Baharlık Örgü Bayan Etek ve Yelek Modelleri

Örgü yelek ve etekler geçmiş yıllarda belirli bir yaşın üstündeki bayanlar tarafından giyilirdi daha çok da annelerimizin üzerinde görmeye alıştığımız örgü etek ve yelek modelleri modaya uygun modern tasarımları ile artık genç kızlarımızın da gardroplarına girmeyi başardı. Genç kızlarında tercih ettiği modaya uygun renk ve modellerde ki yelek ve etek modelleri artık hem klasik giyim de hem de spor giyim de de kendini göstererek çalışan bayanlarımız için de tercih sebebi oldu. İlk iki modelimiz özellikle genç kızlarımıza hitap edecek model ve renkler ile tasarlanmış spor giyim için uygun olan yelek modelleri; tığ ile örülmüş küçük motiflerden tasarlanmış önden ip bağcıklı rengarenk iki güzel yelek modeli. badi ve gömleklerin üzerine rahatlıkla giyilebilecek uyum sıkıntı çektirmeyecek tarzdaki tasarımlarda hazırlanan örgü yelek modellerini daha mat renkler ile tasarlayarak bizler bile giyebiliriz.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Üçüncü modelimiz ise yine tığ ile örülmüş ayak bileklerine kadar inen zarif bir etek modeli. siyah ve lila renk kullanılarak tasarlanmış, file modeli siyah renk ile örülmüş ve aralara lila rengi ile büyük yaprak motifleri serpiştirilerek tasarlanmış dizlere kadar dar örülen dizlerden aşağı doğru genişleyen bitiş kısmına zikzaklı şekil verilen ve uçlarına küçük lila rengi boncuklar takılan örgü eteğimiz kendini gösteriyor. Eteğimizin altına dizlere kadar dar lila renkli birde kumaş etek giydirilen manken de muhteşem bir uyum ve şıklık yakalanmış. Kumaş eteğin lila renginden seçilmesi ise modeli daha bir gözler önüne seriyor. Diz hizasında eteğin üzerine siyah renk takılan püsküller ise küçük ama değişik bir ayrıntı ile kendini belli ediyor.  Modaya uygun ve modern örgü etek ve yelek modelleri için sayfamızı incelemeye devam edin.

Bayan Örgü Yelek ve Hırka Örnekleri

Önceden sadece anne ve ninelerimizin sırtından çıkmayan örgü yelek ve bayan hırkalar artık yediden yetmişe herkesin sırtında yerini alıyor. Örgünün değerini kaybettiğini düşündüğümüz son yıllarda tam anlamıyla bir u dönüş yapan örgüler her gardropda yerini almayı başardı, kalitesi, sağlıklılığı, her model de ve şekilde tasarlanabilmesi ve görevini tam anlamıyla gerçekleştirmesi sebebiyle vazgeçilmez olduğu artık tecrübeyle sabitlendi. Şimdi herkesin üzerinde örgü yelek ya da hırka görmek mümkün, işte bu yoğun talep nedeni ile de farklı model ve şekillerde yeni yeni modeller tasarlandı, bu modellerden fikirler alıp kendi örgü yelek ve hırkalarınızı tasarlayabilirsiniz. İlk modelimiz göz kamaştıran bir örgü yelek modeli; tunik boylarında tasarlanan yelek üç parça şeklinde örülüyor. iki yanlar bir arka olmak üzere. Göğüs üstünden tek düğme ile şekil verilen yelek modeli yaprak ve çiçek motifleri ile hazırlnamış muhteşem bir görüntüye sahip, ara ara yerleştirilen küçük halkalar ise papatya şekli ile birleştirilmiş. Yeleğimiz de ki diğer ayrıntı ise ön parçaların arka parça ile yanlardan iki parmak kalınlığında üç şerit ile birleştirilmiş olmasıdır.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

İkinci modelimiz beyaz renkli dantel modelli şirin bir hırka; v yakalı hazırlanan hırkanın yaka kenarı tığlanmıştır. Kalça üzerindeki boyu ile daha çok spor bir tarz yakalayan dantel hırka modelimiz büyüklü küçüklü çiçek motiflerinin birleştirilmesi ile oluşmuştur. Kolları dirseklere kadar aynı çiçek motifleri ile örülmüş dirsekten sonra model genişlemeye başlamıştır. Gösterişli ve zarif bir hırka örneği arayan bayanlar dantel örgü hırka modelimizi kendinize göre tasarlayabilir bir kaç değişiklik ile kendi modeliniz oluşturabilirsiniz. Yaratıcı bayanlarımız için yeni tasarımları ile daha güzel modeller ortaya  çıkaracaklarından eminim.