlama işlemi sırasında birbirine birleştirilmiş ve beline beyaz renkli ince bir kemer yapılmıştır.
Yazlık bir örgü etek olarak tasarlanan modelimiz farklı renkler veya tek bir renk ile de örülerek şık bir etek elde edilebilir. Örneğin bu etek için  benim aklımdaki farklı tasarım simli siyah ip ile örülen motiflerin ortasındaki küçük kareler için simli gri ya da beyaz ip kullanılarak eteğimizi biraz klasik hale getirmek ve çalışan bayanlar için iş yerlerinde giyebilecekleri bir etek haline getirmek oldu, siz ne dersiniz?