Örgüden Demlik Kılıfı Yapımı

Merhabalar Bugün bayanların uzun uzadıya içtiği çayların sıcaklığını daha fazla muhafaza edebilmesi ve göze hitap etmesi bakımından şık demlik kılıf yapımını sizlere anlatacağım. Kalan malzemelerle bayanların mucizeler yapabildiğini ispatlayan hobi sayfamızı gezmenizi ısrarla tavsiye ederim. Sizde bir nebze olsun bu tür el işlerine meraklıysanız sitemizdeki modelleri hatta daha iyilerini yapmanız elbette mümkün. Biz kadınların yapamayacağı hiçbir şey yoktur yeter ki isteyelim.

Gerekli Malzemeler : Yün ip, şiş, tığ ve etamin iğnesi.

Yapılışı : 1. modelin yapılışı : Demliğin altının çapında şiş’inize ilmek alın, ve altı sıra haroşa örün. sonrasında 12 sıra düz örün demliğinizin burun kısmına geldiğinizde tıpkı cep keser gibi bir yırtmaç yapın. Tabi siz kendi demliğinizi ölçe ölçe yapmalısınız, verilen tarif modele göre anlatılmaktadır. Tutma kısmına geldiğiniz de de yine aynı kesme işlemini yapın. 12 sıra yeşil iple ördükten sonra mavi ipe geçiniz ve yaklaşık olarak 25 sıra düz örgü örün ve bitirin, sonraki adım ise çiçekleri yapmak uygun tığ yardımı dilediğiniz uzunlukta zincir çekip sık iğne geçin, ve modelde görüldüğü gibi yaprak formu verin. Göbeğine renkli bir düğme diktikten sonra etamin iğnesi ile dal ve yapraklarını tamamlayın. Son aşamada ise yine zincir çekerek oluşturduğunuz biriti modelin üstünden 4-5 sıra aşağıya takın. işte bu kadar basit şimdiden kolay gelsin.

2. Modelin yapılışı : Modele bu kez kapak kısmından başlayın, sürekli ölçerek devam edin ve arttırarak. Bilmeyenler için söylüyorum model aslında baş aşağı duruyor, tığ ile yapabileceğiniz basit bir model. Tutma ve burun kısmına geldiğinizde kesme işlemi yapın ve istenen genişliğe ulaşıldıktan sonra yırtmacınızı kapatmayı unutmayın. Gövde kısmını tamamladıktan sonra sıra geldi çiçeklere, tine uzun bir zincir çektikten sonra üzerini sık iğne geçin, eşit parçalara böldükten sonra yaprak formunu verin ve sabitleyin. Göbek kısmına da farklı bir ipten üçlü trabzanlar yaparak yapım işlemini tamamlayın. Gördüğünüz gibi basit işlemlerle muhteşem sonuçlar çıkabiliyor, arkadaşlarınızın arasında fark yaratmak isterseniz veya evinize farklı bir dokunuş düşünüyorsanız modeller tam size göre. Modanın ve kadının kalbi burada atıyor, dilerseniz bizi Facebook / Örgü ve el işleri sayfamızdan online takip edebilirsiniz. Moda severler www.moda.kadinlarsitesi.com sitemizi ziyaret ettiniz mi ? Görüşmek üzere hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.