Renkli Örgü Şal Modelleri

Şal bir bayanın vazgeçemeyeceği aksesuarlarından birisidir. Bahar ve kış aylarında evimizde, bahçemizde, balkonumuz da ve misafirliklerde omuzlarımıza aldığımız, değişik ip, model ve renkte örülen muhteşem şal modelleri en yeni örnekleri ile sizleri bekliyor.
İlk modelimizi hemen incelemeye koyuldunuz bile değil mi? Muhteşem renklerde tasarlanmış harika bir tavus kuşu şalımıza renk vermiş. Renk uyumu ve şekil yerleştirmesi muhteşem bir örnek, püsküllerle canlılık katılan şalınıza hayran kalacaklar 😉
İkinci örneğimiz ise şal görüntüsünden çıkarak daha çok panço şekline girmiştir; uçuk bir pembe renk  ile örülen şalımız yuvarlak şeklini alması için iki yandan aralıklar verilerek birbirine dikilmiştir. Örgü örmeyi seven ve çok çabuk sıkılmayan bayanlar için güzel bir model. Diğer modelimizin üçgen şekilde, renkli ipler ile örülmüş ve uçları püsküller ile süslenmiştir. File modeli ile de örme kolaylığı sağlanmış ancak şıklığından hiç bir şey kaybetmemiştir.

Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Bu şal ile bahçenize girdiğinizde fark edilmeyeceksiniz bile renkli büyük kare motiflerden oluşturulmuş üçgen şeklindeki şalın etrafına motifler birleştirildikten bir iki sıra şerit gidilerek belirgin hale getirilmiştir. Tabi renkli püskülleri de unutmayalım.
Dantel işin içine girdiğinde emek de büyüyor sabır da değil mi, galiba ipin ve şişlerin kalınlığından aynı boyuttaki bir şalı dantel ve örgü ile aynı zamanda örmeye kalksak örgü daha çabuk biter… Ama dantelde ki o inceliği zarafeti örgünün veremeyeceğini kabul etmek lazım. Örneğimiz de de bunu görüyoruz, büyük emek ve sabır isteyen dantel şal modelimiz kullanmaya kıyamayacağınız bir model.
Günlük hayatınızdan, özel gecelerinize, abiye kıyafetinizden spor giyime kadar her birinin üstüne atabileceğiniz muhteşem şal modelleri bitmek bilmiyor, ama biz modellere doyamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.