Kız Çocukları İçin Şirin Örgü Modelleri

Hoşuma giden, sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm rengarenk şirin mi şirin kız çocuk örgü modellerinden de bir sayfa hazırlamak istedim. Kafanızda çocuğunuza arkadaşınızın çocuğuna veya yeğenlerinize bir şeyler örmek ve sizden de kalıcı bir hediye vermek istiyorsanız ama henüz ne öreceğinize karar vermediyseniz bu farklı ve değişik kıyafet modellerinden fikir alabilirsiniz diye düşünüyorum.  Bu modellerin arasında neler mi var, ne yok ki… çocuk tulumları, hırkalar, fularlar, şapkalar,  kazaklar ve bluzlar…. Tabi ki bir de şirin mi şirin renkli mi renkli örgü çocuk çantaları var, kendiniz için bile örebilirsiniz.
İlk modelimiz çok hoş bir tulum takımı ve hırkası; delikli acur modeli ile eteklerine ve kol ağızlarına verilen modeli ile kendinden ip kıvırma ile yapılan kemeri ile çok şık bir örgü hırka modeli. iki yanı çapraz olarak kapatılan ve kendinden kemeri ile arkadan bağlanan hırka da v yaka kullanılmış ve kol ve etek kenarlarına zikzaklı şekil verilmiştir.
Tulumu ise düz örgü deseni ile şiş yardımı ile örülmüş, önden iki düğmeli, kalın askılı tek renkli çok şirin bir tulum modeli, bir iki yaşına kadar bebeklerde çok daha fazla giydirilen tulumlar hırkası ile çok güzel bir kombine oluşturmuş.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın.


İkinci modelimiz ise beyaz renkli örülen ceket yakalı göğüs altı sırtını da saracak şekilde tek sıra olarak hazır kırmızı güller dikilerek model verilmiş muhteşem tasarımlı bir hırka modeli. Aynı güller kol ağızlarına da dikilmiş ve acur deseni ile örnek tamamlanmıştır. ön kısmında kurdelenin üstüne dikilen güller yine iki önü birleştirmek için kullanılmış. Şapkası ile takım örülen hırka şapka modelini çok beğeneceksiniz.