Çiçek Motifleri ve Papatya Motifi Yapılışı

Çiçek Motifleri ve Papatya Motifi Yapılışı

Burada rengarenk gördüğünüz motiflerle yaka iğneleri tokalar broşlar yapabilirsiniz, burada papatyalarla toka yapmışlar sizlere papatya motifinin nasıl yapıldığını video yardımı ile göstereceğim, sizlerde deneyebilirsiniz..

Malzemeler
Sarı ve beyaz yün
Tığ
İğne
Elyaf
Papatya Motifinin Yapılışı
Zincir çekerek oluşturacağınız yuvarlağın içini sık iğne ile doldurun, sık iğne olarak kendi etrafında dönerek papatyanın ortasını sarı sık iğnelerle bir kaç sıra örün ve papatyanın sarı orta kısmı oluşsun.. Beyaz ipe geçelim 15 tane zincir çekip çektiğimiz zincirin üzerini tığa ip dolayarak sık iğne yaparak doldurmaya başlayalım ve gittikçe 2 kerede çekerek büyütelim, son dolguyu yaparken sarı zincirin dibine batarak örelim, ördüğünüz papatyanın etrafına dönerek 1 sıra sık iğne yapalım ve başladığımız yere dönelim, böylece ilk papatyanın ilk yaprağını yapmış olalım, tekrar 15 zincir çekelim ve zincirin üzerini diğeri gibi doldurup tüm papatyayı bu şekilde bitirelim.. Ortaya ördüğümüz sarı ortadan 1 tane daha örüp araya elyaf koyup dikin ve kabarık bir ortası olsun..

Aşağıdaki videolar size papatya motifini örmeniz için yardımcı olacaktır..

Onun dışındaki motiflere kısaca göz atacak olursak, pembe sarı ve motifler yapılmış bu motiflerle şık yaka iğneleri tasarlanmış sizde deneyebilirsiniz.. İğne oyası motifleri ile 2 tane yazma oyası görebilirsiniz. Diğer motiflerle de bebek kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz.
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.