2013 Yazının Örgü Bayan Hırka Modelleri

Mevsim ne olursa olsun hırka her zaman tercih sebebidir, o kadar ki klasik giyim spor giyim olarak da hırkadan vazgeçilmiyor, her kıyafetinize uygun bir hırka mutlaka bulabilirsiniz, bir de bu hırkayı siz örmüş iseniz değmeyin keyfinize… Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen ve bahar aylarında daha fazla giyilen hırka her zaman tercih sebebi olması nedeni ile bayanlar artık aynı model ve örneklerde aynı tarz hırkaları giymek istemiyorlar haklı olarak. Bu nedendendir ki artık istedikleri birbirinden farklı tarzda modelde renkte örgü hırka bulmaları mümkün. Yeni sezonun en güzel hırka modellerini birlikte inceleyelim: İlk modelimizi tarif de ben çok yeterli olamayacağım kanımca, muhteşem bir tunik tarzı hırka modeli, gelinlik gibi resmen, beyaz çiçek ve yapraklardan örülerek büyük zahmet içinde birleştirilip hırkamız oluşmuş. Tamamen ve fazlasıyla büyük emek, zahmet ve sabır işi, ellerinize sağlık. İkinci modelimiz ise daha çok spor giyinen bayanlar için kısa kalın ip ile örülmüş. Ama büyük bir kolaylıktır ki tığ ile örülmüş. Kısa şekli ile bolero tarzında da kullanmak mümkün.
Modellerin büyük halini görmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayın

Diğer model küçük kareler şeklinde örülen hırkamız iki yandan büyüklü küçüklü halkaların etrafı örülerek model oluşturulmuştur. Aynı modelde şapkasını ve çantasını yapmak ise sizin tercihiniz bence çok şık bir takım olacaktır.
Diğer model de ise mavi renkli yün ip kullanılarak delikli bir modelde örülmüş olan örgü hırka modelleri yakanın bir tarafı ile karşı tarafından bel kısmının  ön uçlarına örülerek dikilen  küçük gül motifleri ve motiflerin etrafına dikilen yaprak motifleri ile  güzelleştirilmiş. Aynı modelden örülen ince bir kemer ile klasik giyimde çok şık duracağını düşünüyorum.