Plastik Şişeden Kutu Yapımı

Merhabalar bugün çok farklı bir konuyu ele alacağız çok kullanışlı sıra dışı bir tasarım. Emzik kutuları yapacağız, aslında çok yönlü kullanabileceğiniz herkesin evinde bulunan malzemelerle yapılan kutular renkli ve orijinal. Siz de evinizde az zamanınızı ayırarak böyle farklı ürünler yapabilir her türlü ihtiyacınıza yönelik kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli amaç çıkıp malzeme alıp yapmak değil, elinizdeki hatta atacağınız fazlalıkları dönüştürebilmektir. Hal böyle olunca, evet doğru adrestesiniz yapımı kolay pratik hobi dünyasını sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. Plastik saklama kutularımızı yapmaya başlayabiliriz.

Gerekli Malzemeler : iki adet aynı ebatta plastik şişe, bir adet fermuar, iğne ve iplik son olarak da bıçak.

Yapılışı : Plastik şişenizin dibinden 4 – 5 cm yukarısından şişenizi düzgün bir şekilde kesin, aynı işlemi diğer şişeye de uygulayın. Şişenin çapını ölçün ve seçtiğiniz herhangi bir renk fermuarı o ölçüde kesin ve kestiğiniz yerin dibinden fermuarın dişlerini sıkıca dikin ki açıp kapatırken fermuarınız patlamasın. Ardından fermuar kumaşınız kutunun içinde kalacak şekilde orta boy bir iğne ile dikin, tabi eğer ince misinanız varsa daha şık durur ve dikiş hatalarını o kadar göze batmaz. Tabi aynı işlemi diğer kutuya da uygulayın. İşte hepsi bu kadar kutularınız kullanıma hazır her türlü fazlalığınızı kutulayın dağınıklıktan kurtulun takı, emzik ve daha pek çok şey için kullanabilirsiniz.

Resimleri büyük boy görmek için üzerlerine tıklayınız.       

Güvenlik Uyarısı !

Eğer makine ile dikmek isterseniz, kontrollü bir şekilde en düşük ayarda çalışın ki iğneniz kırılmasın, makineye her zaman için çok yaklaşmadan ürünlerinizi dikin çünkü kırılan iğne genellikle fırlar eğer bir dinlendirici gözlük kullanıyorsanız dikiş dikerken muhakkak gözünüze takın güvenliğiniz için.

Kadının kalbi burada atıyor. Dilerseniz bizi Facebook / Örgü ve el işleri sayfamızdan takip edebilir yüzbinden fazla üyemizden biri olabilirsiniz. Modaya merakınız mı var www.moda.kadinlarsitesi.com sitemizi ziyaret ettiniz mi ? Görüşmek üzere hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.